Dobór Opon

tomek1
Posty: 163
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:32
Lokalizacja: Łódzkie (piotrkowski)

Dobór Opon

Post autor: tomek1 » 07 maja 2015, 21:27

W związku z przeprowadzaną prze zemnie obecnie naprawą mechanizmu różnicowego ,w którym powstał zbyt duży luz spowodowany właśnie złym rozmiarem
opon , znalazłem ciekawy artykuł na orangetractortalks.com o obliczaniu % (odchyłka 3-7%)do przełożenia (4x4) danego modelu . Srednio to ogarniam może przez mój "inglisz" .W każdym razie bardzo jest to ważne (rozmiar opon ) co odczuwam teraz ( kupa roboty) a przedstawię fotorelację jak już się obrobię.Teraz czekam na podkładki do satelit ( z brązu po 5zł) . Dzięki Koledze Piotrbpm dobrnąłem aż tak daleko ( dzięki Piotrek jeszcze raz) . A tu podaję odnośnik do artykułu :http://www.orangetractortalks.com/forum ... FFERENTIAL

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Dobór Opon

Post autor: szymon28 » 06 lut 2017, 22:01

Odkopie temat bo jestem na etapie doboru opon. Oryginalne ryżowe gumy to 6-14 średnica 66cm i 9.5-24 sr. 103cm. Chciałbym założyć typowe rolnicze. Czy dobierając opony mogę się sugerować różnicą procentową pomiędzy oponami seryjnymi? Tzn czy jesli różnica w procentach będzie taka sama dla nowych opon jak w przypadku oryginału to będzie dobrze?

ODPOWIEDZ