Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

kwiejce - wielkopolska

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: kwiejce - wielkopolska

Post autor: borówka » 09 mar 2015, 20:26

Gratuluję.Nie wiem czy dobrze widzę ale chyba po odkręceniu gąsienic i zabieraków napędzających będzie można założyć normalne koła z oponami żeby w normalnych warunkach nie mordować gąsienic.Super maszyna.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

Awatar użytkownika
kwiejce
Posty: 51
Rejestracja: 26 lut 2015, 12:16
Kontakt:

Re: kwiejce - wielkopolska

Post autor: kwiejce » 09 mar 2015, 22:03

borówka pisze:Gratuluję.Nie wiem czy dobrze widzę ale chyba po odkręceniu gąsienic i zabieraków napędzających będzie można założyć normalne koła z oponami żeby w normalnych warunkach nie mordować gąsienic.Super maszyna.
Przy naszych łąkach koła odpadają w przedbiegach.

Awatar użytkownika
rossia
Posty: 26
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:15
Lokalizacja: Okolice Łęcznej

Re: kwiejce - wielkopolska

Post autor: rossia » 21 mar 2015, 23:17

No gratuluje cena pewnie za ten sprzęt pewnie ugieła kolana, ale jak widzę sprzęt warty swojej ceny. Taki zestaw kół gąsienicowych to i do mojej by się przydał na ten moje torfowiska. 8-) :D Wczoraj przy odmulaniu rowu melioracyjnego trzy razy się zakopałe ale dzięki ladowaczowi jakoś się wydostalem.

Awatar użytkownika
kwiejce
Posty: 51
Rejestracja: 26 lut 2015, 12:16
Kontakt:

Re: kwiejce - wielkopolska

Post autor: kwiejce » 21 mar 2015, 23:28

rossia pisze:No gratuluje cena pewnie za ten sprzęt pewnie ugieła kolana, ale jak widzę sprzęt warty swojej ceny. Taki zestaw kół gąsienicowych to i do mojej by się przydał na ten moje torfowiska. 8-) :D Wczoraj przy odmulaniu rowu melioracyjnego trzy razy się zakopałe ale dzięki ladowaczowi jakoś się wydostalem.
Faktycznie na podmokłych łąkach idzie bez problemu:
Załączniki
2015-03-21 14.19.46 Kubota-koszenie_1.jpg
2015-03-21 14.19.46 Kubota-koszenie_1.jpg (83.65 KiB) Przejrzano 8079 razy

Awatar użytkownika
kwiejce
Posty: 51
Rejestracja: 26 lut 2015, 12:16
Kontakt:

Re: kwiejce - wielkopolska

Post autor: kwiejce » 21 mar 2015, 23:35

marekspectra pisze: Ja uzbroisz sie w cierpilwosc to wyszukamy Ci zgrabnej hydraulicznej wyciagarki. Taka to wyciagnie diabła z piekła i nie ma obaw że sfura sie jak samochodowa :)
Jaka była by szansa na taka wyciągarkę w najbliższym czasie ?
Przy okazji szukam też belki zaczepowej.

Awatar użytkownika
kwiejce
Posty: 51
Rejestracja: 26 lut 2015, 12:16
Kontakt:

Re: kwiejce - wielkopolska

Post autor: kwiejce » 21 mar 2015, 23:38

rossia pisze:No gratuluje cena pewnie za ten sprzęt pewnie ugieła kolana, ale jak widzę sprzęt warty swojej ceny. Taki zestaw kół gąsienicowych to i do mojej by się przydał na ten moje torfowiska. 8-) :D Wczoraj przy odmulaniu rowu melioracyjnego trzy razy się zakopałe ale dzięki ladowaczowi jakoś się wydostalem.
Czym odmulasz rowy ?
Bo też muszę spróbować je odtworzyć, bo podobno jest szansa, że będą czyścić rzeczkę więc może woda będzie miała gdzie popłynąć.

oscar.adrenalina
Posty: 114
Rejestracja: 01 lip 2013, 16:11
Lokalizacja: Orońsko koło Radomia

Re: kwiejce - wielkopolska

Post autor: oscar.adrenalina » 24 mar 2015, 20:26

Najlepsze w tym traktorze jest to że odkręcasz gąsienice i możesz zwykłe koła załozyć

oscar.adrenalina
Posty: 114
Rejestracja: 01 lip 2013, 16:11
Lokalizacja: Orońsko koło Radomia

Re: kwiejce - wielkopolska

Post autor: oscar.adrenalina » 25 mar 2015, 06:32

Można by do kosiarki zrobić takie szerokie płozy jak narty lub szersze, wtedy nie zapadała by się tak głęboko.

Awatar użytkownika
kwiejce
Posty: 51
Rejestracja: 26 lut 2015, 12:16
Kontakt:

Re: kwiejce - wielkopolska

Post autor: kwiejce » 25 mar 2015, 07:26

oscar.adrenalina pisze:Można by do kosiarki zrobić takie szerokie płozy jak narty lub szersze, wtedy nie zapadała by się tak głęboko.
Też o tym myślałem, ale i tak trzeba często podnosić ją wyżej bo pod trawą schowane są często resztki po zakrzaczeniach, które zostały wycięte.
Więc chyba będą trzymał kosiarkę lekko w powietrzu.

ODPOWIEDZ