Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

bajtrees - KUBOTA A15 i inne ... :)

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
bajtrees
Posty: 18
Rejestracja: 15 sty 2015, 19:19
Lokalizacja: Mazowsze

bajtrees - KUBOTA A15 i inne ... :)

Post autor: bajtrees » 15 sty 2015, 19:39

Witam mam na imię Marcin na forum małytraktor trafiłem przypadkiem jak szukałem informacji o japońskiej myśli technicznej. Jestem z okolic Warszawy.

Swoją KUBOTĘ ASTE 15 posiadam od 7 lat i z tej perspektywy muszę powiedzieć że daje radę a ma co robić. Pracuje jako ciągnik pomocniczy, pielęgnacyjny na szkółce roślin ozdobnych 8 ha i czasem usługowo w ogródkach u ludzi.Posiadam do niego pług do śniegu zrobiony własnoręcznie (pełna hydraulika), kultywator , 2 glebogryzarki , kosiarkę którą też sam zrobiłem na dużej przystawce 1:1, opryskiwacz , widły , metrowe przyczepki. Oprócz kuboty posiadam c330 z ładowaczem ,c360 , maszynę do kopania drzew PAZZAGLIA ( też z silnikiem 4 cylindrowym Kuboty ) i inne narzędzia mniejsze lub większe.

Teraz jeszcze myślę nad dodatkowym 4 kołowym japońcem pod ładowacz czołowy. Pozdrawiam wszystkich użytkowników i sympatyków.
gramy_w_zielone

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: bajtrees - KUBOTA A15 i inne ... :)

Post autor: zbYszek » 15 sty 2015, 22:24

bajtrees pisze:Witam mam na imię Marcin na forum małytraktor trafiłem przypadkiem jak szukałem informacji o japońskiej myśli technicznej. Jestem z okolic Warszawy.

Witaj Marcinie! :)
bajtrees pisze: Teraz jeszcze myślę nad dodatkowym 4 kołowym japońcem pod ładowacz czołowy. Pozdrawiam wszystkich użytkowników i sympatyków.
O, to, to... Co masz na myśli mówiąc o 4 kołowym japońcu pod ładowacz czołowy? Bo zanim jeszcze zdecydowałem się na małą Kubotkę z TURem, to przez kilka lat planowałem małą konstrukcję czteronapędową z ładowaczem czołowym właśnie. I - żeby było śmiszniej - to teraz ponownie zaczynam o tym myśleć...
Pozdrawiam!
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

bajtrees
Posty: 18
Rejestracja: 15 sty 2015, 19:19
Lokalizacja: Mazowsze

Re: bajtrees - KUBOTA A15 i inne ... :)

Post autor: bajtrees » 22 sty 2015, 16:27

Myślę o bardziej uniwersalnym rozwiązaniu , czyli dodatkowy ciągniczek ok 20-25km z ładowaczem czołowym. Odciążyłby on moją kubotę w pracach pielęgnacyjnych na szkółce , a w związku że produkuję głównie większe ( cięższe drzewa ) to pomogłoby mi to przy sadzeniu ich u klienta. Do tej pory posiłkuję się wynajętymi ładowaczami lub używam c330 z turem który jest większy gabarytowo bądź wynajmuję koparko-ładowarki.
gramy_w_zielone

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: bajtrees - KUBOTA A15 i inne ... :)

Post autor: emek650 » 23 sty 2015, 09:18

Witam.
Teraz jeszcze myślę nad dodatkowym 4 kołowym japońcem pod ładowacz czołowy.
Kolega z forum wystawił do sprzedania iseki TL3200, idealny pod ładowacz bo ze wspomaganiem i mocną pompą, no i 32Km do cięższych prac akurat.
http://olx.pl/oferta/iseki-tl3200f-4x4- ... 60ktP.html

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: bajtrees - KUBOTA A15 i inne ... :)

Post autor: zbYszek » 23 sty 2015, 12:59

bajtrees pisze:Myślę o bardziej uniwersalnym rozwiązaniu , czyli dodatkowy ciągniczek ok 20-25km z ładowaczem czołowym. [...]Do tej pory posiłkuję się wynajętymi ładowaczami lub używam c330 z turem który jest większy gabarytowo bądź wynajmuję koparko-ładowarki.
Aaaa... Kumam. Bo ja myślałem o jakiejś małej ładowarce. Na razie Kubota B7001 z ładowaczem daje rade ale może kiedyś - jak już dorosnę ;) - zmajstruję sobie jakieś małe cudeńko.
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

bajtrees
Posty: 18
Rejestracja: 15 sty 2015, 19:19
Lokalizacja: Mazowsze

Re: bajtrees - KUBOTA A15 i inne ... :)

Post autor: bajtrees » 26 lut 2015, 17:41

Fajne to iseki , niemniej jednak potrzebuję czegoś co ma maksymalnie 120 cm szerokości.
gramy_w_zielone

ODPOWIEDZ