Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Kosiarka dyskowa, nie bębnowa rotacyjna.

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Kosiarka dyskowa, nie bębnowa rotacyjna.

Post autor: Szam » 03 sty 2015, 20:08

Dzięki Emek, już napisałem do Marka :D

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kosiarka dyskowa, nie bębnowa rotacyjna.

Post autor: marekspectra » 03 sty 2015, 20:55

Jestem :) Przepraszam że musieliscie mnie wywoływac do tablicy, ale przełom roku to dla mnie w robocie troche goroacy okres i czasu brakuje.

Warcajac do tematu - uzywam i bijkaowej GEO145 i KUHN gmd 44 -dyskowej.


Kosiarka dyskowa to moim zdaniem najlepszy wybór do naszych tarktorków. Pomijam tu aspekty terenu, ugorów itp. Zakładam że mówimy o typowym koszeniu użytków zielonych. Najwazniejszą cechą jest naprawdę mały pobór mocy z traktorka. Żadna inna kosiarka nie potrzebuje jej tak mało jak dyskowa. Jednoczesnie jest bardzo wydajna bo szerokosc robocza to az 160cm. Na płaskim terenie przy koszeniu "na siano" jeżdze na 5 czyli przed ostatnim najszybszym biegu. Szybciej sie da ale głowa za bardzo podskakuje na dołkach :)

Minusy: moja wazy 336kg. Najmniejszego problemu dla podnosnika nie ma.. ale jednak po oponach widac ten ciezar... Ma swoje gabryty a traktorek mały ... taki troche niecodzienny widok :)
inne minusy... brak.

B2150 poradzi sobie bez problemu z GMD 33 GMD44.

Ta z linku ... na pewno to kosiarka dyskowa a nie rotacyjna? jakos mi dziwnie wyglada.

Mam filmiki, fotki z pracy ... wyszukam i zapodam.

Nalepsze na koniec... Kosiarka dyskowa moga kosić nawet tak małe traktorki jak.. Bultra :)

Jak to mozliwe? popatrzcie tu :

http://bultraland.blogspot.fr/search?up ... results=44
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Kosiarka dyskowa, nie bębnowa rotacyjna.

Post autor: Szam » 03 sty 2015, 21:22

Uff! Mam opinię użytkownika, do tego jeszcze praktyka. Dzięki Marek :D . Już wiem czego szukać. Tej z ogłoszenia nie oglądałem jeszcze, sprzedawca ma przesłać foto w lepszej rozdzielczości jak na OLX. Znalazłem parę ofert KUHN'a GMD 44 w cenie ok. 4 tys. zł. Jednak to wszystko maszyny 20-25 letnie, co sądzisz o takim zakupie? Na ile zł. wyceniasz pakiet startowy doprowadzenia do porządku takiej kosiarki - łożyska, noże itp.?
No i wklej ten link jak BULTRA radzi sobie z dyskowymi :D . Link pojawił się :D .

Pozdrawiam Szam

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kosiarka dyskowa, nie bębnowa rotacyjna.

Post autor: marekspectra » 03 sty 2015, 23:24

Miałem kupawać za 2900 to była okazja... pojechałem zobaczyłem...hmmm zmordowana była ale bym brał.. gość jednak nie spuscił z ceny ani grosza... eee tam to sie zastanowie... Widzałem ogłoszenie z drugą, cena 3500... co dwa tygodnie taniała o 200 jak była za 2700 pojechałem. Stargowałem chyba na 2300. W porównaniu z ta pierwszą była jak nowa... :) no i zamiast korbki do rozkładania , miała już siłownik ! :)

Kolega widział Kubotkę i kosiarke w akcji. Identyczną kosiarke już kupił teraz poluje na identyczna Kubote jak moja :)

Jutro zrobię króciutki filmik z budowu i omówieniem na co zwrócić uwage przy zakupie kosiarki dyskowej.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Kosiarka dyskowa, nie bębnowa rotacyjna.

Post autor: Szam » 04 sty 2015, 22:48

Poczytałem trochę o tych dyskowych kosiarkach. Wychodzi na to, że jeżeli tylko podnośnik dźwignie, to WOM powinien dać radę. Myślę, że w praktyce limitować będzie nas właśnie udźwig tylnego TUZ-a i, co bardzo niebezpieczne na nierównym terenie, zbyt mała masa własna traktorka. Kosiarki te są dosyć ciężkie i wysokie, a mocowanie z boku przesuwa środek masy. Nie wiem jak zachowują się w spotkaniu z kretowinami. Ale, mam nadzieję, że Marek opisze na co zwracać uwagę przy koszeniu. Osobiście czekam, też na uwagi dot. tego, na co zwracać uwagę przy zakupie używanej, no i le może kosztować "pakiet startowy" w doprowadzeniu używki do porządku.

Pozdrawiam Szam

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kosiarka dyskowa, nie bębnowa rotacyjna.

Post autor: marekspectra » 05 sty 2015, 09:39

Obiecany filmik...




Pakiet startowy to nowe noże 5zł/sztuka i olej do przekładni - wszystkiego 2 litry.Paski wytrzymują długo bo pracują z stosunkowo małym obciązeniem. Jesli slizgi i tarcze tnące są dobre to pozostaje jedynie zakup śrub mocujących noże.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Kosiarka dyskowa, nie bębnowa rotacyjna.

Post autor: Rav » 05 sty 2015, 12:16

Marku popraw film bo jest prywatny.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kosiarka dyskowa, nie bębnowa rotacyjna.

Post autor: marekspectra » 05 sty 2015, 13:16

filmik sie ciagnie, jak już bedzie cały to okienko powinno sie otworzyć.

Przy okazji napiszę że zwróciłem sie do Firmy http://www.kuhn.com.pl/ z prośbą o udostepnienie instrukcji obsługi. (myslałem o jakimś pliku czy linku) Jakie było moje zdziwienie kiedy w tym samym tygodniu otrzymałem dużą kopertę a w niej miły list i zblindowaną instrukcje obsługi w formacie A4 i to w jezyku polskim ! Za co firmie Kuhn - bardzo dziękuje.

Dodam że przygotowując sie do zakupu sprawdzałem ceny czesci zamiennych. W tamtym czasie generalnie były drogie i bardzo drogie ( tracze tnące, noże) ale trafiały sie już oferty z normalnymi cenami... Nawet pamietam że u dystrybutora oryginalna tarcza był dwukrotnie tansza niż w jakimś internetowym sklepie rolniczym. Ponieważ nie miałem potrzeby kupowac czegokolwiek , to nie wiem jak te sprawy wygladają na dzien dzisiejszy. W każdym razie jak bedę coś (noże) kupował - napisze o tym tutaj.

Specyfikacje serii gmd znajdziecie tu :

http://www.kuhn.com.pl/internet/prospec ... 032_PL.pdf

o nożykach..
noz.jpg
noz.jpg (41.69 KiB) Przejrzano 7705 razy
http://www.grenedystrybucja.pl/katalogi ... cation.pdf
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Kosiarka dyskowa, nie bębnowa rotacyjna.

Post autor: Szam » 05 sty 2015, 18:31

Świetny film instruktażowy. Jutro jadę 1 kosiarkę oglądać. Dziękuję Marek :D. Jak znajdziesz trochę czasu, napisz na co zwracać uwagę przy koszeniu, jak zachowuje się na nierównościach terenu, jak radzi sobie z kretowinami, jaka jest trwałość noży (wymiana co ile ha pokosu?) itp.

Pozdrawiam Szam

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kosiarka dyskowa, nie bębnowa rotacyjna.

Post autor: marekspectra » 05 sty 2015, 18:41

Powodzenia ! daj fotki co zastałeś , jaka cena, itp Jak znajde filmiki z koszenia to zapodam i opowiem o koszeniu.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ