Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Witam chudymajkel

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Witam chudymajkel

Post autor: chudymajkel » 18 lis 2014, 14:44

Witam Wszystkich

Od niedawna zastanawiam się nad kupnem maszyny do prac w powstającym ogrodzie.
Mam ponad dwa hektary ziemi pod Częstochową województwo Śląskie. Teren do zagospodarowania to jakiś hektar, reszta to rosnący las.
Bez odpowiedniego sprzętu to mordęga. Na razie walczę ręcznymi narzędziami - mała kosiarka, kosa spalinowa itp.
Znalazłem to forum i gęba mi się śmieje jak widzę jak wszechstronne są te małe traktorki. Z kilkoma narzędziami praca będzie przyjemnością.
Przede wszystkim kosiarka pielęgnacyjna, coś do równania- wygłaskania terenu, bardzo podoba mi się tylni ładowacz, przyczepa.
Budżet to około 15 tyś. + narzędzia

Podoba mi się Kubota B1, A175D ASTE

Możecie coś doradzić, może jakieś modele innych marek. Co będzie dobre do takich prac.
Nie miałem nigdy do czynienia z ciągnikiem, jestem zupełnie zielony

Jest może jakiś sprzedawca w mojej okolicy od którego mógłbym zacząć, zrobić pierwsze rozeznanie.

Z góry Dzięki
Pozdrawiam chudymajkel
pozdr. Michał

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Witam chudymajkel

Post autor: RobFra » 18 lis 2014, 19:44

Powitać następnego z roześmianą gębą. :D
Polecam traktorek kolegi z forum sprawdzony nawet w takiej sytuacji:
https://malytraktor.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=638
Na plus to cena i w komplecie z glebogryzarką oraz super tani dowóz.
Jedyny minus to brak 4x4 jak mocno potrzebujesz. A jak nie to zostaje ok. 7 tys na osprzęt typu kosiarka, przyczepa itp. To już sporo kasy na osprzęt.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Witam chudymajkel

Post autor: k_sit » 19 lis 2014, 08:48

Witaj w gronie.

Skontaktuj się jfry z forum ma janka F155 na sprzedaż wystarczy na początek . Moc 15 kucyków 4x4 . Dogadaj się co do ceny może ma jakieś osprzęt tylko do niego ,chce sprzedać bo większego . To inny osprzęt mu jest nie potrzebny .

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Re: Witam chudymajkel

Post autor: chudymajkel » 19 lis 2014, 13:10

Dzięki za info.

Czytałem wiele pochlebnych opinii o napędzie 4x4. Nie wiem czy w pełni go wykorzystam ale nie chce potem żałować że go nie mam. Więc skupie się na ciągnikach 4x4.

Pytanie do posiadaczy kosiarek pielęgnacyjnych.
Możecie coś polecić.
W dziale - Kosiarki i inne trawiaste - nie znalazłem żadnej pochlebnej opinii, no może poza renowacją Kosisko - Heder Kubota - którą opisał Marekspectra a wykonał Kynek ( świetnie to wygląda )
Marku czy po wprowadzonych zmianach to kosisko zdaje egzamin.
Może warto iść w tym kierunku.
pozdr. Michał

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Witam chudymajkel

Post autor: marekspectra » 19 lis 2014, 13:55

Michał - zadaj to pytanie w dziale kosiarki - tam sobie podyskutujemy . Dziekuje za miłe słowa :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Re: Witam chudymajkel

Post autor: chudymajkel » 19 lis 2014, 14:27

OK

Przenoszą pytanie do działu kosiarki.
pozdr. Michał

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Witam chudymajkel

Post autor: k_sit » 19 lis 2014, 17:36

Michał tak tylko się mówi . W zimie zapodasz pług do odśnieżania zobaczysz różnice jak ciągną 4 kopytka a 2 . Sporo jeździłem ciągnikami z i bez napędu oczywiście o wyższych mocach . Kupując traktorek musiał spełnić podstawie kryterium, które było 4x4 ,cena ,moc ,wyposażenie ,wygląd . Powodzenia w wyborze.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Witam chudymajkel

Post autor: petra » 19 lis 2014, 21:13

Witaj Michale, jak szukasz "swojego" małego traktorka to na początek wybierz się w okolice Warszawy do Mrokowa, ale przed tym zajrzyj na stronę z ofertą P. Zakrzewskiego może coś wpadnie Ci w oko. Niestety nie znam sprzedawcy w okolicy Częstochowy, a szkoda bo najlepiej kupować jak najbliżej domu.
Pozdrawiam
petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Re: Witam chudymajkel

Post autor: chudymajkel » 20 lis 2014, 15:06

Przejrzałem ofertę P. Zakrzewskiego. Zadzwoniłem. Uzyskałem kilka informacji.

Oferty wiszące w sieć to tylko poglądówki, gość mówi że teraz ma żniwa i ciągniki idą jak świeże bułeczki. To mnie trochę martwi bo będzie ciężko negocjować cenę a i decydować się trzeba szybko bo z 5 szt Kubota B-40 o które pytałem została tylko jedna.
Zapewnia że jedna z najładniejszych ale trochę droga.

Chętne bym się wybrał ją zobaczyć ale mam trochę daleko i musiałbym wysupłać cały dzień.
Może w przyszłym tygodniu. Zobaczymy.

Myślałem że jest już po sezonie a tu proszę.

Może duzi chłopcy kupują sobie zabawki pod choinkę.
pozdr. Michał

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Witam chudymajkel

Post autor: marekspectra » 20 lis 2014, 17:29

Na moją wiedzę to tak, traktorki pod komunalkę istotnie mogą mieć wziecie. Ale imprterzy z Listopadzie kupują - by mieć koszty i płacić mniejszy podatek , a to co teraz kupią - przypłynie poczatkiem roku. W tej chwili sprzedaż zamiera i ruszy koncem stycznia.

Nie spiesz się, spokojnie pytaj kiedy bedą mieć swierze dostawy i zaraz po takiej dostawie umawiaj sie na wizyte. Najlepszy czas na zakup to moment kiedy sie towarują przed sezonem. tj od poczatku grudnia do konca stycznia.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ