Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Witam emek650

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: Rav » 31 paź 2014, 20:37

przebieg podobnie jak w samochodzie może być różny i do negocjacji :) generalnie kupuje się stan...

nordyk
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2013, 18:23

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: nordyk » 31 paź 2014, 20:44

Owszem dobry koń i przez błoto przeciągnie ale koni nigdy za wiele.
NIe jest powiedziane, że musisz go kupić - jedź oglądnij sprawdź wszystko na spokojnie. Idzie zima traktorków będzie jak grzybó po deszczu. Przebieg z japonii czy z niemiec zawsze niepewny. Patrz na stan podzespołów.
Kosiarkę dokupi a konie nie.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: RobFra » 31 paź 2014, 20:54

nordyk pisze:Owszem dobry koń i przez błoto przeciągnie ale koni nigdy za wiele.

Kosiarkę dokupi a konie nie.
Z koniem dobre.
Wcześniej miałem kilka maszyn od jednoosiowych (np. Robi 151, Dzik 21, MTZ05) po traktorki (Tur 10D- tak ten zabytkowy i najbardziej mi go żal, MTZ012 - ruski traktorem jak na Urwis).
Najwięcej koników miał MTZ012 bo 12KM tylko był benzyniak i jak to rusek pił 4l/h. :lol:

Pewnie, że może dokupić kosiarkę czy glebogryzarkę, ale CCC (Cena Czyni Cuda...) po co mu stado koni na 1ha w przybliżeniu?

Fakt idzie zima. Łatwiej sprawdzić jak sprzęt do kupienia zapala w okolicach "0" st C.
Kończą się prace polowe i ludziska też mogą wysprzedawać. O oscar_adrenalina z naszego forum wystawił swoją Qbotę 16KMz glebogryzarką z 8 tysi? I może dowieźć za mały pieniądz. Gdybym jeszcze nie miał to bym brał w ciemno.

Tak jak nordyk napisał, nie musisz kupić, a pooglądać i potargować się możesz.

Znalazłem:
https://malytraktor.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=638
Z glebogryzarką i ewentualnie z pługiem i bronami... Ma go 3 lata czyli choroby wieku dziecięcego już przeszedł.
A kosiarka nawet nowa i bijakowa to + 3 tys. Czyli cały zestaw za 11 tys....

PS
Ja bym bardziej ufał przebiegowi z Niemec. Niemiec nie kantuje. Te z Japonii to od handlarzy i większoć traktorków ma przebieg ok. 800 mth... i malowane całe ... To jak Golf 2 diesel. Te od handlarzy maja po 20 lat i tylko 160 tys przebiegu, Niemiec niepalący (Niemka zazwyczaj) i niby jeżdził tylko do kościoła. Tylko kto kupuje diesla po to?....

Con ie zrobisz to będzie ...
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: Rav » 31 paź 2014, 21:05

jeśli Ci nie śpieszno to poczekaj, zima dobry czas na zakupy. Jak bardzo potrzebny Ci napęd 4x4, jeśli nie potrzebny to możesz zainteresować się oscarowym traktorkiem - masz na forum info o nim.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: emek650 » 31 paź 2014, 21:23

Jak bardzo potrzebny Ci napęd 4x4, jeśli nie potrzebny to możesz zainteresować się oscarowym traktorkiem - masz na forum info o nim.
Właśnie..... w tych traktorkach "kręci" mnie głównie 4X4 , jednonapędowego mam, wprawdzie "samorobny" ale z blokadą i na zwolnicach i silnik 23Km, mam też ok. 1 ha lasu na dość krzywym terenie (w beskidach to norma :) ) więc tutaj głównie by się sprawdził 4x4 niewielki traktorek, oczywiście nie do wyciągania "kubikowych" kloców, ale posusz opałowy jak najbardziej, i wypad z rębakiem po zrębkę.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: Rav » 31 paź 2014, 21:29

w takim razie pojedź zobacz tego iseki, im więcej wad znajdziesz tym bardziej staraj się zbić cenę, nie podpasuje ten, jest masa innych sprzętów u naszych handlarzy jak i prywatnych.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: RobFra » 31 paź 2014, 21:39

Rav pisze:j Jak bardzo potrzebny Ci napęd 4x4, jeśli nie potrzebny to
Dla mnie ważniejsza była masa traktorka ok. 770kg + ok. 200kg glebogryzarki czyli mam prawie 1t. Kubota ZB1600 4x4 i 630kg uciągnie tak samo lub jak ktoś woli porównywalnie. A raczej mniej. Dlaczego? Bo jak się zamocuje glebogryzarkę co waży ok. 200kg to przedni koła tylko dotykają gleby. Słabo ze sterownością i tym samym z plusami napędu 4x4. Z glebogryzarką traktorek nie raz stawał mi dęba to po co 4x4?.... A przód dociążyłem 35kg.

Powiem krótko. W/g mnie 4x4 to lans. Jak ktoś nie ma sporych górek to nie potrzebny. A w wysokich górach to taki traktorek 4x4 + przyczepka z WOM bo nie wyjedzie, albo nie zjedzie.

To jak samochody 4x4 lub SUV. Raz czy dwa razy do roku...

PS
Co by nie było za łatwo :mrgreen:
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: plastek334 » 31 paź 2014, 22:31

Ja się z kolegą nie zgodzę że 4x4 to tylko lans. Ja jeśli bym nie miał w swoim iseki 4x4 to bym nic nie zrobił, Jak nie raz zaczynam orkę i zapomnę 4x4 włączyć to od razu się kopie i to w jednoskibowym po włączeniu jak ręką odjąć zero poślizgu, z wypadem do lasu tak samo z napędem wyłączonym na ładuję w skrzynie drzewa i się zaczyna ślizgać, po włączeniu napędu chyba karzdy widział jakie fury drzewa mogę przyciągnąć a jestem pewny że 4x2 by sobie nie poradził. Zgodzę się tylko że do glebogryzarki nie jest potrzebny napęd przedni.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: RobFra » 01 lis 2014, 08:52

plastek334 pisze:Jak nie raz zaczynam orkę i zapomnę 4x4 włączyć to od razu się kopie i to w jednoskibowym
Jakie masz ciśnienie w oponach?
A jak ustawiony bieżnik? W którą stronę jodełka? Zamień koła i zobacz.
plastek334 pisze:Zgodzę się tylko że do glebogryzarki nie jest potrzebny napęd przedni.
To zależy od rozłożenia mas, dociążeń, rodzaju pracy, gleby, kierunku bieżnika itepeitede.

@plastek334 - tobie faktycznie potrzebny napęd 4x4 do rwania tych wielkich fur drewna. Tylko wtedy obie osie dociążone, a jak założysz coś ciężkiego na tył to ciężko skręcać? Jedzie do przodu jakby z blokadą?

Pisałem co by łatwo emkowi nie było i my też nie mieliśmy łatwo. Ale w końcu napisał skąd jest i jaki teren i prace to raczej tylko 4x4 i szeroko rozstawiony + jak da radę zrobić przyczepka do lasu z napędem z WOM. Bo nasze maszyny lekki i jak załadowana przyczepa popchnie z górki to poleci jak TIR bez hamulców w naczepie...
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: k_sit » 01 lis 2014, 08:57

Nie prawda nawet w glebogryzarce 4x4 pomaga , ja na pulchnej ziemi się kopałem . Jak do orki dociążony turem ok 100 kg i obciążnikami a kołach 120kg na glinie pług 15-20 cm gł. . Tylko śmigały skiby . Na niziny też polecam to nie lans tereny bagniste i wyciąganie drzew to tylko taki . Ciapek się topił a Kubuś dał radę wciągnąć olszyny i dęby. Ja Kubusiem Tira ciągłem to 10t przy masie 800kg owszem po asfalcie .
Na tereny pagórkowate bez przodka nie ma co kasy w błoto wyrzucać jedz i pooglądaj może ktoś z forum jest w miare blisko tej miejscowości umówcie się. Ja po swojego pojechałem 430 km w jedną stronę.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2014, 09:07 przez k_sit, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ