Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Witam emek650

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Witam emek650

Post autor: emek650 » 27 paź 2014, 13:50

Witam serdecznie szacowne grono posiadaczy fajnych maszynek.Od jakiegoś czasu zaglądam do Was na forum aby poczytać co nowego w tematach traktorkowych.Mieszkam w małopolskim,powiat Sucha Beskidzka, i zachorowałem na mały traktorek, obecnie od paru lat używam "sama" z silnikiem malucha i skrzynią dzika , jednak 4x4 to by było coś 8-) .Praca na niewielkiej działce-glebogryzarka,trochę więcej koszenia (60-70 arów), nieużytki więc najlepiej bijakowa, jakiś niewielki transport drewna z lasu, a u mnie krzywo jak licho.Mój samek pomaga jak może ale brak wałka WOM ogranicza mocno jego możliwości.
Ostatnio pojawił się niedaleko traktorek kubota zb1600, cena dość ciekawa (ok 9000) , nie odpalałem, luzy na przedniej osi, brak ramion podnośnika, brak zaczepu,blacha do poprawek- myślicie że warto się tym podniecać, ew. co sprawdzić, za wszelkie sugestie dziękuję.
Pozdrawiam.
Mieczysław.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014, 18:09 przez emek650, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: k_sit » 27 paź 2014, 17:41

Witaj co traktorka w tej cenie to warto zaryzykować jeżeli to 4x4. Sprawdzić przede wszystkim stan silnika (uruchomić,przecieki,płyny,spr.świece,), przekładnia przełączanie poszczególnych przełożeń,wom,przód napęd. Podnośnik - podnosi opuszcza przecieki na rozdzielaczu . Stan ogumienia ,elektryki itp. Co do braków zaczep i belki ramion można dorobić według twego upodobania i sprzętów,których posiadać. Na forum jest kilka rozwiązań zaczepów i nie tylko. W razie czego to pomogą i pomysły podsuną. Dogadaj się z sprzedawcą może ma gdzieś części, wypróbuj u niego, za braki cena w dół co urwiesz to na ubytki. Decyzja należy do ciebie jak byś zrobił kilka fotek zobaczymy czy to warte . Jak masz zdolność i zapał blacharkę też da się zrobić i pomalować .

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: emek650 » 27 paź 2014, 20:02

http://otomoto.pl/kubota-zb160-traktor- ... 58541.html
Traktorek z tego linku.(nie wiem czy dobrze wkleiłem)
Dzięki za zainteresowanie.
Muszę namówić kolegę-fachowca na oglądactwo, może coś z tego wyjdzie, pewnie będzie marudził żeby kupić c330, albo zetora, :lol:, ale ogólnie na mechanice traktorowej się zna,bo ja jestem "elektryczny" i z tej strony nie widzę problemu, spawarka i szlifierka też mi nie są obce :D .
Jak coś ruszy w temacie to się pochwalę.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: k_sit » 27 paź 2014, 20:25

Wizualnie niczego sobie tylko koła są zamienione stronami P-L tylne wysoki bieżnik ,przód trochę zjechany opony przednie do 400 zł kpl. cięgna jak na necie http://allegro.pl/tuz-kat-1-zawiesie-ku ... 23158.html . Cięgna idzie dorobić ,zaczep dolny i górny mogę ci rozrysować bo to podobny typ do mojej bulltry . Ja kupiłem w gorszym stanie zobacz moje modyfikacje i posty.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: RobFra » 27 paź 2014, 22:10

Powitać.
Ta cena to podobno netto więc z 23% VAT... to już można z bijakową pewnie kupić w komplecie.
Stan zewnętrzny dla nas OK, ale patrz na serducho czyli silnik i skrzynię, napę 4x4, podnośnik itp.
Gwarancji pewnie nie dostaniesz na papierze bo nie wygląda na handlarza traktorkami.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: emek650 » 31 paź 2014, 11:21

Witam.
Dylematów ciąg dalszy :| , ten sam gość ma też iseki TA227F(http://olx.pl/oferta/traktorek-iseki-ta ... 90aae2536c) wizualnie lepszy stan jak kubota no i 22Km też kuszą, z drugiej strony za podobną kasę kubota była by z kosiarką i glebogryzarką.
Widziałem że na forum jest właściciel takiego iseki, może się wypowie jak się sprawuje ew. na jakie problemy trzeba być przygotowanym.Brak przedniej atrapy oryginalnej i świateł daje obniżoną cenę, elektryka nie stanowi problemu, atrapa do pokombinowania,resztę muszę obejrzeć i zobaczymy co z tego wyniknie.
Pozdrawiam.

nordyk
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2013, 18:23

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: nordyk » 31 paź 2014, 13:48

Ciekawy ten Iseki i 22 konie to już konkret. Widze, jakies łączenie przewodu po prawej stornie - jakiś olejowy przewód pewnie od pompy - sprawdź to bo coś jest kombinowane przy nim. Atrapa z przodu z 1000 zł w dół. Popytaj użytkowników i niech lukną na zdjęcia Iseka co jest nie tak - przyjedziesz na miejsce i będziesz wiedział co jest kombinowane i nie dasz się nabić w butlekę. Po prawej koło błotnika masz to całe sterowanie tylnym podnośnikiem - na forum jest opisane jak to działa - wypróbuj czy chodzi poprawnie. Ja bym go brał i odpicował. Ciśnienie oleju sprawdź tylko nie patrz na kontrolkę bo może być podłączona na krótko tylko weź kogoś z przyżądem. Powodzenia

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: Rav » 31 paź 2014, 14:59

jeśli chodzi o to iseki, mam je od tego roku, niedługo dobiję do 100 mtg pracy - chyba bo na początku nie miałem licznika. Na co musisz uważać? to samo co w każdym traktorku, pora roku jest odpowiednia pojedź w zimny poranek żeby maszyna nie była odpalana, zobaczysz jak pali na zimnym. Poza tym wszystkie możliwe luzy, wycieki, sprzęgło, czy wszystkie biegi wchodzą ok, czy dźwignia rewersu chodzi jak powinna (w moim czasem zazgrzyta). W posiadanym przeze mnie odpukać nic jeszcze nie siadło. Sprawdź czy działa elektronika od tylnego podnośnika, czy płynnie podnosi, czy działa poziomowanie.
Jak szukałem swojego to ten też był na olx także już trochę stoi. Jakbyś potrzebował jakichś konkretnych info czy coś pisz :)

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: RobFra » 31 paź 2014, 18:11

emek650 pisze: 22Km też kuszą, z drugiej strony za podobną kasę kubota była by z kosiarką i glebogryzarką.
Koniki kuszą, ale masz do 70ar koszenia i mniej ar pod glebogryzarkę. Ja bym brał mniejszy z kosiarką i glebogryzarką.
Dzisiaj skończyłem prace z glebogryzarką na ok. 30ar. Był to ugór zaorany 3-4 lata temu i zielsko z trawskiem wyrosło więc było ciężko. Moja Suze 16KM i napęd tylko na 1 oś poradziła sobie. Schodzi krócej niż 0,5mth/ar przy długości pola ok. 40m więc sporo "wolnych" nawrotów. Zamiast 22 koników wolałbym mieć kosiarkę. :roll:
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Witam emek650-być może ZB1600

Post autor: emek650 » 31 paź 2014, 19:41

Dzięki za Wasze opinie, jeszcze jedna wątpliwość mnie gryzie, mianowicie te traktorki są z Niemiec, "nabite" po niecałe 2tys mth., wg liczników, może lepiej czepić się japońca z mniejszym przebiegiem? :(
Spotkałem taką opinię na tym forum.

ODPOWIEDZ