Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

zbYszek

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

zbYszek

Post autor: zbYszek » 29 lip 2014, 12:45

Tym staropolskim okrzykiem chciałem się przywitać na forum Małego Traktora. ;)
Jak z nicka wynika na krzcie dali mnie Zbigniew.
Żyję sobie w centralnej Polsce w cieniu największej w Europie fabryki chmur czyli elektrowni Bełchatów.
Od jakiegoś czasu rozglądam się za jakimś mini traktorem. Stąd moja tutaj obecność - zresztą zaglądałem tu wcześniej ale nie chciałem zawracać głowy niepotrzebnie...
Na razie posiadam skundlonego Zetora 25 z silnikiem od Poloneza 1,9D, kosiarkę Osę, brony 4 polowe, kosiarkę konną i przyczepę drabiniastą ;)
Zetor służy mi do koszenia ~2 hektarów łąki na siano do palenia w kotle.
No i jest duuuży i ciężki i raczej trudno byłoby zamontować do niego TURa, a marzę o jakiejś małej ładowareczce - jak to na wsi, przy remoncie chałupy i planowej rozbudowie gospodarki - przydałaby się... :)
Do tego jakaś glebogryzarka i kosiarka bijakowa i już chyba miałbym wymarzony komplet.
Rozglądam się od dłuższego czasu i przyznaję, że nie jest łatwo.
Celuję chyba w Kubotę i - o ile dobrze rozumiem oznaczenia - to model B6000 (albo coś takiego z rodziny X000). Ma być małe. ;)
Szukałem zresztą jakiegoś przewodnika po modelach Kuboty i cholercium nic w ludzkim języku nie znalazłem - czy Wy jako znawcy, nie pokusilibyście się o uczynienie takiego drzewa genealogicznego? ;)
Obiecuję być niemęczącym choć czasami przemądrzałym członkiem i uczestnikiem forum - pozdrrrawiam serrrdecznie! :)
--
zbYszek
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Zięć w bobry! :)

Post autor: ukasso » 29 lip 2014, 21:33

Witamy :D
Wiemy już do czego Ci ten traktorek będzie potrzebny. Napisz nam jeszcze jaki budżet przewidujesz na zakup. Jeśli chodzi o tura, to przy gabarytach kubotki b6000 raczej odpada. To zdecydowanie za mały sprzęt na pracę z ładowaczem. Chociaż można na takie maleństwa trafić>>>LINK<<<
Polecałbym coś w przedziale 17-22KM. Są niewiele większe, a zrobią dużo więcej roboty, zwłaszcza przy budowie, lub w gospodarce. Ja nie jestem rolnikiem, a moje 21 konne Iseki ma co robić. A przy budowie jest niezastąpione ;)

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Zięć w bobry! :)

Post autor: petra » 30 lip 2014, 20:28

Zbyszek wita zbYszka . Także uważam, że taki mały model traktorka nie nadaje się do ładowacza.
Jakieś kilka miesięcy temu trafiłem na googlu na takie "drzewo" modeli kuboty, ale teraz nie mogłem go odnaleźć, może ktoś z kolegów będzie pamiętał. Pokazane tam były chyba wszystkie kuboty japońskie z przykładowymi fotkami, a przedstawiał to exporter japończyk.
Pozdrawiam
Zbyszek/ petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Zięć w bobry! :)

Post autor: Rav » 30 lip 2014, 21:02

wszystkie najlepiej będzie przejrzeć tu - wg modeli TRACTORDATA

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Zięć w bobry! :)

Post autor: k_sit » 04 sie 2014, 22:41

Witam . Z której strony kominów się znajdujesz ?

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Zięć w bobry! :)

Post autor: zbYszek » 06 sie 2014, 01:12

Helou!
Dzięki za podpowiedzi - no właśnie waham się pomiędzy czymś wielkości B1400...B1600 a numer mniejszymi B6001...B7001. Też zasugerowałem się dostępnym filmikami i zdjęciami tych najmniejszych z ładowaczami.
Co do typologii Kubot to już chyba zacząłem kumać, że B6000 jest o numer mniejszy od B1600. Potem już się zaczyna seria L czyli coś bardziej zbliżone do Władimirca czy polskiego ciapka.
Z kolei Bultra to nowszy odpowiednik B1600 a jeżeli dodamy do bultry literkę X z przodu, to będzie następca małych B6000.
Chyba :)
Krzysiowi odpowiem, że mieszkam po północnej stronie fabryki chmur - dlatego w jej cieniu :)
A podpowiedzcie przy okazji: coś się zmieniło w temacie polecanych (bądź nie) sprzedawców? To zagłębie okołowrocławskie mnie intryguje bo tam chyba najłatwiej mi dojechać.
A w kwestii negocjacji cen? Bo widzę, że chwalą się wszyscy, iż co miesiąc nowa dostawa - i to po kilkadziesiąt sztuk - a wciąż wystawiają jedne i te same sztuki. Wzięcia one nie mają czy jak?
Pozdrawiam!
--
zbYszek
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Zięć w bobry! :)

Post autor: petra » 06 sie 2014, 22:58

Witaj, w kwestii dostawców około Wrocławia - jak zauważyłem poszukując swojego "malucha" to na swoich stronach pokazują nawet te które już dawno sprzedali. Mój wisiał jako oferta dawno po tym jak stał u mnie w garażu. Napisz do nich zapytanie, a wtedy dostaniesz aktualną ofertę ze zdjęciami. Mimo tego że trafiłem na traktorek z usterką / miałem pecha / to polecam firmę Boss. W ramach gwarancji naprawili i jestem zadowolony - niestety trzeba wszystko sprawdzić przed zakupem. Druga firma to Traktomix - sprzedaje traktorki w takim stanie jakim uda im się kupić w Japan, nie upiększając i nie malując elementów. Dostałem od nich fajną ofertę, ale trochę się spóźniłem i ...sprzedany. W jakim stopniu robią ten ich "przegląd przed sprzedażą" niestety nie wiem. Także udzielają gwarancji na sprzedany towar, a to chyba zaleta. Jak będziesz chciał to po zakupie mogą zrobić mały "makijaż" Twojemu traktorkami za około 2 tysia. Kupiłem u nich glebogryzarkę, ale przysłali niestety inną niż wybrałem na placu - wychodzi na to, że wybrałeś to kupujesz i zabierasz najlepiej własnym transportem. W Bossie zakupił traktorek mój znajomy i trafił na prawdziwą "igłę" - żadnych problemów.
Pozostaje firma Seltech pod Trzebnicą - może i dobry sprzedawca, ale ja z osobistych względów NIE POLECAM, a dlaczego to starsi koledzy z Forum dobrze wiedzą. Zachowali się nie FER i już - Ty zrobisz jak będziesz chciał.
To tyle na temat "dealerów" Kuboty z pod Wrocławia.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Zięć w bobry! :)

Post autor: k_sit » 07 sie 2014, 06:44

Pod Wrocławiem jest Zampol ,Boss,Trzebnicy. Odwiedziłem też traktormix w Kakolewie przy DK 12 w poszukiwaniu części do silnika . Byłem również w Mrokowie pod piasecznem tam kupiłem żyroskop do podnośnika. Nie którzy mają części tylko na własne potrzeby i nie sprzedają . Każdy sprzedawca chwali i kasę liczy na zysk co tu więcej. Ja swojego kupiłem z ogłoszenia i bez gwarancji więc sam go modernizuję . Szczęśliwiego i trafnego wyboru maleństwa do prac domowych i nie tylko.

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Zięć w bobry! :)

Post autor: zbYszek » 18 sie 2014, 20:56

Dzięki wielkie za podpowiedzi - zacznę chyba od emaliowego zapytania do kilku firm.
Co do wybranej przeze mnie wielkości kraktorka - w sieci naoglądałem się tych Kubot B6000/6001, 7000/7001 z ładowaczami czołowymi i jednak upieram się przy swoim wyborze. Tym bardziej, że chyba udałoby mi się nie sprzedawać swojego kundla, który spokojnie służyłby mi do większych/poważniejszych prac. (Z których najpoważniejsza to skoszenie Osą ~2ha dzikich łąk raz do roku.)
No i podpowiedzcie, czy dobrze kombinuję, że następcą serii B6000 (i podobnych) byłaby Bultra XB6 (i podobne)? W sensie, że nowszy model tej samej wielkości (gabarytów)?
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Zięć w bobry! :)

Post autor: k_sit » 18 sie 2014, 23:45

Witaj jak się uparłeś to dąż do celu .Kuboty B600x B1 -14 to takie zabawki mały prześwit ,z turem to "taczka z silnikiem" .Wybór należy do ciebie . Jak bym miał więcej kasy to też wybrał bym większy model ,ale ten jest zadowalający mały żółwik 15 km/h na maxa .

ODPOWIEDZ