Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

hazi_k

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

hazi_k

Post autor: hazi_k » 21 cze 2014, 10:48

Witam wszystkich użytkowników małych traktorków. Jestem z północnej części Wielkopolski. Liczę na przyjęcie mnie do społeczności tego forum jak również na pomoc ponieważ na chwilę obecną jestem na etapie poszukiwania mojego przyszłego traktorka.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

denis.pandel
Posty: 77
Rejestracja: 28 maja 2014, 11:03

Re: hazi_k wita

Post autor: denis.pandel » 21 cze 2014, 11:21

Witam. :)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: hazi_k wita

Post autor: marekspectra » 21 cze 2014, 11:46

Witaj, witaj :) zapraszamy ! Jestem ciekaw do jakich prac chcesz używać traktorka. Bo trzeba dobrze sie zastanowić nad własciwym wyborem typu, wielkości, wagi itp. Jesli prawidłowo wybierzesz to zadowolenie z pracy i jej efektów - masz gwarantowane :)

Okres letni nie sprzyja wielkiemu "ruchowi" na forum. Sam po sobie widzę, że po prostu brakuje czasu, a jesli nawet znajdziesz chwilę , to człek tak zmęczony że nawet nie ma wielkiej ochoty na klikanie. Ale późnym latem pewnie sie to zmieni :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: hazi_k wita

Post autor: hazi_k » 21 cze 2014, 22:52

Nie wiem czy kolega marek spectra mnie kojarzy ale jakiś czas temu na forum retrotraktor wymienił się ze mną swoją wiedzą nt. japońskich traktorów. Przesłał mi wtedy nawet oferty kilku traktorów od tego czasu zmienilo się to że w końcu miałem okazję zobaczyć na żywo kubotę która przypadla mi do gustu. Jest to model B 1402 swoimi rozmiarami najbardziej przypomina mi mój poprzedni sprzęt a był nim Dzik 2 przerobiony na 4-kołowca poważną wadą dzika byl brak TUZ'a przez co wszystkie maszyny jakie mogłem nim obsługiwać były ciągane.
Traktorek jaki poszukuje powinien spełniać takie oto wymagania:
-koniecznie musi być 4x4
-przede wszystkim posiadać normalny TUZ taki jak na przykład w Ursusie C330
-wyjście WOM
-moc między 14 a 20 KM
-blokadę tylnego mostu
-kompletne a jesli nie to w miarę kompletne oświetlenie traktorka
- a teraz najważniejsze kwota jaką mogę przeznaczyć to max 15 tyś. ale to już naprawdę maximum
Z tego co napisalem to najbardziej przypadła mnie do gustu ta kubota wiem że jest też model B 1502 ale z dziwnych przyczyn jest on na chwilę obecną tańszy od wcześniej wymienionego. Jakby ktoś mógł polecić coś jeszcze i podzielić się opiniami na temat tej kuboty i innych traktorów jakie spełniają moje wymagania to bardzo proszę o informację. Ostatnio również oglądałem kubotę B7001 i zastanawiam się czy nie warto by kupić czegoś takiego. Za wszelkie błędy w pisowni z góry przepraszam ale piszę z telefonu. Oglądałem na kanale kolegi piotrabpm poczynania tych traktorów i jestem pod wrażeniem tego co potrafią.
Pozdrawiam,
hazi_k!
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

denis.pandel
Posty: 77
Rejestracja: 28 maja 2014, 11:03

Re: hazi_k wita

Post autor: denis.pandel » 22 cze 2014, 09:15

Za 15 tyś kupisz ursusa c-330 ale twój wybór.

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: hazi_k wita

Post autor: hazi_k » 22 cze 2014, 10:10

Kolego wiem że za tą kwotę mogę kupić Ursusa c330 ale takowy traktor jest dla mnie za duży. Kiedyś jeden znajomy obrabiał mi działkę c330 i szczerze mówiąc to nie było to wcale przyjemne bo działka wąska a długa i czasami wiecej ubił. Jeżeli dało by się taniej to ja jestem jak najbardziej za. Traktorek ma służyć w pracach takich jak: transport z przyczepką, orka raz w roku na jesieni i zimą do odśnieżania. Moje typy traktorów to:
- Elpol K1 (fajny bo polski ale ta cena)
- tz4k14 (też nie tani i sprzęt musi mieć dedykowany do siebie)
- kubota B7001
- Kubota B 1402 lub B 1502 (nie wiem jakie różnicę są między nimi oprócz cenowych)
- Holder AM 2
- Iseki 145 (dość dziwna oferta ponieważ na zdjęciach nie widac czy ma TUZ i WOM ale oferta jest z moich okolic) poniżej wklejam link oferty tego iseki dość długo ta maszyna jest wystawiona więc albo koleś za dużo chce albo maszynka ma jakiś feler.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: hazi_k wita

Post autor: hazi_k » 22 cze 2014, 10:11

Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: hazi_k wita

Post autor: amigorm1976 » 22 cze 2014, 12:36

Witam
Co do Iseki to na pewno ma wom i tuz choć tuz może być 2 punktowy do glebogryzarki zawsze można przerobić na 3punktowy koszt okolo 500 zł, a co do ceny to rzeczywiście jest powalająca za taką kwotę to z miłą chęcią sprzedał bym swoją Bulltre 17 z oświetleniem drogowym glebogryzarką 1,3 m. i tuzem 3 punktowym.

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: hazi_k wita

Post autor: hazi_k » 22 cze 2014, 14:33

Dzięki za odpowiedź! Co do pozostałych traktorów to może jakieś opinie czy warto za ile i moze jakie polecacie firmy które sprzedają w Polsce te maszyny. Najbliżej mam do firmy traktormix ale nie wiem czy warto im zaufać aktualnie mają w ofercie kubotę B1502 ale czy mógł by ktoś podać jakiś informacje na temat tego traktorka. Szczerze powiedziawszy najbardziej przypadł mi do gustu Kubuś wczesniej myślałem o tz4k14. Choć i tz cały czas pozostaje wmoich rozważaniach. Holder AM 2 jest na olx.pl ale bardzo i to bardzo daleko jak dla mnie za to Elpol fajna maszynka oprocz tego ze nie ma 4x4. Także myślę że wszystko jest do rozegrania pomiedzy ofertą tz4k14 a jakimś japońskim traktorkiem.
A możecie koledzy podesłać oferty jakiś traktorów co by spełniały moje oczekiwania i były z wielkopolski, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego. Najdalej to bym jechał po traktor 200 kilometrów także nie wiem czy obręb poszukiwań jest duży czy mały ale nie chcę aby mnie transport zeżarł.
Podzielcie się koledzy opiniami może macie jakieś oferty dla mnie.
Pozdrawiam,
hazi_k
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: hazi_k wita

Post autor: marekspectra » 22 cze 2014, 17:19

Twój Iseki to kiepska propozycja.


Jesli Iseki to taki:

http://olx.pl/oferta/ciagnik-iseki-tl19 ... 49146b47cc

Koła 22 cale 20 km i 950kg ( c330 1700kg) traktorek mały ale zapinasz maszyny od ciapka i da radę.

Sprowadzony, z niewielkim przebiegiem,zadzwon, dopytaj o stan tech, poinformuj że nie interesuje cie VAT i zaproponuj 15000 tyś w tym transport w cenie.

Sprzedwaca bedzie targował, ale twardo stój na swoim. Jesli sie dogadacie, wyslesz mu 1000zł na konto. Traktorek dojedzie pod dom. Spokojnie potestujesz go godzinę lub dwie. Jesli sie nie spodoba - odeslesz z powrotem, stracisz 1000zł.


Na forum jest kolega TOKU który ma tz4k - i trudno szukać podobnej maszyny w polsce jak jego. Włożył w niego ogrom pracy ale gdyby ktoś mu zaproponował zamianę na oryginalnego japonczyka - jestem pewien że by sie zgodził. Po prostu scyzoryki mają swoje ograniczenia i nawet kompletnie jremodyfikując nie można uzyskac fukcjonalnosci japonskich traktrków.

Szukaj Kubotę, yanmara, lub iseki - jak znajdziesz jakąś ofertę daj ją tutaj. Spróbujemy pomóc.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ