Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Wyciek skrzynia biegów

Awatar użytkownika
pimpek_122
Posty: 22
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:46
Lokalizacja: Kotlina kłodzka

Wyciek skrzynia biegów

Post autor: pimpek_122 » 15 maja 2014, 17:03

Witam,
jestem posiadaczem Kubota GL-21. Za niedługo czeka mnie wymiana oleju w silniku a tutaj taka niespodzianka w postaci wycieku ze skrzyni. Czy jest to poważna usterka? Czeka mnie kosztowny remont? Może ktoś już się spotkał z takim problemem? Przepraszam, być może są to głupie pytania z mojej strony, ale mechanik ze mnie żaden. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
Załączniki
DSC_0003.JPG
DSC_0003.JPG (114.01 KiB) Przejrzano 5173 razy
DSC_0002.JPG
DSC_0002.JPG (115.78 KiB) Przejrzano 5173 razy
DSC_0001.JPG
DSC_0001.JPG (141.16 KiB) Przejrzano 5173 razy

Awatar użytkownika
marcin
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:26
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wyciek skrzynia biegów

Post autor: marcin » 15 maja 2014, 18:48

Hej
wymiana simeringów powinna załatwić sprawe,musisz sprawdzić czy tłok nie jest porysowany

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyciek skrzynia biegów

Post autor: petra » 15 maja 2014, 23:24

Witam, no nareszcie ktoś z GL-ką, nie pomogę w tym temacie bo u mnie jak na razie tam jest sucho i jeszcze tego nie przerabiałem. Napisz jak ci się sprawuje Twoja GL i czy zapala dobrze w zimne dni bo u mnie z tym jest mały problem. W mojej GL-23 natomiast jest trochę mokro w okolicach tyłu silnika i wydaje mi się, że będę miał więcej roboty z wymianą uszczelniacza niż ty z siłownikiem.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
pimpek_122
Posty: 22
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:46
Lokalizacja: Kotlina kłodzka

Re: Wyciek skrzynia biegów

Post autor: pimpek_122 » 16 maja 2014, 09:14

Hej!
Właśnie dziwna sprawa u mnie z tym wyciekiem, bo traktorek stał kilka dni w garażu i wszystko było ok. Parę dni temu chciałem ściągnąć wiertnicę i założyć kosiarkę i dosłownie odpaliłem go na 5 minut, żeby przestawić maszynę. No i zrobiła się plama.

Co do sprawy GL-ki to powiem szczerzę, że jak na razie nie mam jej nic do zarzucenia. Kupiłem ją w zeszłym roku jakoś pod koniec lata/początek jesieni i właśnie przerobiłem nią prawie 100 mtg. Gdyby nie tak spokojna zima to byłoby znacznie więcej. Jedynie z mojej winy (za dużo załadowałem klocków do tura i za wysoko go podniosłem) wybiłem lampę z przodu, ale tak to bywa podczas pracy. Muszę go także trochę podmalować, bo troszkę koroduje, wolałem po prostu kupić w miarę oryginalnym stanie, jak również zaoszczędzić za tą dodatkową usługę. Miałem to zrobić zimą, ale zabrakło funduszy.

Co do zapalania w zimne dni to odpukać odpala na dotyk. Naprawdę zimne, chłodne dni nie robią na nim żadnego wrażenia. Nawet jak stał kilka godzin na dworze oczekując na ścięcie i załadunek choinek nie było z nim najmniejszego problemu podczas zapalania.

Właśnie wczoraj i dziś mam trochę więcej czasu i w końcu coś napisałem na forum. Czekam na poprawę pogody, bo muszę trawę skosić na łące.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Wyciek skrzynia biegów

Post autor: marekspectra » 16 maja 2014, 11:45

Witaj, aj z tym czasem... ja nawet nie mam czasu zajrzeć na forum , a nie dopiero coś pisać... :) Ale jeszcze troche i bedzie luzniej...:)

Przy czasie zapraszam do Powitalni, jakaś fotka itp :) Masz maszynę (ja też , ale nie używam :) ciekawą tj. wiertnice :) Zdaje sie że trochę nią pracujesz :) Byłbym wdzieczny za opis, wrażenia itp z jej pracy. (Nasze Maszyny - inne)

W temacie wycieku... niewiele pomogę, nie znam tego modelu. Przydałby sie katalog częci. Może zgadalibyscie sie z Zbyszkiem i kupili na ebay na spólke?
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ