Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Co dzisiaj robiłem... :)

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: emek650 » 27 kwie 2016, 11:54

zabronione jest palenie ognisk na terenach miast
I tu masz pewnie rację , do sąsiada przyjechała policja bo był telefon że pali gałęzie w ogrodzie, ale to faktycznie teren miasta,
więc mój błąd :oops: , przepraszam :)
W małopolskim planują wprowadzić zakaz spalania paliw stałych (wgiel,drewno,itp) więc pewnie i grilla nie bedzie wolno zrobić :evil: , tylko gazowy lub elektryczny.

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: borówka » 27 kwie 2016, 12:25

A co z oddychaniem.Pewno niedługo też nie będzie można albo podatki będziemy płacić.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: jarekstryszawa » 27 kwie 2016, 19:23

To pole z fotki nie było koszone ponad 20 lat. Na szczęście było zostawione do odłogowania jako pastwisko, to nie wyrosły duże drzewa. To co palę to naprawdę samo dziadostwo: jeżyny, dzikie róże, jakieś karłowate krzaczki ścięte kosą spalinową. Nie bardzo widzę innego sposobu żeby zutylizować sensownie takie resztki...
Wszystko porządniejsze ląduje na kupie do strzaskania rębakiem. Jutro jak będzie pogoda będzie powtórka z rozrywki.
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: k_sit » 27 kwie 2016, 19:55

Palić można tylko na działce ogrodzonej i w wyznaczonym miejscu,z zachowaniem ostrożności. Spalać można pozostałości liści i drzew nic innego (chore porażone nienadające się do kompostownika ). Ewentualnie przeznaczyć na kompost lub oddać jako bio śmieci. Poza tym jako tak wypalanie i spalanie traw jest surowo zabronione i karane mandatem lub karą sądową .

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: jarekstryszawa » 27 kwie 2016, 19:59

Jak i wiele innych rzeczy w tym kraju- no risk no fun! Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie mojej gminy nie mogę też myć samochodu na swoim podwórku, ani go naprawiać... Nie dajmy się zwariować!
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: RobFra » 27 kwie 2016, 21:16

jarekstryszawa pisze:Jak i wiele innych rzeczy w tym kraju- no risk no fun! Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie mojej gminy nie mogę też myć samochodu na swoim podwórku, ani go naprawiać... Nie dajmy się zwariować!
Hmm, przepraszam za pytanie, ale czy bezkarnie mogę pierdzieć na swojej działce czy też jest to zabronione czy podatek jakiś mam zapłacić jak od deszczówki to i od "gazów cieplarnianych"?
Wolę przepisy z USA, gdzie na swojej ziemi jestem.... i wolno mi prawie wszystko.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: marekspectra » 27 kwie 2016, 22:27

Cóż mamy swoje Samorządy :) Pora wybrać bardziej normalnych radnych lub samemu wystartowac :)

A my dzisiaj tak...

KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: jarekstryszawa » 28 kwie 2016, 20:40

Tu akurat radne nie winowate ;-) Mus dostosować się do wymogów ustawowych, te zapisy to jeno minimum tego co narzuca nam prawodawca...
Ja dla odmiany dzisiaj znowu na urlopie: https://goo.gl/photos/nW182hBdaiJdVXVz5
Te duże stosy gałęzi przygotowane na rębak, małe jutro pójdą z dymem... Na pohybel miłościwie nam panującym ;-)
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Edek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lis 2014, 15:03

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Edek » 30 kwie 2016, 20:48

A ja wreszcie wymieniłem olej w przekładni kosiarki GEO 120. Co prawda po dwóch sezonach ale nie wiem ile pracowała u sprzedawcy (jako pokazowa). Mając stare nawyki szukałem otworu spustowego ale gdzie tam. "Nowoczesność " kazała ściągać stary olej strzykawką. Przeżyłem. Wyszło 0,5l Hipolu. Zdziwiłem się pozytywnie, że olej był czysty jako że gdzieś w starszych postach wyczytałem że po dotarciu to muł a nawet opiłki.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: emek650 » 01 maja 2016, 13:00

Taka "majówkowa" sytuacja :)
Obrazek
Sadzenie krzaczkow.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 lis 2017, 12:10 przez emek650, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ