Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Którą wybrać


Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Którą wybrać

Post autor: petra » 07 mar 2014, 11:30

Moim skromnym zdaniem ta z Bochni nr. ogłoszenia 72088731 tylko niech przyśle zdjęcia spodu i jak jest podniesiona. Cena też trochę do negocjacji. Zdaje mi się że rozwiązanie zawieszenia ciut podobne do tej Marka.
Pozdr
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Którą wybrać

Post autor: marekspectra » 07 mar 2014, 20:17

Żadna z nich mi sie nie podoba. Jak nie musisz, to szukaj dalej.

Gdyby jednak musiałbym wybrać jakąś to mając na wzgledzie fakt że bedzie jezdzić za Złamasem to obstawiałbym tą cynkowaną. Ma dobre proporcje , jest lekka, ale absolutnie za delikatna na konkretną jazdę - odpada. (popatrz na Tomkową przyczepę i porównaj choćby ilośc wykorzystanego materiału)

Kolejną jakąś propozycją jest poz 1. Ale wymagałaby zdecydowanie pewnej kosmetyki. Zaleta to cena i opcja sprzedania pompy ręcznej, zatem jeszcze taniej. Zmiany to na pierwszy ogień belka podporowa ramki skrzyni tam gdzie konczy sie tłok siłownika - na pewno jest wygięta ( poproś o dokładną fotkę ) Nie wiem czy kąt zsypu czyli wychylenia skrzyni przy kiprze jest wystarczający do zsuniecia sie obornika. I chyba wysokośc podłogi od ziemi nie jest niska - trzebaby dość wysoko szuflować..
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Którą wybrać

Post autor: k_sit » 07 mar 2014, 20:31

Konik
1 propozycja dość ciekawa widać do jakiegoś sama trochę wzmocnień i może być
2,3,4 trochę za delikatne
5 wygląda na solidną tylko nie widać podnośnika .
A nie lepiej samemu coś u wykonać satysfakcja murowana.

Awatar użytkownika
Konik
Posty: 49
Rejestracja: 23 gru 2013, 22:30

Re: Którą wybrać

Post autor: Konik » 09 mar 2014, 09:52

Dziękuje za opinie wstrzymam się jeszcze trochę.
Wiem że najlepszą bym zrobił sam dopasował bym ją do swoich potrzeb,
ale niestety nie posiadam takich umiejętności,więc
muszę trochę potrenować i za kilka kilometrów spawu się nauczę i zrobię sam

Dziękuję

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Którą wybrać

Post autor: k_sit » 09 mar 2014, 10:02

Nie musisz kilometrów spawać ,wystarczy żebyś miał sprzęt i spore chęci i ogrom cierpliwości .Nie wspomnę o poświęconym czasie . Ja spawam już kilka lat i nadal pod chodzę do tego z pokorą żeby czegość nie zniszczyć. Nawet zmajstrowałem sobie migomat z czego jestem bardzo zadowolony .

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Którą wybrać

Post autor: marekspectra » 09 mar 2014, 18:10

Ja najpierw zdefiniowałbym cechy szczególne tej przyczepki. Jaka ma być, wysoka, niska , szeroka ,ciężka lekka, itp. Ponieważ ma być wykorzystywana w konkretnym celu, to jakie ma spełniać szczegółowe warunki? Np jeśli mam ładować obornik recznie to nie może mieć podłogi na wys 90cm! tylko jak najniżej! Jesli mam kiprować na pryzmę to paka powinna wychylać sie wysoko w pion co najmniej 50 stopni żebym wszystko samo spadło. Jak już paka wyjdzie tak wysoko to otwarta tylna burta nie może dotykać ziemi. Czyli zawias wywrotu musi być na koncu paki. Lub burta powinna być wieszana "od góry" i najlepiej na zawiasie umieszczonym powiedzmy 20cm nad krawedzią bocznej burty. Jeśli przyczepa bedzie jezdzisć tylko po twardej powierzchni (stodoała - plac) mogą być małe kółka ( 13 samochodowe typ c) a jesli ma jezdzić również w pole np jakieś piaski to koła muszą być większe.. Czyli w tym drugim wypadku zrobiłbym wywrotkę z kołami wystającymi poza skrznię i dzielonymi otwieranymi bocznymi burtami ...

Znając dokładne swoje potrzeby szukam takiego rozwiazania takiej konstrukcji która bedzie mi najbliższa i wtedy albo ją robie, albo szukam "bazy" najbliższej wyglądającej jak mój ideał, używanej przyczepki i ją po prostu przerabiam na to co potrzebuję.

Ja też nie umiem spawać. Kupiłem jedynie s. inwektorową na 220V żeby coś tam sobie polepić. Moją przyczepkę spawa mi pewien emeryt który ma pojęcie o spawie i tu jest fachowcem ale czytać rysunków tech. już nie potrafi. Generalnie ja wymyślam, kupuje materiał, mierze , trasuje, tnę , i przykładam a Pan Zbyszek spawa. I obaj jesteśmy zadowoleni :)


Nie namawiam, ale sugeruję napisz (pokaż) co chcesz robić , ładować, wozić, kiprować etc a my popatrzymy, kazdy ma jakieś przemyslenia coś doradzi. Szybko zorientujesz sie czego chcesz, wtedy poszukamy jakiejś używki do przerobienia - ty znajdz człowieka który ją przerobi wg naszych sugestii i bedzie ok. :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Konik
Posty: 49
Rejestracja: 23 gru 2013, 22:30

Re: Którą wybrać

Post autor: Konik » 19 lis 2014, 12:13

A co myślicie o takim montażu siłownika
http://olx.pl/oferta/wywrotka-2t-nowa-k ... 1e5bf8bcf2

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Którą wybrać

Post autor: toku74 » 19 lis 2014, 22:17

Nie podniesie załadowanego w połowie burt piachu. Pióra, albo jakieś klocki drewniane /i to też nie za wiele/ może wykipruje.

Awatar użytkownika
Konik
Posty: 49
Rejestracja: 23 gru 2013, 22:30

Re: Którą wybrać

Post autor: Konik » 20 lis 2014, 19:53

Wygląda na mocną konstrukcje.
Ale pierwszy raz widzę taki sposób montażu siłownika,
Dzieki Tomku

ODPOWIEDZ