Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Remont kosiarki rotacyjnej Samasz 1,35

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Remont kosiarki rotacyjnej Samasz 1,35

Post autor: marcinbg » 22 gru 2013, 14:11

Jesienią gdy kilka tygodni wcześniej kupiłem traktorek przypadkowo natrafiłem przez znajomego do firmy która chce sprzedać kosiarkę samasz zo 064/3 mini. początkowo pomyślałem że kosiarka może byś zbyt duża do mojego ciągnika i że nie da sobie rady jednak postanowiłem ją obejrzeć. Była to kosiarka używana dosyć intensywnie ale kiedy właściciel rzucił za nią cenę jak za złom to pomyślałem dlaczego nie . Nie testowałem jej ponieważ poprzedni właściciel od którego ją kupiłem urwał wałek napędu drugiego bębna po rozmowie ze znajomym tokarzem powiedział że nie ma najmniejszego problemu chociaż wałek oryginalny kosztuje 80 zł to mój tokarz stwierdził że zrobi mi to przy okazji ponieważ dorabiał mi również części do innych maszyn. Po wcześniejszych oględzinach nastąpił konkretny przegląd no okazało się że przekładnie koła zębate wszystko ok tylko łożyska no wiadomo po tylu latach do wyrzucenia wymieniłem wszystkie łożyska i nie miałem ostatnio czasu zająć się składaniem wszystkiego teraz złapała mnie choroba i również nie mogę tego robić. wiem że na pierwszy rzut oka nie wygląda najlepiej ale to się niebawem zmieni kosiarka jest już pomalowana i przygotowana do składania. Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy taki post. Komentarze mile widziane.
Dodam jeszcze że gdy zapiąłem ją pierwszy raz była to czysta prowizorka więc prosiłbym o wyrozumiałość ;)
Załączniki
Zdjęcie0075.jpg
Zdjęcie0075.jpg (250.39 KiB) Przejrzano 10224 razy
Zdjęcie0077.jpg
Zdjęcie0077.jpg (188.61 KiB) Przejrzano 10224 razy

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Remont kosiarki rotacyjnej Samasz 1,35

Post autor: marekspectra » 22 gru 2013, 14:26

Eeee! kurcze fajna ta maszyna, myślałem że to jakaś kolumbryna ale to naprawdę dobrze wygląda! Mam prośbę jak bedziesz miał możliwość, zrób wiecej fotek tej kosiarki, napisz jakie ma główne wymiary, ile waży, jak sie z nią jezdzi bo górki koło ciebie nieliche :) (piękne:))
Bardzo Cię proszę rób fotki z remontu, elementów, częsci, filmik jakiś prosty kruciutki, wszystko co możesz . Chodzi o to że chyba żaden z nas nie ma takiej kosiarki, być może to dobry pomysł dla naszych traktorków?! Nie wiem jak inni ale ja bardzo bym chciał wiedziec o niej wiecej. Licze na Ciebie ! :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Remont kosiarki rotacyjnej Samasz 1,35

Post autor: marcinbg » 22 gru 2013, 14:37

Marku naprawdę twoje dobre słowo podniosło mnie na duchu myślałem że będzie trochę krytyka no ale będziemy widzieć jak skończę remont i będę pierwszy raz kosił. Jak wyzdrowieje na pewno nakręcę jakiś materiał i zrobię zdjęcia z remontu a póki co jak będę potem to opisze wymiary i osiągi na chwilę obecną mogę powiedzieć że kosiarka wazy 250kg. Reszta potem, Marku jeszcze raz dzięki i pisz co tylko chcesz wiedzieć postaram się odpowiedzieć.

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Remont kosiarki rotacyjnej Samasz 1,35

Post autor: marcinbg » 22 gru 2013, 15:14

http://www.samasz.pl/dane-teleadresowe/ ... je-obslugi
z tej strony należy pobrać pierwszy plik i wszystkie parametry są zawarte.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2013, 21:39 przez marcinbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Remont kosiarki rotacyjnej Samasz 1,35

Post autor: marekspectra » 22 gru 2013, 18:37

O widzisz - fajne, dzieki. Czyli w transporcie wisi 250kg to żaden problem, tylko ta długość 2,2metra. Tyle tylko że można ją podnieść korbą i talerze ustawić do pionu, tak jak w mojej dyskowej. I robi sie 250kg na długosci 0,8metra a to już inna bajka do jazdy. Bardzo , ale to bardzo jestem ciekawy jak Twój zestaw bedzie pracował. Już teraz się wpraszam na wizję lokalną na wiosnę :)

A tak na marginesie - masz obciążniki na przód traktorka. Na pewno bedą potrzebne. Jesli nie to pomogę szukać :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Remont kosiarki rotacyjnej Samasz 1,35

Post autor: marcinbg » 22 gru 2013, 18:52

Kiedyś zastanawiałem się nad obciągnikami jeździłem już traktorkiem z złożona kosiarka z tyłu i lekko go dźwiga przy szybszym ruszeniu ale to minimalnie może z 3,4 cm od ziemi. Jednak obciągniki by się przydały ponieważ ogółem traktorek jest lekki i się ślizga czasem. Obciążniki jakieś oryginalne byś proponował czy może robić??? bo tak mi się przynajmniej wydaje że obciągniki zrobić przy dzisiejszych złomach to chyba nie problem ??? Co o tym Sądzisz??

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Remont kosiarki rotacyjnej Samasz 1,35

Post autor: marcinbg » 14 sty 2014, 17:57

Pomału zaczynam składać moją maszynę tylko jak to przy takim sprzęcie nie może się obejść bez problemów więc różnie to bywa czasami chodzą mi myśli po głowie że nic z tego nie będzie. (mam nadzieje że jednak coś będzie) :D Jak będę miał chwilę zrobię kilka fotek.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Remont kosiarki rotacyjnej Samasz 1,35

Post autor: marekspectra » 14 sty 2014, 23:33

marcinbg pisze:Pomału zaczynam składać moją maszynę tylko jak to przy takim sprzęcie nie może się obejść bez problemów więc różnie to bywa czasami chodzą mi myśli po głowie że nic z tego nie będzie. (mam nadzieje że jednak coś będzie) :D Jak będę miał chwilę zrobię kilka fotek.
Z mojego doświadczenia w temacie rotacyjnej to jedyny problem jaki można z nia mieć to problem z...
kasą :) jak sie trafi wytłuczony egzemplarz to żeby działało i sie nie rozsypało trzeba trochę rzeczy wymienić...

A pozatym wszystko proste jak cep i dasz sobie na pewno radę !
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Remont kosiarki rotacyjnej Samasz 1,35

Post autor: marcinbg » 15 sty 2014, 14:18

Marku twoje dobre słowo zawsze podnosi na duchu hehe. Powoli powoli a jakoś to bedzie mam nadzieje że dobrze będzie :D hehe

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: Remont kosiarki rotacyjnej Samasz 1,35

Post autor: kamil00 » 05 lut 2014, 20:19

Kolego co do twojego pytania na pw to tak moja kosiarka to taka typowa kosiarka rotacyjna 1.35m (jak do c330 ) co do wagi i zapotrzebowania na moc to napewno twój traktorek sobie z nią poradzi ale zapewne będziesz musiał skąbinować jakieś obciążniki na przód (ja przy swoim mam jakieś 70kg na stałe i np. do siewnika dokładam jeszcze 20kg gdyż pracuje na dość górzystym terenie , u ciebie zapewne są podobne tereny) .
P.s sorki że nie odpowiadam na pw ale niemam funkcji odpowiedzi :?:
a i jestem z Ropczyc

ODPOWIEDZ