Hinomoto E2304 - rozbudowa hydrauliki
: 19 kwie 2026, 20:04
Witam, planuje rozbudować hydraulikę. Ja mam tylko podnosnik z tyłu. Instalacja obecna to tylko przewód zasilania od pompy do tylnego mostu.
Stąd moje pytanie i od razu sugestia- muszę się włączyć w ten przewód (to jasne) tylko pytanie czy powrót z z rozdzielacza wpuścić do zbiornika czy na dalszym odcinku przewodu zasilającego.
Innymi słowami - pompa pracuje cały czas. Co za tym idzie czy w tym przewodzie utrzymuje się ciśnienie gdy układ jest nieużywany? (podejrzewam że tak jest bo pompa byłaby cały czas obciążona) Czy tak jak w moim przypadku dopiero cięgno sterujące wysokością podnośnika przekierowuje chwilowo strumień na siłownik podnośnika obciążając pompę i generując ciśnienie w przewodzie pomiędzy pompa a tylnym mostem.
Jeśli ktoś miał podobny problem to czekam na rady.
Pozdrawiam
Stąd moje pytanie i od razu sugestia- muszę się włączyć w ten przewód (to jasne) tylko pytanie czy powrót z z rozdzielacza wpuścić do zbiornika czy na dalszym odcinku przewodu zasilającego.
Innymi słowami - pompa pracuje cały czas. Co za tym idzie czy w tym przewodzie utrzymuje się ciśnienie gdy układ jest nieużywany? (podejrzewam że tak jest bo pompa byłaby cały czas obciążona) Czy tak jak w moim przypadku dopiero cięgno sterujące wysokością podnośnika przekierowuje chwilowo strumień na siłownik podnośnika obciążając pompę i generując ciśnienie w przewodzie pomiędzy pompa a tylnym mostem.
Jeśli ktoś miał podobny problem to czekam na rady.
Pozdrawiam