Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Pług wirnikowy na WOM 120cm do traktora 19km, gdzie dostać lub jak zrobić

sztyga20
Posty: 10
Rejestracja: 17 mar 2022, 20:18

Pług wirnikowy na WOM 120cm do traktora 19km, gdzie dostać lub jak zrobić

Post autor: sztyga20 » 05 gru 2023, 17:56

Mam traktorek z tylnym WOM ok.19km, z racji długiej prywatnej drogi dojazdowej 200m rozglądam się akcesoriami do odsnieżarnia, konkretnie za pługiem wirnikowym dwustopniowym,
Traktorek jest małej mocy stąd pytanie do osób które miały kontakt z takim sprzetem czy ma to prawo dobrze działać przy szerokości powiedzmy 120cm, śniegu czasem jest i 30cm, jak się zaniedba odsnieżarnie to może być i więcej.
Dodam też że traktorek ma 12 biegów i rewers, w razie czego niedostatek mocy mogę nadrabiać wolniejszą jazdą.
Kolejna sprawa to że tych pługów wirnikowych na rynku wtórnym jest bardzo mało, albo jakies mikro szerokości 60-80cm do kosiarek albo jakies wielkie po 30000zł.
Ceny nowych urządzeń są straszliwie wysokie, nie wiem czemu takie stosunkowo proste urządzenie ma kosztować więcej niż traktorek ogrodowy w którym jest silnik, metale lekkie, więcej waży i jest 100x bardziej skomplikowany.
Macie jakieś plany jak wykonać coś takiego samemu? Ewentualnie znacie kogoś kto robi takie maszyny i zrobiłby na zamówienie?

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1048
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pług wirnikowy na WOM 120cm do traktora 19km, gdzie dostać lub jak zrobić

Post autor: yanmarf17d » 06 gru 2023, 08:35

Właśnie obok jest temat podobny, tylko mniejszy pług. Jarek ma doświadczenie ;)
Faktycznie, zakup nowego, który będzie pracował może 1 może 4 razy w roku co kilka zim mija się z sensem. Na własne potrzeby wystarczy fajna samoróbka choćby taka
https://www.youtube.com/watch?v=zm82jCL65J0
NA forum były już tematy o budowie lub przeróbce wirnika.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ