Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

plug

Awatar użytkownika
@rtur
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2023, 11:57

plug

Post autor: @rtur » 21 lis 2023, 19:08

witam
takie cos skonstruowalem :D , wersja beta (za malo czasu bylo, zima goooni :lol: )
dojdzie jeszcze silownik od skretu prawo-lewo na dniach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: plug

Post autor: marekspectra » 23 lis 2023, 23:04

Zawsze mi sie podoba jak schludnie czysto etc... :) dobra robota. Masz fajny traktorek, doskonale bedzie radził sobie z odśnieżaniem.

Z mojego doświadczenia zaprojektowałbym pług nieco inaczej. Ale sam musisz wypraktykować to u siebie. U mnie jak juz spadnie sinego to jest go dość sporo. Najczęściej wypycham snieg przed siebie, a nie na boki. Odpychany na boki szybko sie odkłada i zajmuje coraz więcej miejsca. Traktorek ma zbyt mała wagę i na zmrożonej kostce przednie koła tracą trakcje. (łańcuchów przecież nie założę :) ) Zatem pcham przed siebie, wtedy mogę go "wałować" korzystając z opcji podnoszenia TURa.
W takim przypadku Twój pług mógłby byc trochę szerszy, "za jednym przejazdem weźmiesz więcej "urobku" Pchając "przed siebie na wprost" mocy i trakcji Ci nie zabraknie.

Masz piękny równy plac, ale jesli wchodzi w gre np odśnieżanie chodników czy bardziej pofałdowanych powierzchni wskazana by była opcja wychylania końcówek pługa w osi "Góra -dół" tak aby pług kopiował niezależnie od położenia traktorka. Ale to juz nieco wyższy "lewel"

Gratuluje uzyskanego efektu swojej pracy i podziel sie z nami uwagami po pierwszych testach ze śniegiem .
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ