Rafał gitara Kubota GL260

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
Rafał gitara
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2023, 20:12
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Rafał gitara Kubota GL260

Post autor: Rafał gitara » 21 mar 2023, 11:40

Witam serdecznie, jestem szczęśliwym posiadaczem (przynajmniej jeszcze) Kuboty GL260.
Zakupiłem traktorek do samowyrobu drewna opałowego w lesie, posiadany osprzęt to wyciągarka leśna Geograss rzekomo 2 tonowa z40 lub 50 metrami liny jeszcze nie testowany, oraz rębak R120 Remet cnc z kołem zamachowym i WOMem na sprzęgle. trójkąt na TUZ z zaczepami do przyczepy na kulkę i sworzeń. W oby niedalekiej przyszłości planowane zakupy to piła kołyskowa 700 na WOM, świder, zamierzam też dorobić wędkę na tuz do podnoszenia drewna i ładowania na przyczepę. posiadam zamontowany dół od tura chyba kubotowskiego , ale ładowacza brak, i nie potrafię znaleźć oryginalnego. Wszystko to świeże zakupy, jeszcze uczę się obsługi. szczególnie tuza, póki co działam po omacku. Mam nadzieję że dzięki forum szybciej dojdę do wprawy. Zastanawiam się co mi w ogóle do łba strzeliło z tym zakupem, chyba kryzys wieku średniego, jakby nie patrzeć cabriolet :lol:

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rafał gitara Kubota GL260

Post autor: yanmarf17d » 21 mar 2023, 14:47

Foty ,foty i jeszcze raz f...
Na starość ludziom odbija. To jednak zdrowa dewiacja :lol:
Z tym trójkątem na kulę to radzę uważać, bo może być niespodzianka. Kulę lepiej mocować na sztywno.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
Rafał gitara
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2023, 20:12
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Rafał gitara Kubota GL260

Post autor: Rafał gitara » 21 mar 2023, 17:53

fotki na FB zapraszam:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=22 ... tn__=*bH-R
a trójkąt z jednej strony ma stały sworzeń z drugiej stałą znaczy przykręconą kulkę, ten gdzie kulka jest na dole ze sworzniem nie wydawał mi się zbyt pewny

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rafał gitara Kubota GL260

Post autor: yanmarf17d » 21 mar 2023, 19:25

Ciekawi mnie praca z wyciągarką leśną. Chętnie kiedyś popatrzę na film ze zrywką . Mocowanie masz pod oryginalny ładowacz i teraz tylko znaleźć sam wysięgnik albo dorobić wg własnego pomysłu. Co do mocowania kuli, to miałem na myśli ,że kula mocowana na tylnym tuzie może uciekać z dyszlem do góry, zwłaszcza przy cofaniu lub przy przeładowaniu tyłu przyczepki. Lepsze jest rozwiązanie na sztywnym dolnym mocowaniu od spodu traktorka.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ