Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: RobsonWawa » 23 lut 2022, 21:03

Trudno zgadywać z którym modelem chcesz zrobić porównanie . w Linkach dane , może pomogą
https://www.agropartner.pl/prod/14/415c ... 37b671.pdf
https://dizv3061bgivy.cloudfront.net/mm ... e(41d).pdf

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: maciek8791 » 24 lut 2022, 01:15

RobsonWawa pisze: 23 lut 2022, 21:03 Trudno zgadywać z którym modelem chcesz zrobić porównanie . w Linkach dane , może pomogą
https://www.agropartner.pl/prod/14/415c ... 37b671.pdf
https://dizv3061bgivy.cloudfront.net/mm ... e(41d).pdf
dzięki znam te dane chodzi bardziej o wrażenie z użytkowania - na ile jest gorzej manewrować jednym i drugim. Teoretycznie wydaje się, że bcs nie ma sobie równych jednak z tymi rączkami to wszystko też nie jest chyba takie krótkie jak się wydaje

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: RobsonWawa » 24 lut 2022, 10:39

Maciek, młody jeszcze jesteś więc masz zdrowie by się szarpać z maszyną, ale my co już dziesięciolecia tyrki mamy za sobą szukamy wygody. Osobiście preferuję wykonywanie każdej roboty z jak najmniejszym zaangażowaniem siły własnej więc moje wybory to raczej jak najbardziej uniwersalne traktorki a nawet roboty. Ze względu na rodzaj obsługi trudno jest porównywać dwa tak różne sprzęty. Najlepiej poszukaj w okolicy kogoś kto ma BCS-a i popracuj nim trochę nawet społecznie. To Ci pozwoli wyrobić sobie własne zdanie na temat.
Pozdrawiam

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Adam bez ziemi » 24 lut 2022, 17:23

Znów poczułem się wywołany do tablicy zatem 2 sprawy, powiedz mi kolego Maćku który model Kubota uźywasz? Mam takiego jak Marek Iseki txg 237 i uźywam separacyjną 125 i daje radę to raz a drugie 105 to za wąski ślad s stosunku do traktora. Co do Bcs jeśli nie zależy Ci na stawach łokciowych moźesz się pomęczyć z tym wynalazkiem, a jeśli brać pod uwagę gabaryty to bezkonkurencyjny będzie Toro dingo. Tylko na tym sprzęcie duźe obciąźeniem jest na stawy kolanowe. Osobną sprawą jest kwestia cenowa

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: maciek8791 » 24 lut 2022, 20:18

Adam bez ziemi pisze: 24 lut 2022, 17:23 Znów poczułem się wywołany do tablicy zatem 2 sprawy, powiedz mi kolego Maćku który model Kubota uźywasz? Mam takiego jak Marek Iseki txg 237 i uźywam separacyjną 125 i daje radę to raz a drugie 105 to za wąski ślad s stosunku do traktora. Co do Bcs jeśli nie zależy Ci na stawach łokciowych moźesz się pomęczyć z tym wynalazkiem, a jeśli brać pod uwagę gabaryty to bezkonkurencyjny będzie Toro dingo. Tylko na tym sprzęcie duźe obciąźeniem jest na stawy kolanowe. Osobną sprawą jest kwestia cenowa
Witam,

Torodingo odpada z uwagi na cenę. Ja używam kubotę b2 dokładnie b2231.

Co do używania SB125 z tym iseki to jestem pozytywnie zaskoczony. Czy stosujecie jakieś przeciwwagi? Spotkałem sie z opinią, że sb125 jest o wiele za ciężki do bx-a kuboty, który jest podobny do tego iseki.

Ciekawa opinia z tym BCS-em szczerze mówiąc, muszę chyba faktycznie samemu spróbować. Wydawało mi się, że skoro ma to hamulce na każde koło i samo jedzie, to nie chyba jakiś wielki dramat tym robić?

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: maciek8791 » 24 lut 2022, 20:23

RobsonWawa pisze: 24 lut 2022, 10:39 Maciek, młody jeszcze jesteś więc masz zdrowie by się szarpać z maszyną, ale my co już dziesięciolecia tyrki mamy za sobą szukamy wygody. Osobiście preferuję wykonywanie każdej roboty z jak najmniejszym zaangażowaniem siły własnej więc moje wybory to raczej jak najbardziej uniwersalne traktorki a nawet roboty. Ze względu na rodzaj obsługi trudno jest porównywać dwa tak różne sprzęty. Najlepiej poszukaj w okolicy kogoś kto ma BCS-a i popracuj nim trochę nawet społecznie. To Ci pozwoli wyrobić sobie własne zdanie na temat.
Pozdrawiam
Młody się czuje ale będąc 13 lat po ślubie , człowiek też by chciał sobie pewne rzeczy uprościć i też szukam wygodnych rozwiązań ;) .Ale sytuacja w której się nie mieścisz i po robocie trzeba poinformować kogoś, żeby sobie zadzwonił po innego który mu to dokończy, nie jest zbyt ciekawa. . Faktycznie jest tak ciężko tym robić?

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Mandrol » 06 kwie 2023, 20:59

Iseki dostało nowe koła trawnikowe. Tył kupiony razem z nowymi felgami za jedyne 950zł (gość z olx chyba nie wiedział co sprzedaje) a na przód poszły też nówki sztuki nie śmigane za jedyne 300zł (inny gość też chyba nie wiedział co sprzedaje). Przednie opony musiałem niestety przerzucić na oryginalne felgi bo dostarczone niestety nie pasowały.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Mandrol » 06 kwie 2023, 21:06

maciek8791 pisze: 24 lut 2022, 20:18
Adam bez ziemi pisze: 24 lut 2022, 17:23 Znów poczułem się wywołany do tablicy zatem 2 sprawy, powiedz mi kolego Maćku który model Kubota uźywasz? Mam takiego jak Marek Iseki txg 237 i uźywam separacyjną 125 i daje radę to raz a drugie 105 to za wąski ślad s stosunku do traktora. Co do Bcs jeśli nie zależy Ci na stawach łokciowych moźesz się pomęczyć z tym wynalazkiem, a jeśli brać pod uwagę gabaryty to bezkonkurencyjny będzie Toro dingo. Tylko na tym sprzęcie duźe obciąźeniem jest na stawy kolanowe. Osobną sprawą jest kwestia cenowa
Witam,

Torodingo odpada z uwagi na cenę. Ja używam kubotę b2 dokładnie b2231.

Co do używania SB125 z tym iseki to jestem pozytywnie zaskoczony. Czy stosujecie jakieś przeciwwagi? Spotkałem sie z opinią, że sb125 jest o wiele za ciężki do bx-a kuboty, który jest podobny do tego iseki.

Ciekawa opinia z tym BCS-em szczerze mówiąc, muszę chyba faktycznie samemu spróbować. Wydawało mi się, że skoro ma to hamulce na każde koło i samo jedzie, to nie chyba jakiś wielki dramat tym robić?
Maćku, zobacz jak ładnie się zaprezentował Iseki z trawnikiem z ubiegłego roku...
Obrazek Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Mandrol » 19 maja 2023, 18:37

Iseki dostało daszek a na nim zamontowano oświetlenie ;)
Do oryginalnego ROPS-u trzeba było zrobić ramkę, na której leży daszek.
Na przodzie duży led, światła pozycyjne i lampa ostrzegawcza. Trąbki też musiały się znaleźć ;)
Na tyle natomiast są lampy oświetlenia tylnego, do tego główny led na środku, dwa po bokach, lampa ostrzegawcza i kogut na dachu ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Mandrol » 23 lis 2023, 12:37

Przegląd po dwóch latach z pozytywnym rezultatem ;)
Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

ODPOWIEDZ