Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

PŁUGI ŚNIEŻNE

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: marekspectra » 13 sty 2014, 20:36

Grunt że pozytywnie złatwione! Jestem ostatnią osobą która miałaby sie za krzykacza, ale swoją ciężko zarobioną kasę trzeba szanować i starać nie wcisnąć sobie bubla. Dzisiaj przyjechała nowa - wieksza kosiarka... dopłacone 1700zł ale to zupełnie inna maszyna!!! Nie dość że dokładnie 100kg masywniejsza to jeszcze z hydraulicznym przesuwem, centralnym smarowaniem opcja zapinania z przodu i tyłu i etc! Totalnie inny level ! :D

Jestem mega zadowolony z wczorajszej decyzji że wróciliśmy tą pierwszą z powrotem. A do tego wszystko załatwione kulturalnie, z szacunkiem do siebie etc ale...stanowczo :)

Po 23 ciej wkleje fotki z zakupu....
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

runejo
Posty: 26
Rejestracja: 13 sty 2014, 23:50

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: runejo » 14 sty 2014, 18:58

Witam serdecznie wszystkich chciałem przedstawić pług własnej konstrukcji jeszcze w budowie.Blachę montażową mam grubości 2 cm.a blachę pługa 1 cm.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: petra » 14 sty 2014, 21:13

Witaj, prawdziwie pancerna produkcja, szkoda tylko, że fotki małe. Miałem ten sam problem z zamieszczaniem małych obrazków ale drogą prób... doszedłem w czym rzecz, nie otwierałem folderu do przeglądania i kopiowałem miniaturki.
Taką konstrukcją to wszystkie zaspy Twoje.
Pozdrawiam
petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: marekspectra » 14 sty 2014, 21:24

Zbyszek... kliknij fotkę :D zdjęcia są naprawde duże :)

... a kiedy klikniesz te duże ...to robi sie...srednie :) ot co !
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: petra » 14 sty 2014, 22:37

Ale numer, nie pomyślałem. :oops: Wyglądały jak moje na początku. :evil:
Ale pług super, mocowanie ... czemu jesteście tak zdolni?
Pozdr
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: marekspectra » 14 sty 2014, 23:02

To jest pług runejo - :D Naprawdę mógłby sie tak nazywać ten pług :) - gratuluję solidnej roboty. Powiedziałbym nawet że z powodzeniem mógłby służyć w sporo większej maszynie. Kynek miał taką Kubotkę i zrobiła niezłe zamieszanie na mieście kiedy wyjechał poodgarniać okoliczne uliczki po 24h opadach sniegu, kiedy służby komunalne nie wyrabiały...

Będę Cie prosił o założenie własnego tematu w tym dziale. A w nim fotki z budowy czyli te i kolejne :) a przedewszystkim koniecznie filmik z pracy tego urządzenia.

W sumie to już na forum jest kilka pługów, pewnie trzeba odrębny temat pt "Walka ze śniegiem " w którym zmieścimy nasze filmiki z akcji :)...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

fish
Posty: 76
Rejestracja: 07 mar 2013, 17:17

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: fish » 15 sty 2014, 10:13

petra pisze:Witajcie, byłem w ostatnie dni na działce i specjalnie sprawdzałem jak u mnie działa / na razie bez śniegu / ta funkcja "pływania" w rozdzielaczu:
- dzwignia w dół i pług opuszcza się i podnosi aż przód traktorka !!
- dzwignia w pozycji neutralnej i pług pozostaje w spoczynku.
- dzwignia do góry i pług podnosi się na maxa tj. jakieś 35-40 cm ponad poziom gruntu.
- dzwignia jeszcze bardziej do góry do "zatrzaśnięcia" i pług opada i zostaje tak trochę dociśnięty do gruntu, ale nie podnosi przodu traktorka. Bomba - mam prawidłowo to ogarnięte. Chociaż to!!!
Pozdr
Ja mam dokładnie odwrotnie podłączony rozdzielacz. Pływanie zapinam po wymuszonym hydraulicznie opuszczaniu. Pytanie do praktyków. Które rozwiązanie jest funkcjonalniejsze i lepiej sprawdza się w terenie ?

Kolego runejo pełen szacun !!! Piękna robota.
Powiedz proszę jak zrobiłeś lemiesz ?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: marekspectra » 15 sty 2014, 10:19

fish pisze: Ja mam dokładnie odwrotnie podłączony rozdzielacz. Pływanie zapinam po wymuszonym hydraulicznie opuszczaniu. Pytanie do praktyków. Które rozwiązanie jest funkcjonalniejsze i lepiej sprawdza się w terenie ?

Kolego runejo pełen szacun !!! Piękna robota.
Powiedz proszę jak zrobiłeś lemiesz ?
Fisch - stawiam na Twoje rozwiązanie... Zbyszek pewnie bedzie musiał przepiąć węże :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: plastek334 » 15 sty 2014, 11:29

Runejo byś wstawił i opisał tą twoją kopaczkę bo bardzo ciekawa

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: petra » 15 sty 2014, 17:16

"Fisch - stawiam na Twoje rozwiązanie... Zbyszek pewnie będzie musiał przepiąć węże"

No cóż, jak zamontuję szybko złączki to ... minuta osiem, ale mam wrażenie że u mnie takie podłączenie byłoby nie wskazane bo przy opuszczaniu podnosiłoby mi traktorek i dopiero po załączeniu "pływania" opadałby on razem z pługiem - dziwne uczucie!! W garażu jak pomylę kierunki to pług podnosi mi traktorek i opada po zwolnieniu dzwigni - siłownik jest mocny więc reakcja też jest bardzo szybka.
W wawce pada od kilku godzin mokry, paskudny śnieg i jest d...owo!!
Spadam jutro do Broku... nie mogę się doczekać. Szkoda tylko że nie mam tam internetu, nawet telefon słabo odbiera.
Pozdr
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ