Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

PŁUGI ŚNIEŻNE

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: marekspectra » 07 gru 2013, 16:40

Bardzo dobrze widać. Proste, nie drogie, łatwe do zrobienia no i zapewne skuteczne rozwiązanie - szczególnie w małych traktorkach klasy 0,5 Tony. Bardzo fajnie że zrobiłeś te dodatkowe fotki - dzięki! Pomyślcie proszę o nawet króciutkich filmikach z pracy waszych maszynek - bedzie można zobaczyć w praniu - rozwiazania które zapodaliśmy na forum. Jak pozwili pogoda to jutro zrobie fotki swojegopługa z samurajem.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: petra » 07 gru 2013, 20:21

Tomku mam nadzieję że wiesz, musisz uważać przy takim rozwiązaniu mocowania pługa na przeszkody typu zamarznięte kretowiska lub coś tam gdyż możesz przekoziołkować własna osobą przed traktorek.
Kolega z pracy obsługujący TV 521 właśnie tak przeleciał poprzedniej zimy.
Rozwiązanie podnoszenia / opuszczania pługa jest bardzo fajne bo proste "jak budowa cepa" gratuluję pomysłu.
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

tomek1
Posty: 163
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:32
Lokalizacja: Łódzkie (piotrkowski)

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: tomek1 » 08 gru 2013, 23:32

Witam !
"petra" powiem szczerze że nie wiem o czym mowa z tym przekoziołkowaniem ,
proszę napisz w czym rzecz ,
Pozdro , Tomek !

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: petra » 09 gru 2013, 20:59

No właśnie, jak tu by najprościej - chodzi o to że przy uderzeniu w przeszkodę, a w przypadku kolegi z pracy w wysoki krawężnik niewidoczny pod śniegiem, zachodzi możliwość wyrzucenia traktorzysty z siedzenia i znalezienia się na ziemi i oby nie przed pługiem. Ja nie mam w odśnieżaniu żadnego doświadczenia ale na wszelki wypadek nie będę używał ręcznego gazu, a i o pasach bezpieczeństwa mam zamiar pomyśleć w przyszłości. W tamtą zimę traktomix przesłał mi fotki traktorka GL 240 gdzie były zamontowane fabrycznie pasy bezpieczeństwa.

Obrazek

Mój pług ma zamontowany rozdzielacz z funkcją pływającą i ponoć ma to zabezpieczać przed uderzeniem o przeszkodę.
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

fish
Posty: 76
Rejestracja: 07 mar 2013, 17:17

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: fish » 12 gru 2013, 08:14

[quote="marekspectra"]

Niżej daje fotkę pługa który bardzo mi sie nie podoba. Absolutnie bym go nie kupił. Być może sie myle i w praktyce daje radę ale przy moich doświadczeniach - raczej go nie widzę.. no chyba że jak pisze Zbyszek - do podjazdu przy garażu powinien wystraczyć ale za cene 3500zł ? - przesada.

Obrazek

W kazdym razie element zaznaczony strzałką to najslabsze miejsce tego pługa. Z racji mniejszej długosci tego elementu i mniejszej szerokosci samego lemiesza ,pług na pierwszym miejscu wydaje sie lepszy. Również mocowanie do ramy traktorka w miejszym pługu opasuje niejako ramę, a nie jest tylko przykrecone do czoła. W miejscu zaznaczonym kołem, kolega który tak zrobiony miał lemiesz - urwał go w tym miejscu.

Koledzy czy Ktoś z Was używa tej maszynki ? Jak wrażenia ?
Pragnę kupić jakiś przyzwoity sterowany hydraulicznie pług do Kuboty B 1502. I po przejrzeniu wszystkich ofert dostępnych w internecie nie wiem który wybrać.
W moim traktorku mam dwie wajchy, jedna obsługuje tylny podnośnik, a druga dwie zaślepione złączki. Czy dobrze rozumiem że mogę do nich podłączyć pług np jego podnoszenie ? Tylko zapewne trzeba dorobić jeszcze jedną wajchę (rozdzielacz?) do sterowania skosem pługa. Jak to zrobić ?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: marekspectra » 12 gru 2013, 09:44

fish pisze: Pragnę kupić jakiś przyzwoity sterowany hydraulicznie pług do Kuboty B 1502. I po przejrzeniu wszystkich ofert dostępnych w internecie nie wiem który wybrać.
W moim traktorku mam dwie wajchy, jedna obsługuje tylny podnośnik, a druga dwie zaślepione złączki. Czy dobrze rozumiem że mogę do nich podłączyć pług np jego podnoszenie ? Tylko zapewne trzeba dorobić jeszcze jedną wajchę (rozdzielacz?) do sterowania skosem pługa. Jak to zrobić ?
Witaj fish, pług na fotce nie jest najgorszy, ja nie kupiłbym go bo dla mnie jest za delikatny, dla mnie czyli odśnieżania nie tylko pod domem, ale i u sąsiadów, ulic dojazdowych , parkingu przed firmą etc. Nie jest masywny, ale ma sprężyny - zabezpieczenie na okolicznośc spotknia z krawężnikiem czy częściej z zamarzniętą bryłą lodu leżącą w swieżo opadłym śniegu. Masa Twojego traktorka wraz z tym pługiem to mogłby być właściwy zestaw.
Cena jest z kosmosu - ale dla kogoś kto ma warunki, możliwości i smykałkę żeby sobie samemu coś takiego "wystrugać" w przeciwnym razie nie ma wyjscia - trzeba bulić ( albo zlecić wykonanie zaprzyjaznionej firmie)

Przy czasie wkleje fotki pługa od Kynka dedykowane do Nissana Patrola - cena materiałów i robocizny ok 700zł. ( Nissan ma masę2,5T i 150KM mocy :) wiec pług jes adekwatny ).

Bardzo chetnie pomogę i inni również ale... fotki ! dawaj fotki tych dzwigini gniazd etc bo tak domyslając sie o co chodzi to możemy głupoty pisać.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

fish
Posty: 76
Rejestracja: 07 mar 2013, 17:17

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: fish » 12 gru 2013, 14:01

Hej !
Ze zdjęciami będzie kłopot albowiem traktorek mam 200 km od domu.
Zrobiłem w tym roku kosiarkę ale pług wydaje mi się większym wyzwaniem i raczej skłaniam się do kupna.
Czy z pługów dostępnych w sieci poleciłbyś mi któryś ?
Będę bardzo wdzięczny ;)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: marekspectra » 12 gru 2013, 17:02

O ! Kosiarkę ? musisz nam to pokazać :)

Ja nie potrafie polecić pługa do traktorka - z prozaicznego powodu nie mam takiego pługa, nigdy nie pracowałem traktorkiem z pługiem ( samochodowe to co innego :) Nie mam na tym polu doświadczenia. Ale na forum jest kilka osób które mają i pracują takim sprzętem, wiec na pewno napiszą swoje uwagi na ten temat. Sugeruję żebyś wkleił ze dwie trzy fotki tych pługów które Ci sie podobają - a chłopaki napiszą co o nich myślą.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: marekspectra » 17 gru 2013, 11:32

Kolejny przyczynek do dyskusji o pługach :) Fotki oryginalnego JD
plug jd.jpg
plug jd.jpg (37.67 KiB) Przejrzano 7499 razy
czyli takie maleństwo...
104072389_6_1000x700_traktorek-john-deere-x595-4-4nie-isekikubota-.jpg
104072389_6_1000x700_traktorek-john-deere-x595-4-4nie-isekikubota-.jpg (96.22 KiB) Przejrzano 7499 razy
...a TAKIE mocowanie...
pług jddd.jpg
pług jddd.jpg (75.29 KiB) Przejrzano 7499 razy

jak to sie ma do fotek w poprzednich postów ...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: PŁUGI ŚNIEŻNE

Post autor: petra » 17 gru 2013, 17:12

Taki amerykaniec ze 150 kg na siedzeniu, czyli naturalne dociążenie tylnych kół może stanowi przeciw wagę tak ciężkiego mocowania pługa i jego samego, ale szczuplutki polaczek - ciemno to widzę. Widać że bez operatora musi być opuszczony bo inaczej - tył do góry. Tylko czy przy takim obciążeniu ruszy z miejsca "ta kosiarka" bo przecież nie traktor ani nawet traktorek.
Trochę żartów chyba nie zaszkodzi i przecież to nie ten kolor więc nikt się chyba nie obrazi.
Mam małe obiekcje czy to oryginał do tej maszyny!
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ