Łyżka otwierana do odpadów roślinnych

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Łyżka otwierana do odpadów roślinnych

Post autor: Miecho » 02 maja 2021, 10:42

Czy ktoś zna lub oceni ten produkt:
https://traktorki.com/pl/p/Lyzko-Krokodyl/349

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Łyżka otwierana do odpadów roślinnych

Post autor: marekspectra » 04 maja 2021, 08:38

Używałem przez dwa lata ładowacza z łyżką typu krokodyl - nie zdecydowałbym sie na zakup tej z ogłoszenia. W moim przypadku 80 % czasu użytkowania to praca z materiałami sypkimi, gruzem itp. Ale jeśli ktoś akurat takiej potrzebuje to może być ciekawa alternatywa

Planuje wybrać sie do Rzeszowa , zobaczę jak to jest zrobione, Pogoda sie poprawiła może w końcu przejadę sie motorem :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Łyżka otwierana do odpadów roślinnych

Post autor: Miecho » 04 maja 2021, 17:25

Chodzi mi o ocenę wykonania i materiałów w stosunku do ceny.
Firma B..s ma totalny badziew za 2x tyle, zresztą już mi się "znudziła" współpraca z nimi.

Mam normalna łyżkę, ale potrzebuje cos do gałęzi, trawy i kompostu, mam u siebie spore hałdy do przerzucania, których przybywa bo w czasie pandemii Łódzka kompostownia nie przyjmuje od maluczkich....

Sam też coś kombinowałem, ale źle dobrałem materiały i siłownik wszystko pozginał, a teraz nie spawam bo oszczędam oczy ;)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Łyżka otwierana do odpadów roślinnych

Post autor: marekspectra » 05 maja 2021, 08:01

Ze zdziwieniem obejrzałem ogłoszenia z takimi łyżkami, tak jak wcześniej Bronson zauważył wszystko jest droższe 2x niż jeszcze nie dawno. Widziałem tez łyzke taka jak ta - do "gałęzi" w tej samej cenie z tym, że szczęką to zwykły profil z prętami - jakaś makabra po prostu. Ta z ogłoszenia to przy tamtej konstrukcji wgląda jak prom kosmiczny :) a cena taka sama ....

Na co dzień używam BF300 Kuboty, z zwykła łyżką, mam zamiar przerobić ja na euro ramkę i zamienić na łyzke typu krokodyl. Kiedy jednak przyjrzałem sie tej konstrukcji... dochodzę do wniosku , że można rozważyć dołożenie szczeki do obecnej łyżki opartej na mechanice jak z tej z ogłoszenia. Ciekawa konstrukcja. Pytanie tylko - czy to działa ? :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Łyżka otwierana do odpadów roślinnych

Post autor: Miecho » 05 maja 2021, 08:43

marekspectra pisze: 05 maja 2021, 08:01 ...wgląda jak prom kosmiczny :) a cena taka sama ....
I to mnie przekonuje :D

Mam tu jednego ślusarza co mi zrobi z profila 50x70 dolne widły z 7 zębami kutymi za 1tys, ale jak dołożę 2 siłowniki i zamykanie to dojdzie drugie tyle plus słuszna waga stali :/
Obrazek

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Łyżka otwierana do odpadów roślinnych

Post autor: maciek8791 » 08 maja 2021, 21:20

Miecho pisze: 02 maja 2021, 10:42 Czy ktoś zna lub oceni ten produkt:
https://traktorki.com/pl/p/Lyzko-Krokodyl/349
Ja ze swojej strony z powodzeniem używam do przewożenia takich śmieci ogrodniczych - gałęzi, korzeni, skoszonej trawy - zwykłego ładowacza z krokodylem. Nie wiem czy przy traktorku i generalnie małych rozmiarach łyżek które mamy, ma to sens, no chyba, że ktoś tylko na takim materiałach pracuje. Dodatkowo takim "zwykłym" krokodylem możesz robić ciekawe rzeczy, np. cos sobie wyrwać i przenieść jakieś drzewko, jakiś korzeń złapać i spróbować go wyszarpnąć delikatnie itd. Dlatego ja bym obstawiał zwykłego krokodyla.

ODPOWIEDZ