KUBOTA - ogólnie

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KUBOTA

Post autor: marekspectra » 16 lis 2013, 18:20

Nie mów rupiecie, one są używane, mają swoje lata, ale to że na śrubach troche rdzy, czy purchel pod lakierem wcale nie umniejsza ich potencjału i przede wszystkim dawania nam kierownikom- radochy z ich użytkowania.

Tak naprawdę L5040 wcale nie tak bardzo różni sie od mojej L22. Oczywiście samo "body" i look :) wiadomo ale przecież dzieli je 28lat.

Ale patrząc na mechanikę gdyby nie różnica w wielkosci to można zaryzykować że są takie same. Mając okazje porobie fotki obu sprzętów żeby pokazać to o czym tu mówie.

Jaki z tego płynie wniosek- taki że koncepcja serii L jest wyjątkowo udana - i oparła sie próbie czasu.

Myślę że poza naturalnymi przymiotami Kuboty takimi jak trwałość, ekonomiczność , funkconalność itp. seria L jest najbardziej wszechstronną serią. Elki mogą być kosiarkami, ciągnikami rolniczymi, sadowniczymi, komunalnymi ,koparkami, w każdej dziedzinie są bardzo dobre i jedno zastosowanie nie wyklucza drugiego. Bo taka np seria B do ogrodu tak, komunalnej tak ale koparka, rolnictwo? delikatne , lekkie.. ma słabsze punkty.

Dlatego L i pochodne GrandeL - są tak cenione i poszukiwane.


Wracając do 5040, to duży ciągnik- na pewno z naszego punktu widzenia nie można go zaszufladkować do klasy Compact. Wymiary zewnętrze w tej konfiguracji jak na foto wyżej, zblizone są do stojącego w tle MF 255. I mimo że ferguson ma koło 32 a L=ka 28 (takie jak w c330) to wyglądają że są takie same. Różni je równierz masa Kubota jest lżejsza o 1 tonę ! (ma 1700kg)

Dla mnie jest za duża.

L5040 to prawdziwy traktor gospodarczy - oczywiscie wjedzie nim do ogródka tak samo jak c330 (z racji wagi i zwrotnosci to z nim powinna być porównywana) ale do "moich" zastosowań jest absolutnie za duża.

Mój kubuś jest w sam raz, mając potrzeby warzywno-ogrodowo-sadowniczo-przydomowo gospodarcze wydaje mi sie że kompakt w wadze 1000-1300kg i mocy 25-35 KM no max40KM jest najlepszy.

Bedąc w naszym miescie wojewódzkim zajrzę do "naszego" sprzedwacy bedę chciał bliżej przyjrzeć sie temu sprzętowi:

Obrazek

Obrazek

To jest moim zdaniem skrajnie możliwy do zaakceptowania traktorek. A raczej jego wielkość :) Cały myk polega na tym że w ofercie Kuboty Polska nie ma żadnego wyboru w tej klasie, a najśmnieśniejsze jest to że wyrośnieta kosiarka B2330 kosztuje tyle samo jak nie więcej niż L5040!!!!
gdzie tu logika? Jak durnie musi być wszystko postawione ( z naszego punktu widzenia) skoro za chrabąszcza z dygocącą plastikową maską i plastikowym grilem mocowanym na dwa klipsy oczekuje sie większej kasy niż za kawał maszyny zbudowanej ze samej stali o mocy 50KM !!!

Korporacje kierują sie swoją logiką a szczególnie na tak dzikim rynku jak nasz...
Chciałbym mieć taki wybór wsród modeli Kuboty jaki mają amerykanie szczególnie w klasie L30 00 - ale kogo stać na takie zabawki...

Dzięki temu mamy możliwość poznać lepiej nasze maszyny, możemy je uszczelniać (simeringi) upiekszać ( lakierować) i usprawniać....(yyyy chyba coś palnąłem :)

Idąc wieczorem z psem na dwór - podejdę do kubusia i go pogłaszcze :) zajefajny z niego kumpel :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: KUBOTA

Post autor: petra » 08 gru 2013, 14:06

Znalazłem w Picassie jeszcze zdjęcie jedynej tabliczki "znamionowej" mojej kubotki GL 23DT więc postanowiłem je wrzucić na forum.

Obrazek

Na felgach tylnych taki napis - DID JAPAN 24XW7 1 92
Na felgach przednich - DID JAPAN 145 JA 1 92
Czy to by znaczyło że jest ona z 1992 roku? na ogłoszeniu OTOMOTO nr.A330548 podawano rok 2002 mam wydrukowane. Czyżby tak "bezpośredni, doświadczony importer używanych mini traktorków japońskich" mógł się mylić - chyba że zrobił to celowo. Pamięć jest omylna papier prawdę ci powie - warto zapisywać, drukować.
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KUBOTA

Post autor: marekspectra » 08 gru 2013, 15:05

Miałem gdzies liste modeli i lat produkcji - ale nie mogę znaleść. Za to znalazłem to

http://engine.kubota.co.jp/english/product/serial.html#

spróbuj coś ustalić, jestem bardzo ciekaw.

A tak w ogóle to masz przefajny sprzęt i olać date produkcji :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

gsfasi
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2014, 18:14

Re: KUBOTA - ogólnie

Post autor: gsfasi » 27 lut 2014, 19:49

witam panowie :) w traktorku b 1500 przy montowaniu zawieszenia tuz w miejscu gdzie ma być śruba rzymska jest coś co przypomina wieszak na ubrania :) jest to przykręcone czterema śrubami rozumiem że trzeba to odkręcić i przykręcić odpowiedni zaczep który będzie pasował , gdzie takie coś można zakupić ?

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: KUBOTA - ogólnie

Post autor: k_sit » 27 lut 2014, 21:47

Zrób zdjęcia bo może to byś oryginalny zaczep na krótką śrubę typową .

gsfasi
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2014, 18:14

Re: KUBOTA - ogólnie

Post autor: gsfasi » 27 lut 2014, 22:03

http://sklep.ggtechnic.pl/image.php?mai ... bota_3.jpg i znalazłem cena 120 zł za kawałek blachy , takie czasy, wstyd się przyznać ze kupując traktorek i tuz nie zauważyłem że nie ma do czego go przymocować :D


Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KUBOTA - ogólnie

Post autor: marekspectra » 28 lut 2014, 08:54

k_sit pisze:Zastosuj to rozwiązanie skuteczne viewtopic.php?f=58&t=426&sid=f0716df64c ... 8705#p1489

No właśnie, a dlaczego dorobiłeś ten nasuwany element na pierwszej fotce? Za mało regulacji? Bez niego śruba rzymka byłaby za nisko czy jak?
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: KUBOTA - ogólnie

Post autor: k_sit » 28 lut 2014, 12:09

Element nasuwany to wymiennie z zaczepem górnym w trakcje realizacji .Faktycznie trochę mały łącznik jest od C330 a dolne ramiona są długie .

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: KUBOTA - ogólnie

Post autor: petra » 05 mar 2014, 23:15

Przypomniał mi się taki temat. Przedni most i poziom oleju. Sprawdziłem jak radził Marek tą nakrętkę na lewej stronie i ... miarki tam nie znalazłem. Oleju mam tak ciut, ciut na dnie i wydawało mi się to trochę za mało. Zadzwoniłem do Bossa i usłyszałem że tak musi być oraz że przy wymianie wchodzi 2,5 litra.
Marku jak jest w twojej maszynie bo pamiętam że wymieniałeś po zakupie i naprawie?
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ