KUBOTA - ogólnie

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

KUBOTA - ogólnie

Post autor: marekspectra » 24 lut 2013, 21:20

Kolor zobowiązuje :) Orange Power jako pierwsza :)

Mój Kubuś to L1 22 Sunschine 4wd MonroeMatic. rok 1985, przebieg 1020mth, prędkośćmax 22km/h moc 26km silnik , 22km na wałku PTO. Wałek PTO 4 prędkosci, skrzynia mech 4 biegi + 4 stopniowy reduktor , rewers mechaniczny, 4x4, blokada.
TUZ przerobiony na kat3 system monroemaic, czyli samoczynne poziomowanie narzedzia, samoczynne utrzymanie głębokosci pracy narzedzia.
Tak sie prezentuje ten model:

http://youtu.be/Pl67PGWOUjg

więcej danych:
http://www.tractordata.com/farm-tractor ... sions.html


Układ kierowniczy bez wspomagania, działa zadziwiająco lekko, pod kierownicą z lewej strony - dzwignia rewersu czyli jesli skierowana do przodu tam jedzie ciągnik , jeśli do tyłu ciagnik z tą samą prędkoscią jedzie w przeciwnym kierunku. Po prawej stronie kierownicy dwie dzwignie: dłuższa do zmiany 4 biegów, krótsza to ręczny gaz. Pod licznikiem na środku tunelu dzwignia z 4 położeniami odpowiedzialna za 4 prędkości wałka WOM. Pomiędzy siedzeniem a tylnym błotnikiem dżwignia z 4 zakresami to reduktor. Malutka dzwignia poniżej to włącznik przedniego napędu. Po prawej stronie siedziska mamy dzwignię podnośnika TUZ, i malutki pedał - blokada kół tylnych, na prawym błotniku od przodu skrzynka sterownicza systemu monroematic . Pod siedzeniem kierowcy pokrętło prędkości opadania ramion TUZ.

Poza wymianami olejów,filtrów i czyszczeniu zbiornika paliwa nie robiłem jak dotąd żadnych czynności serwisowych, poza naprawą przedniej osi tuż po zakupie.
Zmieniłem jedynie "oczka" ramion podnosnika z KAT1 na KAT 3 tak by móc zapinać maszyny które dotąd wykorzystywałem z C330 czy ostatnio w MF255.

W tym roku będę musiał wymienić krzyżaki układu kierowniczego i ... może simernig wałka PTO... i z mechanicznych tematów raczej tyle. Pozostaje oczywiście kwestia estetyki... ale nie wiem na co sie zdecydować, czy zaprawki czy malowanie całości.. trochę mi szkoda bo ciągnik jest w oryginale...

Planuję zastosować rozdzielacz hydrauliczny dwu sekcyjny z wyjściami typu szybkozłączka - na razie jeszcze nie wiem w jaki sposób go podłączyć:)

Kubuś idealnie spisuje sie jako zamiennik C330 ! zdecydowanie przewyższa go zwrotnością, niską wagą a przede wszystkim trakcją w moim górzystym terenie (4wd) oddaje pola jedynie w szybkości na utwardzonej drodze.

cdn
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Arturro
Posty: 8
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21
Lokalizacja: Zamość

Re: KUBOTA

Post autor: Arturro » 09 mar 2013, 10:26

marekspectra pisze:Mój Kubuś to L1 22 Sunschine 4wd MonroeMatic. rok 1985,
Marku jak doszedłeś do rocznika swojej maszynki :?:
Czy jest jakiś klucz do odczytywania na podstawie nr seryjnego?
W moim przypadku sprzedawca nie próbował mi nawet ściemniać który to rok bo mówił, że sam nie wie i nie będzie próbował zgadywać :shock: Na podstawie podanych przez Admina linków znalazlem swoją maszynkę http://www.tractordata.com/farm-tractor ... 1-225.html
Rozpiętość rocznikowa dość spora 1983-1991, jak zbadać który to mój rocznik :roll: :?:
Dane silnika
Obrazek
Dane nadwozia, ramy
Obrazek

Robaczków nie rozumiem :lol: natomiast cyfry arabskie to jedynie oznaczenie modelu i nr seryjnego
Pomocy please :D

Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KUBOTA

Post autor: marekspectra » 09 mar 2013, 11:28

Kubota w numeracji nie zawiera informacji o roczniku. Można określić rok produkcji poprostu po wybitych cyfrach na felgach kół.

Twój traktor ma oryginalne koła (i opony tzw ryżowe) więc raczej na pewno rocznik bedzie odczytany prawidłowo.
Seria z piątką na koncu czyli 225 jest nastepcą modelowym seri 22 .Podstawowe różnice to 8biegowa (a nie 16) skrzynia biegów, system monroeamtic zastąpiony dzwignią dociązenia belki - choć w Twoim egzemplarzu on jeszcze jest , tłumik wydechu obok silnika a nie tradycyjnie do góry i inne.
Bardzo proszę napisz więcej o swoim traktorku, załącz fotki, jest wtedy większa szansa że spotkasz właściela podobnego egzemplarza.

ps admin to ja :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: KUBOTA

Post autor: petra » 23 paź 2013, 21:44

Witam, Panie Marku.
Przeczytałem opis traktorka i jestem pod wrażeniem - sporo wiadomości, a myślałem że tylko ja jestem "zakręcony" swoja kubotką. Mam pytanie skąd Pan wie jaką moc ma ten model? Wszyscy twierdzą że moc mojej GL23 DT to 23 KM ale teraz nie byłbym tego tak pewien bo niektóre zagraniczne oferty tego modelu podają że 23 KM to moc na wałku a moc silnika jest większa i o ile dobrze pamiętam 28 KM
Oznaczenie silnika w moim egzemplarzu to - 1463-L9481 i gdzieś wyczytałem że na Francję,Włochy sprzedawany był model STV32 z tym właśnie silnikiem, a starszym odpowiednikiem był L2900
Chciałem załączyć zdjęcia mojej maszyny ale niestety miały za dużą wielkość i mi się nie udało.Postaram się je wysłać jutro w jakiś inny sposób. Mam zdjęcia jak założył wyjścia hydrauliczne fachowiec w mojej kubocie, chociaż nie jest to rewelacja i będę jeszcze to poprawiał. Rozdzielacz dwu funkcyjny na przód i tylne wyjścia to problem gdyż jak mam podłączony pług śnieżny i szuflę to działają jednocześnie.
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KUBOTA

Post autor: marekspectra » 23 paź 2013, 22:48

Zbyszku - mówimy sobie po imieniu :) po prostu Marek jestem :)

Silnik 1463 odszukaj sobie w tych tabelkach a bedziesz miał już jasność:)

http://www.sotatractors.com/extras/307/ ... 0broch.pdf

Jak znajdę chwilę w robocie to poszperam za dod.informacjami.

..."zakręconych" na punkcie swoich traktorków jest więcej :) To chyba jakiś socjologiczny fenomen :) skoro z dorosłych facetów takie maszynki robią uchachanych dzieciaków :)

Czekam na fotki :)

ps, ja założyłem konto na Picassa, wysyłam tam fotki w rozmiarze standartowym 1024x768 i kiedy chce wkleić fotkę np na forum to prawym klawiszem klikam "kopiuj adres grafiki " i wklejam pomiedzy ImgImg i już :)

Ups ! a byłem pewien że 1463 tam są a nie i są tylko 1462 :oops: sorki - postaram sie jutro znaleść dane tech tego silnika...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KUBOTA

Post autor: marekspectra » 24 paź 2013, 13:33

KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: KUBOTA

Post autor: petra » 24 paź 2013, 19:01

Witam, postaram się przesłać kilka zdjęć mojej kubotkiObrazekObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KUBOTA

Post autor: marekspectra » 14 lis 2013, 20:52

Jutro po południu powinna dotrzeć (w końcu:) Kubota L5040. Mysle że wieczorem pierwsze fotki też sie pojawią :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KUBOTA

Post autor: marekspectra » 15 lis 2013, 21:31

Własnie wróciłem.. L5040 dotarła dzisiaj po 18tej. Pierwsze wrażenie? oczywiscie jak najbardziej pozytywne, szczególnie że takie elementy jak koło kierownicy siedzenie i inne drobne rzeczy wydają mi sie inne zdecydowanie lepsze niż te z pokazowego egzemplarza.. reszeta zachwile..

Przyjechało..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowa kabina od razu mi się spodobała :)
Obrazek

Pora na zjazd...

Obrazek

W ciepłym garażu wszystko nabiera smaku:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i coś co wymaga odrebnego omówienia - Kabina

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kabina typu Naglak jest nowego typu -niższa od poprzedniej o 8cm i zupełnie inaczej wykończona. Mając porównanie z poprzednią obaj z Kynkiem byliśmy niesamowicie zaskoczeni. Warto było czekać ... jak to spiewał Andrzej Waligórski z kolegami :)
Za oparciem fotela jest schowek na narzedzia ,w którym niespodziewanie znalezlismy upominek, przy którym to radośnie spedzamy dzisiejszy wieczór :) :lol: :lol: :lol:
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: KUBOTA

Post autor: petra » 16 lis 2013, 13:25

Witaj, sprzęt jest super ale to nówka nie śmigana więc i kasa nie taka jak za "nasze rupiecie" z Japoni.
Bardzo jestem ciekawy czy niektóre gadżety z takiej nówki będą pasowały do naszych staruszków.
Masz okazję porównać i podzielić się nowinkami.
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ