Brony 3 polowe, dodatkowe mocowanie dla Yanka

Awatar użytkownika
smoli4
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2021, 10:52

Brony 3 polowe, dodatkowe mocowanie dla Yanka

Post autor: smoli4 » 23 lut 2021, 16:28

Witam, zakupiłem oto takie brony,

Obrazek

I żeby nie ingerować w oryginalne mocowanie bron do traktora, pomyślałem że dospawam znalezionym na moim złomie takie "żelastwo" (oczywiście z wywierconym otworem na zawleczkę :D )

Obrazek

Taki prent zostanie odpowiednio przycięty i przyspawany w tym miejscu jak widać na zdjęciu, pręt ma średnicę 21mm, pasuje do mojego zawieszenia,
i teraz nasuwa się pytanie czy taki pręt się nie wygnie, bo z powodu błota na mojej drodze dojazdowej do posesji gość nie chciał ryzykować i całość przenieśliśmy na podwórko, ale ta rama jest dość ciężka, plus waga 3 bron, i zastanawia mnie czy to wytrzyma, czy jednak szarpnąć sie na dedykowane brony do naszych traktorków. Pozdrawiam.
smoli4 YM1810

Bradomsko

Re: Brony 3 polowe, dodatkowe mocowanie dla Yanka

Post autor: Bradomsko » 23 lut 2021, 17:46

Ja do włóki polowej 2,2 robiłem ten sam patent i śmiga po dziś, tylko zamiast pręta dałem śruby fi 20 i od razu mam gwint i zabezpieczam kule nakrętką samokontrą

Awatar użytkownika
Yanmar1820
Posty: 44
Rejestracja: 18 lis 2020, 17:47
Lokalizacja: Przecław

Re: Brony 3 polowe, dodatkowe mocowanie dla Yanka

Post autor: Yanmar1820 » 23 lut 2021, 19:21

Ja kupowałem do kopaczki konnej waga 260kg śruby M22 wywierciłem otwór w płaskowniku w takim miejscu jak Ty chcesz przyspawać i dałem nakrętkę tylko skręciłem. Kupiłem tylko o twardości 10.8 i ciężko było mi w niej wiercić otwór pod zabezpieczenie. Spawanie jest dobre jak zrobisz to z przetopem posmarkane może szybko odpaść.
Yanmar YM1820

Awatar użytkownika
smoli4
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2021, 10:52

Re: Brony 3 polowe, dodatkowe mocowanie dla Yanka

Post autor: smoli4 » 24 lut 2021, 09:15

Na dniach pójdę do sąsiada jak wróci z delegacji, to z nim pogadam, i mi pospawa, myślę że ten pręt wytrzyma, ale będę dmuchał na zimne i zaopatrzę się w śruby, jak by poszło coś nie tak to dam śruby. sąsiad ma też przyczepkę samochodową samoróbkę więc przy okazji sprawdzę działanie zaczepu kulowego jak do niego będę woził ramę na spawanie :-)
smoli4 YM1810

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Brony 3 polowe, dodatkowe mocowanie dla Yanka

Post autor: marekspectra » 24 lut 2021, 10:24

Pręt wytrzyma, o to bym sie nie martwił. Jesli pospawasz go tak, jak go trzymasz na jednej z fotek , to będzie dobrze. Chyba że zapniesz do tych uchwytów coś pokroju C360... wtedy może sie powyginać :)

Brony fajne z tym że stawiają jednak spory opór w trakcie pracy. Twój traktorem może mieć problem z uciągiem. Ja miałem podobne, dawało rade ale trzeba było kontrolować głębokość opuszczania brony, żeby sie nie bawić za każdym nawrotem, z bron 3 polowych zrobiłem 2 polowe :) Teraz śmiga az miło, po nawrocie wajcha podnośnika max w dół i cała do przodu :) bez oglądania sie za siebie.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
smoli4
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2021, 10:52

Re: Brony 3 polowe, dodatkowe mocowanie dla Yanka

Post autor: smoli4 » 24 lut 2021, 12:44

He he, Dlatego chce zostawić oryginalne mocowania a tylko do mojego traktorka były by te zaczepy, wątpię by typu C-360 dało rade podpiąć :D
smoli4 YM1810

Awatar użytkownika
smoli4
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2021, 10:52

Re: Brony 3 polowe, dodatkowe mocowanie dla Yanka

Post autor: smoli4 » 24 lut 2021, 12:57

marekspectra pisze: 24 lut 2021, 10:24 Pręt wytrzyma, o to bym sie nie martwił. Jesli Pospawasz go tak jak go trzymasz na jednej z fotek , bo bedzie dobrze. Chyba że zapniesz na tych uchwytach coś pokoroju C360... wtedy moze sie powyginać :)

Brony fajne z tym że stawiają jednak spory opór w trakcie pracy. Twój traktorem może mieć problem z uciągiem. Ja miałem podobne, dawało rade ale trzeba było kontrolować głębokość opuszczania brony, żeby sie nie bawić za każdym nawrotem, z bron 3 polowych zrobiłem 2 polowe :) Teraz śmiga az miło, po nawrocie wajcha podnośnika max w dół i cała do przodu :) bez oglądania sie za siebie.
Myślę że moje 18 koników da radę :-) okaże się na wiosnę :-) cały traktorek wazy coś około 850kg ;) a jak będzie licho, no to kątówka i spawarka pójdą w ruch :D cóż człowiek uczy się na błędach i swoim doświadczeniu w praktyce prawda?
Wiadomo dobre rady w są w cenie, i doświadczenie innych, zdam relację na wiosnę jak brony będą się prawować na polu no i zachowanie traktorka :)
smoli4 YM1810

marcin10
Posty: 52
Rejestracja: 02 mar 2020, 10:43

Re: Brony 3 polowe, dodatkowe mocowanie dla Yanka

Post autor: marcin10 » 26 mar 2021, 11:27

MAsz juz jakies doświadczenia tymi bronami? Mam briny grudziądzkie 3 polowe i tez zastanawiam się czy mówj yanmar f18 sobie z nimi poradzi. Oczywiscie musze tez przerobic sworznie wieszaków. Widzialem na all gotowe sworznie z kat 1 i 2 wystarczy przewiercic dziure i skrecić i masz na bronach kat 1 i kat 2. Ktos to robił?
Yanmar F18 2x4

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Brony 3 polowe, dodatkowe mocowanie dla Yanka

Post autor: yanmarf17d » 26 mar 2021, 18:31

Obawiam się ,że Twój f18 z jednym napędem będzie jęczał z broną trójką. Ja mam 17KM z dwoma napędami i ani mi w głowie zapinać trójpolowe brony teścia ,który ma c330 i jest co ciągnąć :?
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
Yanmar1820
Posty: 44
Rejestracja: 18 lis 2020, 17:47
Lokalizacja: Przecław

Re: Brony 3 polowe, dodatkowe mocowanie dla Yanka

Post autor: Yanmar1820 » 26 mar 2021, 21:36

Potwierdzam ja mam wynalazek konne brony 2 lekkie pola plus 5 łap ze sprężynówki. Jak robiłem ostatnio na mokrym to nawet jak podniosłem łapy sprężynówki do góry to 2 pola ciężko szły nie mam tu na myśli braku mocy tylko uciągu. Koła się obracały na blokadzie a traktor w miejscu jak ulżyłem lekko podnośnikiem do góry to odrazu ruszał jak szalony. Próbowałem na ziemi 3 klasy ale ciężkiej. Na suchym będzie ok bo brona bardziej po wierzchu idzie wtedy I nie brakuje przyczepności.
Yanmar YM1820

ODPOWIEDZ