Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Zakładanie siatki na krety krok po kroku

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Zakładanie siatki na krety krok po kroku

Post autor: maciek8791 » 31 sty 2021, 20:54

Adam bez ziemi pisze: 29 sty 2021, 22:43
Po trzecie- cały ten plan załoźenia trawnika na siatce jaki sobie załoźyłem jest skazany na fiasko. Uźycie pługa do śniegu, mźonka a ponowne naciągnięcie ziemi na siatkę pługiem wręcz niemoźliwe. Siatka nie będzie leźała po ułożeniu jak zbrojenie byś mógł swobodnie przesuwać ziemię. Spytasz skąd wiem, z praktyki. W jednym tylko ogrodzie połoźyłem 10 tyś. m2 a tych ogrodów było więcej. Maćka chcesz pogadać na ten temat dzwoń, telefon dostaniesz na priv.
Ps. To źe trawniki Mandrola i Robsona krety omijają szerokim łukiem to Wasza zasługa Panowie. Takich prawych i zacnych ludzi omija zło i zarazy. Wy macie układ z tym na górze :)
Witam, ja rozważałem użycie pługa zamiast ładowacza tylko do tego, żeby zgarnąc jedną warstwę ok 10cm ziemi, przemielonej wcześniej glebogryzarką. Następnie według mnie należałoby ręcznie układać siatkę i później juz ładowaczem podsypywać i ręcznie nagrabiać ziemię na siatkę- w ten sposób, że nie najeżdżasz w ogóle kołami traktora na siatkę , a tylko sypiesz nim ziemie (wycofujesz się traktorem).
Dzięki za namiar zadzwonie to pogadamy:)
pozdrawiam Maciek

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Zakładanie siatki na krety krok po kroku

Post autor: Mandrol » 31 sty 2021, 21:23

Maciek, nie żebym wychwalał Adama bo to nie kółko wzajemnej adoracji ale ponad 25 lat pracy w tym biznesie i kilkadziesiąt hektarów założonych trawników mówi samo za siebie ;) Ja też miałem swoje wizje, kiedy robiłem mój trawnik ale dzięki Adamowi wybiłem je sobie z głowy 8-)
Dzwoń do Adama a zobaczysz, że jego wiedza w tym temacie jest ogromna. Tylko uzbrój się w dużo czasu, przygotuj uszy do słuchania i najważniejsze- naładuj baterię komórki zanim do niego zadzwonisz :lol:
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Zakładanie siatki na krety krok po kroku

Post autor: Mandrol » 31 sty 2021, 21:25

Adam bez ziemi pisze: 29 sty 2021, 22:43 ...
Ps. To źe trawniki Mandrola i Robsona krety omijają szerokim łukiem to Wasza zasługa Panowie. Takich prawych i zacnych ludzi omija zło i zarazy. Wy macie układ z tym na górze :)
Dzięki za miłe słowa. Mam nadzieję, że moich przyszłych klientów też będzie omijać zaraza ... kretów ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Zakładanie siatki na krety krok po kroku

Post autor: Mandrol » 04 lut 2021, 13:16

Mandrol pisze: 29 sty 2021, 07:11 ...BTW- gdzie kupiłeś separacyjną? Pomarańczowy kolor przypasowałby do mojego Hinka ;)
@maciek8791, możesz napisać czy to jakaś tajemnica?
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Zakładanie siatki na krety krok po kroku

Post autor: RobsonWawa » 04 lut 2021, 21:10

Marku Traktor_com zdaje się mieć pomarańcz na produkcie malowanym przez innych
na zielono , czy czerwono. Pamiętaj że nie kiecka najważniejsza ;)

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Zakładanie siatki na krety krok po kroku

Post autor: Mandrol » 04 lut 2021, 21:19

Robert, pytam Maćka bo szukając w grudniu natrafiłem na takiego sprzedawcę: https://allegrolokalnie.pl/oferta/nowa- ... 25-agregat i chciałem zapytać czy przypadkiem nie kupił od niego.
Chciałem kupić od znanych na forum firm ale mieli pustki i czekali na dostawy więc postanowiłem kupić od niego. Niestety sprzedaż choinek pochłonęła mnie do tego stopnia, że nie zdążyłem a po Świętach Bożego Narodzenia byli już na urlopie. Muszę się do nich wybrać i obadać jakość tego producenta 8-)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Zakładanie siatki na krety krok po kroku

Post autor: maciek8791 » 05 lut 2021, 00:03

Witam moja separacyjna to geograss kupiona w Traktom, wiem że one też są w Traktromixie chyba
pozdrawiam Maciek

ODPOWIEDZ