Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 04 lut 2019, 17:23

Powoli gromadzę potrzebne szpeje do zamontowania rozdzielacza.
Oczywiście na początek sam rozdzielacz na sterowanie za pomocą linek, z sekcją pływającą i z sekcją z zatrzaskami
Obrazek Obrazek
Do tego tuleja ciśnieniowa i kolanko ze względu na szczupłośc miejsca w traktorku.
Zaopatrzyłem się w tuleje zacinające na rurki stalowe, gdyby zaszła potrzeba cięcia rurki
Obrazek Obrazek Obrazek
Teraz przymiarka rozdzielacza pod błotnikiem, potem muszę zrobić mocowanie samego rozdzielacza i pomiar długości węży P, N i T. Następny krok to linki i montaż dzwigienek Indemar na błotniku z prawej strony oraz wyprowadzenie węży do szybkozłączek na tył ciągnika
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 26 lut 2019, 22:39

Wreszcie mam wszystkie komponenty do złożenia hydrauliki.
Rozdzielacz znalazł miejsce pod spodem tj. na obudowie lewej półosi.

Obrazek

Najbardziej bolało cięcie rurki, tak, jak bym sobie palec odcinał
Obrazek
Powrót (N) na rozdzielacz TUZ
Obrazek
Swobodny spływ (T) do skrzyni
Obrazek
Tak wyglądają dźwigienki Indemar do sterowania rozdzielaczem
Obrazek
Jutro dalszy ciąg m.in. podłączenie szybkozłączy na tyle traktorka, a jak się wyrobię, to podepnę manometr, zaleję wszystko olejem i próba szczelności.
Rozdzielacz fabrycznie ustawiony jest na 175bar. Ja chciałbym obnizyć ciśnienie na ok. 140. Czy to dobry pomysł?
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: lewan24pl » 26 lut 2019, 23:03

No super ale te sterowanie to pierwszy raz widzę takie na linki zawsze jojstik a takie wajchy to pierwszy raz.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 27 lut 2019, 07:42

Te dźwigienki to alternatywa dla joistika. Można je mocować pojedyńczo lub kilka na raz, w pozycji pionowej i poziomej. Wszystko zależy od umiejscowienia i odległości od rozdzielacza. Sama linka jest bardzo sztywna i trudno ją dowolnie poprowadzić ; nie to co przewody hydrauliczne. Dźwigienki można zawsze skrócić, a z joistikiem ten numer nie przejdzie :D
Nie znam się na tym i robię samodzielnie pierwszy raz. Czy trudna jest regulacji tych linek? Nakrętki regulacyjne znajdują się przy kitach rozdzielacza.
Obrazek Obrazek
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: lewan24pl » 27 lut 2019, 08:15

Linki normalnie przekręcasz do rozdzielacza drogą stronę do sterowania i ja u siebie naciągalem tymi nakrętkami tak delikatnie żeby tylko luzu nie było ibtyle.A te linki rzeczywiście sztywne nie to co motocyklowe czy rowerowe :D .Ifajnie bo i ciebie masz miejsce pod błotnikiem u mnie trochę ciasno więc poszedł pod spód
To i mnie tak wygląda
Obrazek
A takie mocowanie zrobiłem pod rozdzielacz
Obrazek
I na styk wszedł mało miejsca,ale i tak będę musiał opuścić ponieważ jak będę chciał zrobi ten przedni tuz to muszę znaleźć miejsce na dwa elektrozawiory.
A te dźwignię to fajna sprawa naprawdę nie widziałem i z ciekawości pytam masz jakiś link ,a rozdzielacz może kupowałeś na Agricola sklep dla rolnika bo ja tam wszystkie graty fajny sklep polecam
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 27 lut 2019, 08:56

Ja nie planuję Tura( przynajmniej na razie) więc lokalizacja sterowania tak wyszła. Wszystko ze sklepu dla r....a, łącznie z dźwigniami
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: lewan24pl » 27 lut 2019, 10:15

Spoko ale dobrze wygląda bo mi się osobiście nie podoba jak cały rozdzielacz z wężami na blotniku.Sam chciałem kupić rozdzielacz na cewkach bez linek i wajchą i tylko jojstik połączenie przewodami tylko ale nie bardzo wiedziałem jak to podłączyć bo czytałem ale ze niby jakiś sterownik potrzebny do tego czy coś i odpuściłem.Wiem że drogie takie rozdzielacze ale tylko przewód puszczasz w oeszelu i tyle,ale no nie chciał kupić i potem by się okazało że czegoś brakuje to tak myślałem że tylko rozdzielacz jojstik i tyle ale jak się naczytałem to dałem sobie spokój.A u ciebie linki pasują bo moje pierwsze da długie były i musiałem kupić 100cm bo temye standard miały 150cm i za długie i nie było jak rozdzielacza wsadzić tam gdzie chciałem
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 27 lut 2019, 12:30

W wielu momentach wątpiłem. Szukałem takiego miejsca na rozdzielacz mając makietę z tektury, żeby nie trzeba było ciąć blach ,a w trakcie składania wychodziło, że za mało miejsca , albo jak dokręcę śruby, a czasem coś za długie lub za krótkie było. Długość linki dobierałem zakładając jakieś stare przyklejone taśmą , żeby potem nie zabrakło. Wyszła długość 150cm, ponieważ mój rozdzielacz jest po drugiej stronie, choć mogłaby być krótsza (135-140). Jedyne cięcie to przelotka na linki 30x 12 w prawym podeście. Elektryczne sterowanie jest najlepsze , ale drogo wychodzi.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: lewan24pl » 27 lut 2019, 13:18

No drogo ale wygoda można zamatowac gdzie kolwiek powiedzmy, chciałem tak ale niby jakiś sterownik potrzebny nie znam się bo jak tylko rozdzielacz kable i jojstik to btym tak zrobił ale poczytałem i nie mogłem znaleźć konkretów więc odpuściłem.A u mnie też kombinacje gdzie zmieścić rozdzielacz ale się udało jakos.kurde szkoda tylko że te linki sztywne takie są
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 01 mar 2019, 19:20

Cieszy mnie każdy nowy element hydrauliki. ale czasem coś przystawi i wtedy w nocy nie ma spania, tylko myślenie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Wszystkie elementy na tym etapie tzn. do szybkozłączy mam poskładane.
Obrazek Obrazek Obrazek
Zrobiłem próby szczelności i ciśnienia oraz działania sterowania rozdzielaczem. Ciśnienie zostało obniżone do 130bar
Obrazek
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ