Powershift - brak wstecznego i jedzie do przodu na luzie

kamil_rc
Posty: 130
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:09
Lokalizacja: Wadowice

Re: Powershift - brak wstecznego i jedzie do przodu na luzie

Post autor: kamil_rc » 03 lis 2021, 21:28

Ja bym nie kombinował tylko katalog w dłoń i szuka nr części, jak nie znajdziesz w pl części to polecam stronę traktor.com, chłopaki z tajecina sprowadzają części bez najmniejszego problemu.

Awatar użytkownika
Gaweł
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2021, 08:19
Lokalizacja: Podkarpackie - Bieszczady

Re: Powershift - brak wstecznego i jedzie do przodu na luzie

Post autor: Gaweł » 04 lis 2021, 07:44

Wychodzi na to, że przeciążenie w układzie hydrauliki skrzyni uszkadza jej najsłabszy punkt czyli sprężynę w zaworze sterujacym. Może jest to jakiś rodzaj zabezpieczenia niewykluczone.
Z dobraniem nowej to chyba racja bo nie chodzi o same wymiary sprężyny, ale o jej charakterystykę pracy przy zmiennym ciśnieniu. W końcu odpowiada za poprawną pracę całego zaworu.
Katalogu nie posiadam, więc chyba rzeczywiście pozostaje kontakt z Traktor w Rzeszowie. Dziś dzwonię zobaczymy co zaproponują.
Nie jestem huraoptymistą, więc na razie uważam, że naprawa jest w trakcie. Przyznam jednak, że jak zauważyłem pęknięcie sprężyny to kamień spadł trochę z serca. Wizja rozpołowienia traktora mnie przeraziła. Co gorsze oddzwoniłem kilka firm z Podkarpacia i każdy rozkładał ręce. W Traktor.com z Rzeszowa z kolei stwierdzili, że jak nie jest kupiony u nich to nie biorą do naprawy z racji braku mocy przerobowych. Jeden mechanik wziął dane ciągnika, stwierdził że nie wie o co chodzi, ale coś poczyta i się odezwie - do dzisiaj cisza😂 Puki co traktor uziemiony😢

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Powershift - brak wstecznego i jedzie do przodu na luzie

Post autor: piotrbpm » 04 lis 2021, 14:59

Moim zdaniem idzie to dobrać ,na pewno nie można wsadzić sprężyny o większej sile.
Jak już może być słabsza wtedy traktorek może nie jechać nie mieć siły ale na pewno nie da się go w ten sposób uszkodzić .
Są firmy co produkują sprężyny na zamówienie ale ja po prostu szukał bym gdzie tylko można takiej .\
Długość średnicę oraz fi drutu można zmierzyć gorzej z siłą ściskania .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
Yanmar1820
Posty: 44
Rejestracja: 18 lis 2020, 17:47
Lokalizacja: Przecław

Re: Powershift - brak wstecznego i jedzie do przodu na luzie

Post autor: Yanmar1820 » 04 lis 2021, 15:11

Dlatego kupiłem mimo trochę wyższej ceny w Traktor.com przynajmniej mogę tam odstawić w każdej chwili i się tym zajmą.

Jeśli chodzi o sprężynę to firma Metalpol z Mielca jest w stanie wyprodukować każdą sprężynę. Wiem że produkują wiele zamienników sprężyn do rolnictwa. Może wystarczy pożyczyć od kogoś taką sprężynę działającą nie uszkodzoną, wysłać im i będą w stanie zmierzyć jej charakterystykę pracy. Mieszkam 15km od Mielca i codziennie dojeżdżam do pracy jak mogę jakoś pomóc to jestem do dyspozycji.
Yanmar YM1820

Awatar użytkownika
Gaweł
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2021, 08:19
Lokalizacja: Podkarpackie - Bieszczady

Re: Powershift - brak wstecznego i jedzie do przodu na luzie

Post autor: Gaweł » 05 lis 2021, 20:48

Dziękuję za zainteresowanie tematem i deklaracje pomocy z Waszej strony.
Poszukiwania sprężyny idą jak po grudzie. W Rzeszowie jej nie mają, innej też nie są w stanie dobrać - taka oficjalna wersja, pewnie brak czasu na zajęcie się tematem, po części rozumiem - dzwoni gość z pierdołą i zawraca głowę.
Pisałem do przedstawiciela Yanmar w Polsce, oto odpowiedź:
"Dzień dobry, Musiałbym mieć numer katalogowy Yanmara. Niestety, nie mam katalogu do tego traktorka, a po wymiarach nie mam jak sprawdzić.
Kind regards/Serdecznie pozdrawiam
---------------
Product Manager / Spare Parts Department
"

Namierzyłem coś wstępnie na internecie, trzeba będzie kupić sprężynę o zbliżonych wymiarach i liczyć że zadziała.
Podam wymiary pomierzonej sprężyny, może komuś się przyda w przyszłości (zaznaczam że pomiar dokonany z dużą tolerancją z uwagi na jej pękniecie na trzy części):
długość: 18 mm, fi zewnętrzne: 7,6 mm, fi wewnętrzne: 5,5 mm, grubość drutu: 0,8 mm

Awatar użytkownika
Gaweł
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2021, 08:19
Lokalizacja: Podkarpackie - Bieszczady

Re: Powershift - brak wstecznego i jedzie do przodu na luzie

Post autor: Gaweł » 15 lis 2021, 21:46

Melduję, że naprawa dobiegła końca! Szczegóły rozwiązania problemu opisałem w podobnym już istniejącym temacie (żeby nie dublować wpisów):

https://malytraktor.pl/forum/viewtopic. ... 695#p33695

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!

ODPOWIEDZ