Zapowietrzanie Yanmar f17d

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zapowietrzanie Yanmar f17d

Post autor: yanmarf17d » 22 paź 2017, 17:04

yanmarf17d pisze:Zbiornik jest na pewno zasyfiony ,nawet widać tuż pod korkiem rdzawy osad na ściankach to na spodzie też będzie. Sprzedawca zaproponował w ramach gwarancji wymianę wszystkich wężyków i czyszczenie zbiornika. Mój problem to dostarczenie traktora lub wymontowanie wszystkich elementów i dostarczenie do serwisu. Muszę to przemyśleć : samodzielna wymiana czy transport do Rz?
Wybrałem drugą opcję i po wymianie wężyków i czyszczeniu zbiornika traktor powrócił do mnie.Trochę to trwało bo okazało się przy czyszczeniu , że w zbiorniku pojawiły się dziury na dnie i trzeba było lutować zbiornik. Firma z RZ zrobiła to wszystko w ramach gwarancji/rękojmi i tu ich muszę pochwalić :!: Na razie brak w/w problemów z zapowietrzaniem.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zapowietrzanie Yanmar f17d

Post autor: yanmarf17d » 21 kwie 2022, 19:48

Po kilku latach temat zapowietrzania układu paliwowego powrócił.
W dniu dzisiejszym wtrakcie bronowania traktor nagle zgasł. Po ponownym uruchomieniu pracował kilka chwil i ponownie gasł. Jakoś wróciłem skokami po kilkadziesiąt metrów i szukałem przyczyny. W takiej chwili do głowy przychodzą różne głupie myśli. Zauważyłem ,że w obudowie filtra paliwa pojawiało się powietrze ,,już miałem wyciągać zbiornik paliwa, ale postanowiłem rozebrać kranik paliwowy i wymienić oringi na nowe. Dwa małe oringi za 1,05zł :shock:
I pomogło :)
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ