Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Traktorek boomer 25 dobranie kosiarki bijakowej

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Traktorek boomer 25 dobranie kosiarki bijakowej

Post autor: kris2682 » 14 kwie 2016, 21:50

Witam
Udało mi się kupić traktor boomer 25 i potrzebuje rady doświadczonych traktorzystów chodzi o dobór kosiarki bijakowej. Traktorek ten ma 27KM i jest na hydrostacie. Potrzebuje kosiarki do koszenia działki 0,5 ha trawa siana w tym roku, niestety sporo chwastów w niej bedzię ale bez samosiejek, krzaków i takich tam oraz 1ha starej części gdzie nie było koszone z 10 lat. Krzaków jako tako nie ma, parę samosiejek brzozy i sosny ale to mogę unicestwić inaczej. Natomiast rośnie tam wszelaki chwast plus nie wiem dokładnie jak to się nazywa (sitowie może) trawa która tworzy takie kępy/kopczyki i jest twarda i ostra, cieżko to podkaszarką wyciąć. Teren jest nierówny na znacznym spadku i pełno mrowisk i kretowisk.
Głowa mi po prostu pęka od tych kosiarek, z tego co czytałem na tym forum to ponoć jest to jeden ciul, tylko cena troche inna i malowanie wszystko chinole. Ale jak czytam dokładnie dane techniczne to kosiarki różnią się sporo masą wiec tak zupełnie to nie może być ta sama konstrukcja. No chyba że sprzedawcy biorą sobie te dane z księżyca.
Doradzicie co wybrać. Zastanawiam się nad Geo lub Sanko. Kolejny dylemat to szerokość traktorek ma 119 cm szerokości wiec 125 cm kosiarki starczy? .Wybrać młotki czy noże Y. Będę kosił miedzy rzędami świerków i innych drzewek wiec jest też opcja z przesuwem bocznym. Tylko szczerze nie wiem jak to działa, mój traktor ma pare złączy hydrałlicznych i wydatek pompy 23l.
Sorrki jeśli moje pytania są głupie ale tak to jest jak mieszczuchowi zachce się ziemi. Muszę w 3 tygodnie coś kupić bo traktorek dotrze do mnie wtedy a zielone rośnie na działce w oczach.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Traktorek boomer 25 dobranie kosiarki bijakowej

Post autor: marekspectra » 14 kwie 2016, 23:19

27km - 125cm to max. Tylko ygreki. Bijakowa czerwona, taką jaką mają w Traktor.com. nie pamietam oznaczeń. Przesuw boczny jest przereklamowany. Na zdrowy rozum - ile ta kosiarka wystaje poza obrys traktorka?

Fotki bym prosił tego traktorka. Dobranoc.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Re: Traktorek boomer 25 dobranie kosiarki bijakowej

Post autor: kris2682 » 15 kwie 2016, 08:01

Właśnie o to chodzi że niewiele wystaje. Opony po zewnątrz mają rozstaw 119 cm, szerokość robocza 125/122 cm tu co sklep to inaczej podają. zapasu nie wiele. Myślałem sobie, że może wyższa 115 ale z przesuwne to wyjedzie za Traktor. Czyli mlotków nie uciągnie?

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Traktorek boomer 25 dobranie kosiarki bijakowej

Post autor: RobsonWawa » 15 kwie 2016, 21:23

Odpowiedz sobie czy na pewno potrzebna Ci kosiarka bijakowa.
Z mojego doświadczenia na twoje potrzeby bardziej przydatna była by kosiarka nożowa
taka w stylu rozdrabniacz sadowniczego. Raz skosić wysoko, potem włóka łąkowa i następne
koszenie już normalnie. Bijakowe na łąki to nie za bardzo jest sens.

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Re: Traktorek boomer 25 dobranie kosiarki bijakowej

Post autor: kris2682 » 15 kwie 2016, 22:42

No nie wiem. Wydaje mi sie, ze jednak bijakowa. Na starej czesci, czyli ten hektar to nierowno strasznie i nachylenie terenu duze. Palno kretowisk i mrowisk, takich kopczykow. Nozowa kosiara mi sie tam nie rozsypie?

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Re: Traktorek boomer 25 dobranie kosiarki bijakowej

Post autor: kris2682 » 15 kwie 2016, 22:44

Sory nie wiem jak edytowac post.
Dodatkowo na starej czesci rosna drzewa, duzo brzozy w trawie wala sie pelno tych galazek.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Traktorek boomer 25 dobranie kosiarki bijakowej

Post autor: emek650 » 16 kwie 2016, 20:47

Sory nie wiem jak edytowac post.
W prawym rogu u góry masz taki "pisaaczek" klikasz w niego ,(po zalogowaniu) i masz post edytowany, możesz uzupełnić lub zmienić.
Nozowa kosiara mi sie tam nie rozsypie?
Porządna się nie rozsypie :) , moja kosi wszystko, łącznie z krzakami i samosiejkami ok.3-4cm, zostawia ładnie rozrzuconą zrębkę :D .

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Traktorek boomer 25 dobranie kosiarki bijakowej

Post autor: RobFra » 16 kwie 2016, 22:56

Bierz kosiarkę nożową z przeniesieniem napędu na pasku(ach). Jak trafisz na kretowisko czy nawet pniak to noże staną, a na pasku zapiszczy. Kosiarka nożowa też ładnie wyrówna teren, a jakość koszenia ... jak tylko noże ostre to jak brzytwą :D
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Re: Traktorek boomer 25 dobranie kosiarki bijakowej

Post autor: kris2682 » 17 kwie 2016, 17:00

marekspectra pisze:27km - 125cm to max. Tylko ygreki. Bijakowa czerwona, taką jaką mają w Traktor.com. nie pamietam oznaczeń. Przesuw boczny jest przereklamowany. Na zdrowy rozum - ile ta kosiarka wystaje poza obrys traktorka?

Fotki bym prosił tego traktorka. Dobranoc.
Byłem u nich. Polecają efgc ale na młotkach, tylko czy 125 uciągnie to nie wiedzą i jestem w punkcie wyjścia. chyba żeby jak nie da rady kupić i i wymienić na Y. Jest to do zrobienia?
Foty będą dopiero za 3 tygodnie jak traktorek do mnie dotrze. Był niestety na bierzniku przemysłowym. Muszą ściągnąć rolnicze bo nie mają.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Traktorek boomer 25 dobranie kosiarki bijakowej

Post autor: marekspectra » 17 kwie 2016, 17:04

Kosiarka nożowa , typu mulczer - jakoś nie przepadam za tym rozwiązaniem. Jak raz posprzątasz i pozbędziesz sie tych pniaczków, kretowisk itp . to kazdym kolejnym razem bedzie coraz bardziej czysto. Wtedy mulczer przestanie sie sprawdzać. Osobiscie preferuje bijakową, pierwszy raz powoli i wysoko, póxniej niżej az w koncu bedzie ładnie.

To z wczoraj, ugór z dzikimi malinami , samosiejkami etc. Stalowa liną powtrtwalismy dzrewka, mniejsze szpadlem... i w tak oczysczone bijakowa z igrekami. Filmik tez zapodam ale w innym temacie.

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ