Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

PrunusSubcordata

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: PrunusSubcordata

Post autor: hazi_k » 28 lut 2016, 07:24

O proszę, są fotki i bardzo ciekawy i wyczerpujący opis tego co się dzieje z Yanmar'em. Po prostu kolega ma też inne zajęcia więc trochę cierpliwości Panowie ;)
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: PrunusSubcordata

Post autor: k_sit » 28 lut 2016, 08:03

Powinny wytrwać chyba że obciążeniem będzie ładowacz.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PrunusSubcordata

Post autor: marekspectra » 28 lut 2016, 08:08

Paru z nas to kolega zawstydził. Chciałoby sie żeby tak wyglądały wzystkie prezentacje.

Fotki i informacja sa przednie ,dziękuje. Bardzo mi sie ten traktor podoba, może dlatego że nieco oldskulowy wygląd. A ja ja trochę jestem skrzywiony na tym punkcie :) Ale przede wszystkim że to kawał solidnego żelaza do prawdziwej pracy. Wylatkowo masywny, wytrzymały traktor w kompaktowych wymiarach. Użyteczny praktyczny mocny i zwrotny. Jeśli nie ma w sobie jakiejś krzywdy wyrządzonej przez poprzedniego właściciela - na naprawdę " Będziesz Pan zadowolony" :)

Co do opon - przednie powinny wytrzymać, o ile nie będziesz jeździł z ładowaczem, jesli tylne sa w podobnym stanie - to niestety mogą nie dotrwać końca testu. Przód ma stałe obciążenie , tył zaś w zależności od wagi zapiętej maszyny - zamienne , czasem tak duże że może sie "wybąblić "lub rozerwać . Sugeruję zebyś miał w garażu jedną dętkę - na zapas. Jeśli złapiesz kapcia i zrobisz nawet kilka metrów na takiej oponie - to juz po wszystkim - złom. Mówię to z własnego doświadczenia :).
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: PrunusSubcordata

Post autor: amigorm1976 » 28 lut 2016, 08:56

Gratuluję zakupu.
Traktor piękny masywny, usterek o których pisałeś trudno na zdjęciach się dopatrzec.
A co do opon to powinny wytrzymać rok przynajmniej w moim przypadku wytrzymały a wydaje mi się że były bardziej spękane, no chyba że założysz ładowacz wtedy mogą niewytrzymać.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: PrunusSubcordata

Post autor: RobFra » 28 lut 2016, 09:24

Kawał traktora :shock:
Zdjęcia wystarczającej jakości - najważniejsze, aby było dużo światła przy cyfrówkach.
Opony mają spękany nadlew gumowy. O wytrzymałości decyduje ilość włókien i ich stan. Rok wytrzymają spokojnie. Może u Ciebie też bieżnikują? To byłoby taniej.
Aha i na czas transportu przypnij mocnymi pasami bo te ze zdjęć to słabiutkie. Łańcuch też.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: PrunusSubcordata

Post autor: piotrbpm » 28 lut 2016, 09:51

Wytrzymają :) jeśli nie dasz mu ładowacza to spokojnie pochodzą ,miałem w gorszym stanie z dziurą zatkaną gumą i chodziły 7 miesięcy :)
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

rolnik małorolny
Posty: 108
Rejestracja: 11 sty 2016, 20:36

Re: PrunusSubcordata

Post autor: rolnik małorolny » 28 lut 2016, 14:26

Witaj. Super maszyna. Według mnie opony wytrzymają ale możesz je czymś "zaszpachlować" jakimś gumoleum do klejenia szyb samochodowych np. Oczywiście bez żadnych szaleństw. W pasy też zainwestuj i sprawdzaj na każdym postoju bo lubią się czasami poluzować , zwłaszcza jak są nowe. Gratuluję i pozdrawiam.
Maciek

PrunusSubcordata
Posty: 19
Rejestracja: 09 sty 2016, 11:43

Re: PrunusSubcordata

Post autor: PrunusSubcordata » 28 lut 2016, 16:51

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa i porady!

Ładowacza na razie nie będę montował, bo najpierw muszę znaleść jakiś używany, a z tym - jak z wszystkim do traktorów kompaktowych, nie jest tak prosto. Można oczywiście kupić nowy za 4000$ na przykład frimy Koyker, ale zabija to ideę zakupu używanego traktora za 5000$.
W tym momencie ładowacz mi nie jest potrzebny, ale myślę, że przyda się przy budowie domu - do podnoszenia palet z materiałami budowlanymi czy do podnoszenia krokwi przy budowie dachu.

Opony tylne są w lepszym stanie, ale będą konkretnie obciążane. Na początek broną talerzową. W tym miejscu mam następne pytanie.

W grudniu, będąc pewnym na 95%, że zakupię traktor w Seattle o szerokości ok 120 cm (YM 2020 lub YM2310 lubc coś podobnego), pośpieszyłem się i zakupiłem bronę talerzową firmy Howse o szerokości 120 cm. W Dolinie San Joquin, w obszarze w którym skumulowana produkcja rolna jest największa na Ziemii, można kupić dużo używanego sprzętu rolniczego, ale - tak jak już wcześniej wspominałem - tylko średniego lub dużego. Wynka to z tego, że większość działek rolnych to minimum 16 Ha (40 akrów) a poważniejsze mają 64 Ha (160 akrów) i więcej. Tak dzielili ziemię w casach osadnictwa. Na działkach takich jak moja mieszkają ludzie, którzy przeprowadzili się z miast i u których tradycja rolna nie istnieje. Dodatkowo działki małe to ziemie ubogie, skaliste (moja stanowi wyjątek). Myślę, że jest to główną przyczyną braku małych traktorów i osprzętu do nich w tym rejonie. Wiedząc, że nie powinienem kupować nawet odrobinę za dużej talerzówki do małego traktorka, zakupiłem ww. model. Życie jednak poszło innym torem i teraz posiadam traktor o szerokości 147 cm. Czy myślicie, że powninem zostawić tę bronę i jej używać, czy sprzedać i kupić model o szerokości 150 cm? Ze sprzedażą nie byłoby łatwo, bo rynek jest na to mały w tym rejonie i nie sądzę też, że ktoś by chciał zapłacić oryginalną cenę. Talerzówka jest nowa, porządny model z łożyskami kulkowmi, zrobiona w USA i czerwona :)

Oto wycinek z jednego ze zdjęć sprzedawcy, na którym widać prawą tylną oponę. Wszystkie opony to Bridgestone.

Obrazek

Podczas transportu użyliśmy chyba 7 takich pasów - trzy na przód i cztery na tył, dodatkowo łańcuch z przodu i z tyłu. Sprawdzaliśmy je przy każdym tankowaniu.

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: PrunusSubcordata

Post autor: hazi_k » 28 lut 2016, 17:09

Jak zawsze piękny i wyczerpujący post na temat traktorka i okolicy. Tylne opony masz w lepszym stanie kolego niż ja w swoim Yanmarze.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: PrunusSubcordata

Post autor: plastek334 » 28 lut 2016, 19:36

Jeśli chodzi o traktor to jest super kawał sprzętu. A opony miałem takie same i jeździłem na nich 4 lata aż wpadło coś do środka przez przetarcie i przebiłem dętke.

ODPOWIEDZ