Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

PrunusSubcordata

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: PrunusSubcordata

Post autor: Rav » 21 lut 2016, 08:50

gratulacje zakupu :) wiedz tylko że bez foto się nie liczy :)

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: PrunusSubcordata

Post autor: Miecho » 21 lut 2016, 10:00

Gratuluję zakupu :)

Ja od lat mam konto na photobucket.com kilka GB na foto, brak ograniczeń co do wielkości foto/video, a na forum wklejasz linki lub nawet miniatury z linkiem, zobacz moje posty.
PrunusSubcordata pisze:Gdy zrobię więcej zdjęć i znajdę miejsce, gdzie je mogę składować, to stworzę nowy temat w dziale Yanmar.

rolnik małorolny
Posty: 108
Rejestracja: 11 sty 2016, 20:36

Re: PrunusSubcordata

Post autor: rolnik małorolny » 27 lut 2016, 17:54

I co tam u Ciebie PrunusSubcordata? Jak tam Janek? Robi tach tach.... :D

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: PrunusSubcordata

Post autor: Adam bez ziemi » 27 lut 2016, 19:30

Zatankował i słuch po nim zaginął :D Jak się paliwo skończy to się odezwie

Awatar użytkownika
Łogrodnik
Posty: 219
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:05

Re: PrunusSubcordata

Post autor: Łogrodnik » 27 lut 2016, 20:54

A tak serio to trochę szkoda że od nas wielu uciekło.
Prawda jest taka, że w wielu przypadkach nowy użytkownik poprosi o pomoc każdy z was pomoże a potem ślad po nim zaginie. Trochę lipa że tak się dzieje.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: PrunusSubcordata

Post autor: RobFra » 27 lut 2016, 21:05

Trochę lipa, ale wielu szuka jak ma problem. Znajdzie nasze forum, dostanie odpowiedź i nawet bąka dieslowskiego nie puści na pożegnanie. Szkoda, że zdjęć nie będzie.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: PrunusSubcordata

Post autor: Rav » 27 lut 2016, 21:12

spamujecie :) nie ma co gdybać człowiek może nie zawsze mieć czas siedzieć na forum.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PrunusSubcordata

Post autor: marekspectra » 27 lut 2016, 23:08

RAV - Lubię to ! :)

tzn znaczek bym taki postawił pod Twoim postem.



Mi czasami tez trudno znaleźć chwile żeby siąść i coś sensownego ( chciałbym zawsze) napisać.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: PrunusSubcordata

Post autor: emek650 » 27 lut 2016, 23:28

Staram się nie oceniać i nie sądzić nikogo, ale praktycznie każde forum składa się z ludzi którzy ogólnie mówiąc działają na forum, mniej lub więcej, ale biorą udział w "życiu" forumowej społeczności, i takich którzy "wpadają" wtedy kiedy trzeba pomocy/porady, a później znikają i tego nie zmienimy, ot taka ludzka natura :) , problem zaczyna się kiedy tych pierwszych brakuje, forum "umiera" , pojawi się nowe jak w życiu :) .

PrunusSubcordata
Posty: 19
Rejestracja: 09 sty 2016, 11:43

Re: PrunusSubcordata

Post autor: PrunusSubcordata » 28 lut 2016, 03:27

Janek na razie nic nie robi, bo czeka na przegląd i na transport do Kaliforni. Paliwo się więc jeszcze nie skończyło :) Poza tym nie miałem czasu zamieścić porządnego wpisu ze zdjęciami w ciągu tego tygodnia, więc przepraszam jeśli zawiodłem kogoś czekającego na fotografie.
Na razie zakupiłem na hoyetractor: filtr paliwa, powietrza, oleju przekładniowego, pasek klinowy, brakującą śrube do lewego przedniego koła i puszkę białej farby w sprayu w kolorze kół Yanmara, którym tymczasowo podmaluję zardzewiałe miejsca na kołach. Podczas wymiany opon wypiaskuję i porządnie pomaluję felgi.

Zakupiłem tez:

-olej przekładniowy Traveller All Season (spełnia parametry płynu 303 i JD20C): wiadro 5 galonów za 35$ i butla 2 galony za 18$
potrzeba 22 litry, czyli 5.8 galona, czyli zostanie 1 galon, ale więcej pojemników dwugalonowych nie mieli

-olej silnikowy Shell Rotella T Triple Protection 15W-40: butla 1 galon za 15$ i 3 kwarty po 4.7$ każda
potrzeba 6.5 litra

-olej do przedniego mostu 80W-90, jakiś zwyczjany z sieci sklepów Autozone: 2 galony po 15$ i 1 kwarta za 6$
potrzeba 8 litrów

Podałem ceny, bo może będziecie chcieli sobie porównać do cen w Polsce.
Dokupiłem też żarówkę typ 1156 do lewego kierunkowskazu. Żarówki 1034 do reflektorka tylnego na razie nie znalazłem. Pozostaje internet. Chciałem też zrobić kopię kluczyka (na kluczyku jest logo John Deere) ale nie mieli takiej surówki, wieć będę szukał dalej odpowiedniego punktu usługowego.

W końcu założylem konto na Photobucket za poradą Miecha i zamieszczę kilka zdjęć, które zrobiłem podczas zakupu traktora. Zdjęcia zrobione telefonem. Następne zdjęcia będą lepszej jakości.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mam też pytanie: czy opony w takim stanie wytrzymają przynajmniej rok? Nie chcę ich na razie zmieniać, bo chciałbym żeby traktor trochę najpierw popracował.

Obrazek

Podczas serwisowania zrobię więcej zdjęć i otworzę nowy temat w dziale Yanmar.

ODPOWIEDZ