Uzupełnienie oświetlenia, poruszanie się po drogach - Yanmar AF220s

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Uzupełnienie oświetlenia, poruszanie się po drogach - Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 19 lis 2015, 17:11

Rzeczywiście brak miejsca na alternator Obrazek
Piotrze rozumiem twoje obawy i dziękuję za ostrzeżenie, lampa nie jest najwyższych lotów ale jedyna poniżej 10cm szerokości.
Jeżeli się nie sprawdzi to strata będzie niewielka, wymienia na te co ma hazi_k, ale będę musiał zamontować je pionowo bo pomiędzy śrubami od błotnika ma dokładnie 10,8cm. W weekend wstawię zdjęcie jak to wyszło.

A jak to jest z kogutami? Patrzec na homologacje, czy wystarczy aby "mrygał"
Chciał bym założyć taki żółty, podłużny stroboskop aby zmieścił się na ROPS'ie

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Uzupełnienie oświetlenia, poruszanie się po drogach - Yanmar AF220s

Post autor: zbYszek » 19 lis 2015, 19:28

Desperujecie panowie z tym brakiem miejsca na altek. :)
Ale spoko - na razie chyba nie będzie takiej potrzeby, boć Miecho celuje w energooszczędne rozwiązania. :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Uzupełnienie oświetlenia, poruszanie się po drogach - Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 17 gru 2015, 20:35

Prace na ukończeniu, dzisiaj dotarły włączniki świateł STOP, jutro montaż i finisz.
Na początek efekt walki z reflektorami, okazało się, że po dorobieniu i wklejeniu ograniczników na miejsce stopionych oryginalne żarówki świecą. W necie znalazłem jeszcze żarówki 18W
12W można spokojnie trzymać w placach, są ciepłe, natomiast 35W max 5-6sekund i robią się strasznie gorące.
Reflektory rozciąłem, ktoś już je składał na sylikon.
Klosze dokładnie wymyłem i wypolerowałem przy użyciu pasty do zębów :D , wstawiłem ubytek i powierzchnie obu lamp zabezpieczyłem przeźroczystą folią samoprzylepną, termokurczliwą do zabezpieczania lakieru na karoserii - za radą jednego z kolegów z forum.
Lustra były mocno zniszczone, zwłaszcza to z rozbitego klosza, Wyczyściłem z sylikonu i oddałem do metalizacji.
Teraz mam nowiutkie reflektory :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Uzupełnienie oświetlenia, poruszanie się po drogach - Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 20 gru 2015, 22:45

Reszta elektryki uporządkowana:
-przywróciłem oryginalne grzanie świec ze stacyjki, w serwisie poucinali kable i założyli pstryczek bo niby sterownik zżera prąd, a w rzeczywistości mam problem z regulatorem napięcia - nonstop ładuje do 15V
-zaizolowałem główne kable napięciowe w skrzynce bezpiecznikowej - napięcie po przekręceniu stacyjki, popękała izolacja, a gołe żyły stykały się poza bezpiecznikiem
-znalazłem gniazdo 12V z napięciem bezpośrednio z akumulatora, jeden kabel był urwany i wisiał, ale to nikomu nie przeszkadzało, założyli obudowy i po sprawie - wyprowadziłem z niego włącznik na szperacz tylny 18W
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
-z kabli wiszących na błotniku "specjalne pod szperacz" ;) napięcie 12V po włączeniu stacyjki, wyprowadziłem z niego tylne pozycyjne
-ze skrzynki bezpiecznikowej, sekcja oświetlenia, wyprowadziłem napięcie na 2 dodatkowe bezpieczniki 10A Obrazek
-zamontowałem lampę 18W na przód i lampa 18W na tył, każda zapalana niezależnie
-zamontowałem tylne lampy zespolone migacz, pozycja i STOP z żarówkami LED
-zamontowałem lampę 18W na tył zapalaną bezpośrednio z akumulatora, bez kluczyka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A taki efekt uzyskałem, żółte światło na pierwszej fotce to oryginalne lampy, nie mam sprzętu do zdjęć nocnych, ale jest naprawdę jasno
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Koszty:
-praca własna - bezcenna, za wszystko inne zapłaciłem kartą ;)
-2 tylne lampy z żarówkami LED 55zł
-3 reflektory LED 106zł
-metalizacja luster 160zł
-złączki, kable, wsówki, włączniki, peszel UV ... 85zł

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Uzupełnienie oświetlenia, poruszanie się po drogach - Yanmar AF220s

Post autor: zbYszek » 21 gru 2015, 22:07

No śliczności! A te nocne zdjęcia robią wrażenie - jeżeli rzeczywiście tak doświetlają te ledy, to... ja też takie chcę! :) Możesz rzucić jakimś sznurkiem albo linkiem do nich?
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

ryju
Posty: 97
Rejestracja: 25 lut 2015, 19:37

Re: Uzupełnienie oświetlenia, poruszanie się po drogach - Yanmar AF220s

Post autor: ryju » 22 gru 2015, 06:30

rzeczywistości mam problem z regulatorem napięcia - nonstop ładuje do 15V
takie samo ładowanie ja mam w hondzie crv 14,3-14,9v
a weż włącz światła i napięcie leci w dół

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Uzupełnienie oświetlenia, poruszanie się po drogach - Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 22 gru 2015, 22:22

zbYszek - lampki najtańsze z kloszem rospraszającym "FLOOD", jak się pochodzi po aukcjach, popatrzy na zdjęcia to ceny i parametry różne, a wszystkie wyglądają identycznie, podrzucam przykładowe linki, ktoś mógł by zrobić printscreena, bo aukcje znikną
http://allegro.pl/lampa-6-led-halogen-r ... 59640.html te chętnie bym z kimś zamienił na mniejszy model (średnica)
http://allegro.pl/lampa-robocza-led-hal ... 98352.html
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=57 ... ule_id=201

ryju - z regulatorem chodzi o to, że na początku po odpaleniu naładuje z 12.5 do 15V i staje, ale w trakcie pracy, kontrolka zaczyna się coraz mocniej jarzyć, aż do maksimum. W serwisie najpierw odcięli mi świece żarowe bo podobno cały czas grzały dlatego non stop ładuje, po czasie inny mechanik mi powiedział, że była wadliwa seria regulatorów które świeciły, jak nie ładowały, ale przestali je wymieniać (400zł/szt)

Awatar użytkownika
smoli4
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2021, 10:52

Re: Uzupełnienie oświetlenia, poruszanie się po drogach - Yanmar AF220s

Post autor: smoli4 » 03 kwie 2021, 10:30

Ja kupiłem zwykła lampy zespolone do c-360, wydają się za duże, ale tanie, zapłaciłem za komplet 40zł. W razie uszkodzenia łatwo wymienić, na razie zrobiłem kierunki :

Obrazek

i zrobiłem pozycyjne:

Obrazek

I teraz biedzę się jak podłączyć światła stopu, czujnik już zamontowany, tylko zastanawiam się teraz jak się w piąć w kable by działało jak będzie włączony zapłon, jeszcze myslałem by podpiąć od razu z aku, ale jak by trzeba było zapiąć blokadę hamulca to świeciły by cały czas :?: Ale myślę że dojdę do tego :D
smoli4 YM1810

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Uzupełnienie oświetlenia, poruszanie się po drogach - Yanmar AF220s

Post autor: wojtis1990 » 18 kwie 2021, 08:54

smoli4 pisze: 03 kwie 2021, 10:30 zastanawiam się teraz jak się w piąć w kable by działało jak będzie włączony zapłon
Najlepiej wyciągnąć sygnał ze stacyjki ( pozycja zapłon ) i przez przekaźnik z akumulatora wyjść na światła.

Awatar użytkownika
smoli4
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2021, 10:52

Re: Uzupełnienie oświetlenia, poruszanie się po drogach - Yanmar AF220s

Post autor: smoli4 » 19 kwie 2021, 12:59

Udało się wymontować stacyjkę, i podłączyć światła stopu :-) wszystko działa i świeci :-)
smoli4 YM1810

ODPOWIEDZ