Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Kosiarka pielęgnacyjna Kubota 120 międzyosiowa - przerobiona na tuz

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Kosiarka pielęgnacyjna Kubota 120 międzyosiowa - przerobiona na tuz

Post autor: chudymajkel » 19 sie 2015, 14:27

Moja przeróbka Kosiarki pielęgnacyjnej Kuboty zawieszanej między osiami na zawieszaną na TUZ.

Zwiększenia obrotów X3 przez przekładnie pasową to pomysł Markaspektry.
Sprawdzone pomysły to dobre pomysły.
Kosiarka kosi bardzo ładnie na drugim biegu PTO, z wyrzutem trawy nie ma problemu. Na trzecim biegu PTO pobawię się jak dorobię osłony :D
Myśle nad zrobieniem pojemnika na trawę i turbiny. O ile trawy nie zbieram bo kosze raz w tygodniu i nie ma co zbierać, to liście przydałoby się zebrać. Zostawiłem sobie miejsce na kosz nad kosiskiem.
Zastanawiam się nad przeniesieniem napędu na turbinę. Turbina montowana na kosisku do otworu wyrzucającego trawę. Mam do wykorzystania wałek WOM ( małe obroty ) i koło pasowe z wysokimi obrotami od przekładni pasowej.

Kilka fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdr. Michał

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kosiarka pielęgnacyjna Kubota 120 międzyosiowa - przerobiona na tuz

Post autor: marekspectra » 20 sie 2015, 12:08

No , no... dobra robota ! wygłada schludnie i solidnie ! Podoba mie sie :) Najważniejsze że działa i Jesteś zadowolony. Bardzo dziękuje że pokazałeś swoją konstrukcje. To w zasadzie drugi egzemplarz wg tego pomysłu. Może być obarczony chorobami wieku dziecięcego :) Więc jesli masz jakieś uwagi to podziel sie z nami.

Wczoraj zapadła decyzja o budowie kolejnego egzemplarza wg tej koncepcji, więc bede zapodawał info z prac w tym temacie jesli pozwolisz.

Mam kosisko RC 60 i powędruje ono na tył .... za przeproszeniem... Wacusia :) Tak ,tak... HINOMOTO tak został ochrzczony przez nasze Panie :) Ponoć niby taka analogia, że moja KUBOTA na którą mówie Kubuś .....ale kto je tam wie co im chodzi po głowie :)

Mam jeszcze kosiska do Kuboty na zbyciu... odsyłam do działu Kupie Sprzedam.

PS

Jesli masz poprzeczne nierównosci, wymien Rzymkę ( górną sróbę TUZ) na lekko zwisający łancuch. Daj znać czy jest róznica w koszeniu i ew jaka.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kosiarka pielęgnacyjna Kubota 120 międzyosiowa - przerobiona na tuz

Post autor: chudymajkel » 20 sie 2015, 15:06

Konstrukcja ze względu na dość duży ciężar przekładni pasowej ( Koło pasowe górne - średnica 330 odlew na dwa paski 17 mm i dolne średnica 120 na 3 paski 17 mm + wałki średnica 30 mm + 4 łożyska + rama ) i umiejscowienie, ma środek ciężkości praktycznie na punktach mocowania do ramion podnośnika. Górne mocowanie na łańcuch odpada. Każda większa kępa trawy albo nierówność terenu i kosiarka stawała dęba. Mam bardzo zróżnicowany teren, pochyłości, wgłębienia terenu itp. Pewnie że przydało by się żeby nie była na sztywno, ale naprawdę nie jest źle. Jak dołożę pojemnik na trawę i turbinę środek ciężkości powinien się przesunąć i wtedy zobaczymy.
pozdr. Michał

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kosiarka pielęgnacyjna Kubota 120 międzyosiowa - przerobiona na tuz

Post autor: k_sit » 20 sie 2015, 22:05

Zastosuj dodatkowe blachy w kształcie ogniwa łańcucha i połącz miedzy kosiarkę a rzymke . Można też dopasować kawałek blachy z jednej strony otwór i mocowanie przy ciągniku a drugi owal o długości ok 10 cm co dało by możliwość niwelowania terenu jednocześnie zabezpieczało by przed wywróceniem kosiarki.

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kosiarka pielęgnacyjna Kubota 120 międzyosiowa - przerobiona na tuz

Post autor: chudymajkel » 22 sie 2015, 18:34

Dzięki za podpowiedź. Będę musiał przetestować taki patent.
pozdr. Michał

ODPOWIEDZ