Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Wojtek

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Wojtek

Post autor: lewan24pl » 16 cze 2015, 21:05

Witam wszystkich miłośników mini traktorów.
Mam na imię Wojtek jestem z lubuskiego.
Od jakiegoś czasu myślę nam kupnem traktorka ponieważ obecnie posiadam ktaktorek kosiarek mtd 12konna i ok 3ha koło domu i troszkę jest co robić tym maleństwem.Zastanawiam się nad kubota bultra 15-16 mocy ale po obserwacji forum z ukrycia zdecydowałem się na 20 konny silnik i w oko wpadła mi kubota x20 Saturn i moja prośba o jakieś informacje na temat tego modelu z góry dziękuję i pozdrawiam lewan24pl
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Wojtek

Post autor: RobFra » 16 cze 2015, 21:59

15 czy 16 kucyków wystarczy do koszenia. Lepiej kupić ciut słabszy traktorek zamiast 20KM i kasę dołożyć na kosiarkę. Skoro teraz 12KM daje radę to i 16KM da rade z zaczepiana kosiarką.
Traktorek 20KM może być 2x droższy od 16KM więc się mocno zastanów.

Do samego koszenia 3ha kupiłbym najmniejszy (najtańszy) traktorek, dołożył do kosiarki ciut szerszej od traktorka i już.
Im więcej KM tym większe spalanie. Zysk z KM i szerszej kosiarki może być słaby ze względu na zużycie paliwa i przede wszystkim cenę zakupu traktorka.

Sam mam 16KM na silniku i wiem, że jak dokupię kosiarkę za ok. 2,5 tys zł to mi się zwróci za ok 8-10 lat w porównaniu do koszenia kosą spalinową. Liczone tylko zużycie paliwa.
W zasadzie po 4-5 latach trzeba by wymienić całą kosę (chińczyk za 300zł) bo wał i sprzęgło oraz gaźnik już 3x wymieniałem (12 + 12 + 39 zł i pomóż x3 ok. 200zł + paliwo lub przesyłki). Do tego linki, smary itepeitede.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Wojtek

Post autor: Szam » 16 cze 2015, 22:27

RobFra piszesz tak jakby Twoja praca wykaszarką nie była nic warta. Dla mnie to ciężka robota i udręka. Odmiennie odczuwam prace z traktorkiem, to sama przyjemność :D . A koszt paliwa trzeba liczyć na jednostkę skoszonej powierzchni. Przy Twoim myśleniu to lepiej nosić do domu wodę w wiadrach ze studni, jak zainstalować pompę. A grzechem głównym jest korzystanie z wodociągów.

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Wojtek

Post autor: amigorm1976 » 16 cze 2015, 22:34

Saturn 4 cylindrowy motor o wysokiej kulturze pracy trudno go zadławić.
Co do ceny to jest kilka tysięcy około 3 droższy od 16 -17 konnej bulltry.
3 - 4 konie robią różnice w naszych traktorkach, jeżeli potrzebujesz tej mocy np. szeroka kosiarka albo inne ciężkie prace bardziej rolnicze wybierz Saturna.
Ma bodajże też rewers na PTO.
Według opinii sprzedawcy w związku że posiadają silniki 4 cylindrowy ma trochę większe spalanie niż odpowiedniki z jednostkami 3 cylindrowymi.
Pozdrawiam Mariusz.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Wojtek

Post autor: marekspectra » 17 cze 2015, 08:31

Kynnek miał Saturna, na kanale MT jest kilka filmików. Przyznaję nie byłem zachwycony jego wyborem, w porównaniu z moją L22 to jakiś taki mały, "kosiarkowy" :) Zmieniłem zdanie jak zaczął pracować, dawał sobie radę z każdą nową maszyną jaką mu dorabialismy. Zadziwiał mocą ładowacza i łatwoscią manewrowania ( wsmomaganie/zazdraszczam) Był naprawdę super traktorkiem.
Z wad wymieniłbym :
-Niską wagę - dwuskobowy Orlik wpuszczony w ziemie na całą głebokosć, w piaskowym podłożu potrafił zatrzymać traktorek, a dokładniej koła buksowały i kopiąc dołki - siadał.
-Brak wałka MID - aż sie prosiło żeby założyć mu kosisko miedzy osie.
- za cienkie przewody hydrauliki ładowacza - olej potrfił sie tak zagrzać że było to odczuwalne po wspomaganiu kierownicy. Sami doszlismy przyczyny i po zmianie na wieksze przekroje było ok . Gdzies o tym pisałem juz.
- w skarajnym upale , latając po naszych górach ,czasem temp. silnika wzrastała ponad zakres optymalny, choć ciągle w dopuszczalnym limicie. Jest to absorbujące, przynajmniej dla mnie. Bo skupiam sie na tym że musze tego pilnować. W sumie wszystko było ok, ale ja takie sytuacje traktuje jako stan podgorączkowy :)

Moim zadnien jeden z ciekawszych modeli małych traktorków.

A, przez cały okres eksploatacji żadnych problemów w poceniem zwrotnic :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Wojtek

Post autor: emek650 » 17 cze 2015, 08:38

Miałem parę miesięcy temu podobny dylemat czy kubota 16KM czy iseki 22KM, zdecydowalem się na iseki i jestem zadowolony, wymagalo trochę większego wysilku finansowego ale z perspektywy mogę ocenić decyzję jako trafną,któryś z kolegów napisał:"kosiarkę dokupisz a koni nie", i tego się trzymałem :)

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Wojtek

Post autor: lewan24pl » 17 cze 2015, 13:30

Też tak myślę że lepiej mieć więcej mocy niż mniej.Traktor ma służyć do wszechstronnego użytku koszenie,pług,ciaganie przyczepy o takie tam.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Wojtek

Post autor: RobFra » 17 cze 2015, 16:23

Szam grzechy główne mam trochę inne. :lol:
Wodę w wiadrach nosiłem do wczoraj bo kupiłem teściowi hydrofor. :D

Do tej pory myślałem, że obrobię kosą + dzik jedoosiowy. Ale tak się można urąbać, że hej.
Dzika, zamieniłem na japończyka z glebogryzarką bo muszę usunąć drzewka (decyzja w toku), wyrównać doły np. po dzikach i wtedy trawnik na równym. Teraz nawet z kosą ciężko chodzić, a co dopiero traktorek z kosiarką.

Jak widzę lewan24pl dopisał, że to nie tylko koszenie to te 4KM może się przydać.
Mi mocy wystarcza tylko masa za mała mimo prawie 800kg.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1759
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Wojtek

Post autor: k_sit » 17 cze 2015, 23:08

Moc mocą waga to uciąg nie biorąc poślizgu. Kubota 17KM na WOM to silnik coś w 20-24 KM. Tira patelnie z ronda z holował i ok 25 m drzewa po bagnie targał. Ważny napęd 4x4 to podstawa .

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Wojtek

Post autor: lewan24pl » 22 cze 2015, 22:15

Podziękować Panowie za wasze opinie i mam głupie pytanie odnośnie zdjęć czy można prosto z telefonu dodawać,ponieważ mam przyczepę i chciałem się pochwalić.Trzy stronny wywrot,wyciągarka,najazdy,dwu osiowa,elektryka,podwójny(wymienny) zaczep jeden tzw.samochodowy drugi do traktora,burty boczne zdejmowanie i tylna że sama platforma zostaje.Wymiary paki szef.125cm dł.210cm.Zawieszenie na 1,5t ale i ponad dwie tony ciagałem navarą.Opony 8ply niby mocniejsze
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ