Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

prosze o pomoc w doborze rozdzielaczy

pavel_214
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2015, 13:30

prosze o pomoc w doborze rozdzielaczy

Post autor: pavel_214 » 10 mar 2015, 13:36

witam wszystkich.
posiadam minikoparkę niemieckiej firmy ;)
koparka sterowana jest za pomocą joysticków i całej masy elektroniki w tym komputera, rozdzielacza z cewkami itp.
jakiś czas temu zaczęły się z nią kłopoty, tzn coś się stało z komputerem później z joystickami a teraz cewki.. koszt naprawy jest bardzo duży a ilość godzin poświęconych przez serwisanta oraz pieniędzy za jego pracę bardzo duża. Szukając na internecie tematu znalazłem dużą część ludzi którzy mają podobne problemy z tymi koparkami ze względu na elektronikę.

Postanowiłem więc przerobić ją trochę na zwykłe mechaniczne rozdzielacze.
Może najpierw opiszę co mam:
Pompa marki Linde MPR 30R
dwa rozdzielacze jeden obsługuje jazdę a drugi całą resztę czyli ramie kopiące pług itd..

schemat wygląda tak:

Obrazek

i teraz jak to mam zamiar zrobić.

mam dwie opcje:

1. jeden osmio-sekcyjny rozdzielacz

mechaniczny lub z dwoma cewkami(ten z ostatniego zdj)

Obrazek Obrazek

gdzie dwie środkowe wajchy to będzie jazda reszta wiadomo.
tylko czy takie rozdzielacze nadają się także do sterowania jazdą?? bo podobno nie.. że muszą być jakieś inne suwaki innego typu czy coś takiego..

2. dwa rozdzielacze po 4 sekcje

Obrazek

tak wiem ten jest 3 sekcyjny ale są też takie cztero sekcyjne..

tylko boje się że po podłączeniu rozdzielaczy w ten sposób robiąc jednym odbierze mi moc z drugiego.. a jak zastosuje dzielnik .. wtedy bedzie mi robiło o połowe wolniej tak ??


jest jeszcze trzecia opcja.. joysticki na linki sterownie w podłodze stopami
ale nie wiem .. napiszcie proszę jak to widzicie .. czy zda mi to egzamin :)
pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

nasunął mi się jeszcze jeden pomysł... tak jak pisałem w tej maszynie mam dwa rozdzielacze jeden sterujący jazdą a drugi całą resztą .. wiec może ten rozdzielacz sterujący jazdą zostawić?? zrobić mu tylko inne sterowanie cewkami?? poprzez jakis trojstopniowy przełącznik??

coś takiego ?? :)

Obrazek

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: prosze o pomoc w doborze rozdzielaczy

Post autor: k_sit » 10 mar 2015, 18:35

Witam proszę przedstawić się i skąd jesteś. Wiec elektronika odmówiła posłuszeństwa w tego typu urządzenia są rozdzielacze proporcjonalne a dżojstik to potencjometr. Jest może zastosowanie rozdzielacza sterowaniu ręcznym 8 sekcyjnego po zewnątrz joysticki a w środku dźwignie proste . Silniki jazdy posiadają zamki hydrauliczne . Faktycznie komplikuje się sterowanie jednoczesną jazdą. Czy ta pompa jest zespolona innymi słowy dwie pompy w monobloku. Wtedy zastosować dwa czterosekcyjne zasilane z dwóch pomp.
http://olx.pl/oferta/rozdzielacz-monobl ... udOl.html#
Więcej na PW.

pavel_214
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2015, 13:30

Re: prosze o pomoc w doborze rozdzielaczy

Post autor: pavel_214 » 10 mar 2015, 21:01

Jestem z dolnego śląska z kotliny kłodzkiej :)
teraz jest zrobione tak że od pompy jest trójnik i jedno wejście jest do rozdzielacza na cewki z którym właśnie są same problemy.. a drugi idzie do rozdzielacza sterującego jazdą. Zrobię więc tak, że ten rozdzielacz od jazdy zostawię a wymienię tylko ten pierwszy.

Znalazłem coś takiego

http://sklep.domino-rokicki.pl/Sprzet-r ... 1-F3D.html

mniej wiecej tak bym to zrobił

Obrazek

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: prosze o pomoc w doborze rozdzielaczy

Post autor: k_sit » 10 mar 2015, 21:22

Czyli zostawiasz jazdę i jak miała by być sterowana skoro zdemontujesz joysticki elektryczne ,Po podaniu pełnego napięcia na cewki będziesz miał gwałtowne ruszanie i zatrzymywanie jeżeli ciśnienie nie ucieknie przelewem rozdz. ręcznego .

pavel_214
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2015, 13:30

Re: prosze o pomoc w doborze rozdzielaczy

Post autor: pavel_214 » 10 mar 2015, 23:13

no napisałem w pierwszym poście.. wklejone takie zdjęcie z pedałami aluminiowymi które zamontowałbym do podłogi albo lekko schował. Pedały mają trójstopniową pozycję. a z tym ruszeniem gwałtownym to nie wiem jak.. dlatego pytam czy takie rozwiązania będą ok jeśli nie to prosiłbym o jakieś propozycje...

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: prosze o pomoc w doborze rozdzielaczy

Post autor: k_sit » 11 mar 2015, 06:59

Ten pedal to do wózków elektrycznych nie ma płynnej regulacji tylko skokową inaczej mówiąc załącza poszczególne obwody elektryczne w silniku. Mogę się mylić nie mam pełnej specyfikacji tego przycisku.

ODPOWIEDZ