Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

rossia Kubota B8200HD

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
rossia
Posty: 26
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:15
Lokalizacja: Okolice Łęcznej

Re: rossia Kubota B8200HD

Post autor: rossia » 25 lut 2015, 00:53

Dzięki za poradę ale wczoraj na szybko wstawiałem zdjęcia i łatwiej było mi w ten sposób. Do tego walczyłem z rozmiarem zdjęć. :P :P

Ładowacz podnosi bez problemu te skrzyniopalety ze świeżym drewnem widoczne na zdjęciu, ale trzeba zastosować skrzynie z przeciwwagą, bo podrywa "dupke". Jaki model nie wiem. Powiedzcie gdzie szukać oznaczeń to wam podam wszystkie numer i oznaczenia. Rewelacja jest szybki sposób demontażu tego ładowacza. Te małe japońskie rączki wymyśliły genialne rozwiązanie. Nie tak, jak polski TUR. Coś pięknego. To prawda, że dzięki HST bardzo dobrze się pracuje ładowaczem. Ale i ogólnie podoba mi się to rozwiązanie.

Chciałem zmienić tylne koła na gruby balon tak jak najczęściej są spotykane pewnie lepiej sprawdzałyby się na mokradłach ale nauczyłem się radzić i na tych. Tyle, że strasznie ryją mi podwórko przy manewróce.

Kolor niestety taki jest. Z pod spodu przebija oczywiście pomarańcz KUBOTY. Ryczące malowanie pędzlem no trudno.

Kurcze nie znam się na tych oznaczeniach HD. Coś mi poprzedni właściciel tłumaczył o jakieś wzmocnionej hydraulice, ale nie za wiele pamiętam. Jak ktoś coś więcej wie to poproszę o info.

Chciałbym poznać opinię właścicieli traktorków z oponami trawiastymi. Czy radzą sobie na błocie czy to dla nich trudny teren. Z góry dzięki. :D
Załączniki
Teren który koszę tą kosiarką. Nawet daje rade. Lepiej byłoby mieć kosiarkę z przodu, bo koła przygniatają trawe i widać różnice.
Teren który koszę tą kosiarką. Nawet daje rade. Lepiej byłoby mieć kosiarkę z przodu, bo koła przygniatają trawe i widać różnice.
20140619_130057.jpg (141.81 KiB) Przejrzano 4008 razy

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: rossia Kubota B8200HD

Post autor: ukasso » 25 lut 2015, 06:54

Opony trawiaste + błoto to bardzo kiepskie połączenie. Bieżnik zakleja się po kilku przejechanych metrach i jedziesz na łysolach;) Trakcja zerowa, zwłaszcza jak ciągniesz przyczepę. Na takim terenie jak na zdjęciu sprawdzą się tylko tylko wtedy kiedy nie będzie padać. Natomiast na suchym podłożu ciągną prawie tak jak rolnicza jodełka. No i nie niszczą podwórka.

Awatar użytkownika
rossia
Posty: 26
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:15
Lokalizacja: Okolice Łęcznej

Re: rossia Kubota B8200HD

Post autor: rossia » 25 lut 2015, 22:10

ukasso pisze:Opony trawiaste + błoto to bardzo kiepskie połączenie. Bieżnik zakleja się po kilku przejechanych metrach i jedziesz na łysolach;) Trakcja zerowa, zwłaszcza jak ciągniesz przyczepę. Na takim terenie jak na zdjęciu sprawdzą się tylko tylko wtedy kiedy nie będzie padać. Natomiast na suchym podłożu ciągną prawie tak jak rolnicza jodełka. No i nie niszczą podwórka.

Tak żem czuł, że opona trawiasta nie zda rezultatu u mnie. Na moim terenie jest ciągle mokro (w końcu jedno wielkie torfowisko) tylko jodełka się sprawdza i dobrze że jest nowa. Dziś pracowałem po deszczu i dzięki temu (plus 4x4, plus blokada), że są nowe udało mi się wrócić do garażu.

Awatar użytkownika
rossia
Posty: 26
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:15
Lokalizacja: Okolice Łęcznej

Re: rossia Kubota B8200HD

Post autor: rossia » 25 lut 2015, 22:13

piotrbpm pisze:) może jakaś wideo prezentacja :)
Video stworze jak pogoda będzie bardziej filmowa (czyli mniej deszczu i mniej błota).

ODPOWIEDZ