Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

marcin.p KUBOTA GL-23

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
marcin.p
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:58

marcin.p KUBOTA GL-23

Post autor: marcin.p » 09 lis 2014, 17:40

Witam. Posiadam ciągniczek kubota gl-23 kupiony w traktomix ale nie polecam tej firmy ponieważ handlowiec z traktomixa nie wywiązał się z umowy. jeżeli ktoś chce u nich coś kupić to musi bardzo ostrożnie i rozważnie ze sprzedawcą a zwłaszcza z panem Siepakiem ( właścicielem) prowadzić rozmowę a wszystkie ustalenia zapisywać w formie umowy. W moim ciągniku jest padnięty prawdopodobnie komputer większość funkcji działa manualnie natomiast nie działa automatycznie chociaż pewnego razu po umyciu ciągnika ruszyłem wiązka odchodzącą od alternatora i zaczeła działać funkcja automatycznego poziomowania ale tylko do momentu podniesienia dzwigni znajdującej sie z prawej strony kierownicy więc zaczołem rozbierać kolumnę kierownicy celem sprawdzenia przewodów i po tym zdarzeniu autopoziomowanie tylnej belki przestało działać . podpiołem więc pożyczony od Grzegorza Zakrzewskiego komputer u elektryka samochodowego pod mój ciągnik i funkcja działała, wniosek : mój komputer prawdopodobnie jest walniety. niestety nie potrafie zamieszczać zdjęć wyskakuje informacja że plik ma za duży rozmiar. Obecnie wystawiłem ciągnik do sprzedania na olx :
Kubota GL-23 Grandel Ładowacz krokodyl
zdjęcia robione telefonem więc jakość ich nie jest rewelacyjna ale widać wszystko co trzeba.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: marcin.p KUBOTA GL-23

Post autor: Rav » 09 lis 2014, 18:26

pozostaje tylko współczuć. Traktomix to cwaniaki, właściciel jak i jego syn. A handlowiec tam nie ma nic do gadania. Też mam od nich traktorek też się nie wywiązali ze wszystkich ustaleń. Dawno od nich kupowałeś?? Komputer nie ma uszkodzenia mechanicznego?? jakiegoś zalania czy coś? mając bliźniaczy sprzęt w ręku może jakiś ogarnięty elektronik byłby w stanie reanimować Twój?

Awatar użytkownika
vitara
Posty: 150
Rejestracja: 19 paź 2014, 21:30

Re: marcin.p KUBOTA GL-23

Post autor: vitara » 09 lis 2014, 19:15

takiego komputera nie da się dokupić naprawić ?
Spróbujcie mamy mnóstwo fahowców w Polsce
Wystaw problem na elektroda.pl

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: marcin.p KUBOTA GL-23

Post autor: emek650 » 09 lis 2014, 20:09

Jeżeli zachowanie jest typu "działa/nie działa" po poruszaniu to powinno być do ogarnięcia, płytka na wierzch lupa i dobra lutownica precyzyjna, ew. elektronik będzie wiedział jak to ugryźć.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: marcin.p KUBOTA GL-23

Post autor: RobFra » 09 lis 2014, 21:47

Jeśli raz zadziałał to jest szansa, że działa tylko brak styku.
Kup w sklepie z częściami elektronicznymi "Contact" (lub po Polsku "Kontakt") taki specyfik w spray'u. WD-40 czy inne mogą być za słabe bo tylko wodę wypierają.
Popryskaj na wszystkich łączach elektrycznych od regulacji i komputera. Poruszaj łączami (zdejmij i załóż i tak kilka razy).
Sprawdź. Jak nie działa to oddaj komputer do elektronika niech przelutuje luty. Może jest gdzieś zimny lut.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: marcin.p KUBOTA GL-23

Post autor: k_sit » 09 lis 2014, 22:31

Powiadasz że jak ruszyłeś wiązkę od alternatora to zadziałało , sterownik sprawdza czy silnik jest uruchomiony poprzez wytwarzane napięcie, ciśnienie silnika. Tak przynajmniej jest w Kubota Bulltra jak niedostanie impulsu z czujnika podnośnik nie działa. Należało by sprawdzić połączenia i jak wcześniej porównać elementy przez elektronika. Co do traktormix też zostałem nabrany w butelkę .

Awatar użytkownika
vitara
Posty: 150
Rejestracja: 19 paź 2014, 21:30

Re: marcin.p KUBOTA GL-23

Post autor: vitara » 10 lis 2014, 05:47

czyli oszusty z traktormixu tak ?

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: marcin.p KUBOTA GL-23

Post autor: k_sit » 10 lis 2014, 06:03

Cale szczęście że nic nie kupiłem,ale na paliwo i czas stracony . Rozmowa telefoniczna ok a na miejscu co innego .

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: marcin.p KUBOTA GL-23

Post autor: petra » 11 lis 2014, 21:11

No to jednak miałem trochę szczęścia w nieszczęściu - traktorka nie kupiłem w Traktomixie bo miałem wypadek, ale za to po operacji, w drodze powrotnej zachaczyliśmy ze szwagrem o tą firmę.
Traktorek został już sprzedany, ale zauważyłem glebę w idealnym stanie i ...kupiłem. Niestety dostawa była później i na dokładkę nie dostarczono tej "mojej wybranej" , a ja nie byłem przy odbiorze więc... tyłek mokry. A wydawali się tak uczciwi !!!
Po dostawie dzwoniłem... bla, bla, pan przywiezie to wymienimy?! Prawie 800 kilometrów w obie strony !! bez sensu. Przekonałem się na własnej skórze - kupować blisko zamieszkania.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: marcin.p KUBOTA GL-23

Post autor: Rav » 11 lis 2014, 21:16

tylko że w "naszym" rejonie jest mały wybór niestety, południe Kraju ma lepiej bo wybór większy. :) ps. petra wybierasz się ?? :)

ODPOWIEDZ