Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

"Emigrant" z Warszawy

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: "Emigrant" z Warszawy

Post autor: piotrbpm » 18 wrz 2014, 21:22

W mojej wypowiedzi nie o to chodziło ...
Po prostu nie wierzyć w opis że traktorki są po przeglądzie to bajka i tyle ,umyte wytarte bez oleju w przednim moście dlatego nie cieknie itp
Nikt z tych hurtowników nie ma czasu na przeglądy(przerzucić 500-800 szt rocznie to ile trzeba by mieć mechaników ?) jeśli jest klient to się może i robi (sporadycznie)ale trzeba to przypilnować .
,,Jeśli wymagamy by traktorek miał przegląd płacimy i mamy przedstawione dokumenty,nawet przy nas zmienić olej filtry to nie pół dnia (zużyte części do w wglądu itp )"
Tak moim zdaniem powinno być a nie jest .
Lub dodają nam zestaw filtrów olej i sami to robimy ,przecież mogli by mieć tańsze filtry oleje i im by się to opłaciło .
Też robię zakupy w tym sklepie ,nic do niego nie mam .Chodzi okazję które niestety nie istnieją ten Yanmar widać malowany .

A to
,,Czy uważasz że nie mam prawa wymagać od sprzedawcy solidności i poprawnego wykonania tych czynności? Ja właśnie za to wszystko zapłaciłem!!!

Myślę że zapłacone było tylko za traktorek a nie za przegląd bo niech nikt nie wierzy że w cenie wymienią zestaw filtrów oleje wszystkie łożyska simerngi bo już dawno wszyscy by popadali .
W tej firmie liczy się wygląd ,bo ludzie kupują oczami :)
Pisał kiedyś ze mną pewien dziadek który kupił ym2210d 4x4 gdzie spece z tej firmy założyli z tyłu większe opony a przód nie nadążał kręcić kołami i się rozsypał.
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: "Emigrant" z Warszawy

Post autor: amigorm1976 » 18 wrz 2014, 21:35

Muszę przyznać racje Petrze Pan Zakrzewski zawsze miło i wyczerpująco udzielał podpowiedzi dotyczących czy to traktorków czy osprzętu pomimo że ja też kupiłem ciagniczek gdzieś indziej i niestety nie wziąłem tego marginesu 3 - 4 tysiące na naprawę. Dlatego następny traktorek chciałbym kupić już po przeglądzie z jakąś gwarancją bo różnica w cenie między traktorkami w Mrokowie po przeglądzie a w innych miejscach bez przeglądów nie jest aż tak duża. Ostatnio w moim przypadku nie poszło o cenę tylko czas w Mrokowie była przerwa kilku dniowa a że jestem w gorącej wodzie kąpany to zapłaciłem kilka tysięcy za naprawę.
A tak ogólnie nie mam nic do firmy z Trzebieszowa poza tym że są ponad 300 km ode mnie a Grand-a mam pod nosem powiedzmy ;-) .

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: "Emigrant" z Warszawy

Post autor: amigorm1976 » 18 wrz 2014, 21:39

Boss akurat się reklamuje że robi szczegółowy przegląd i wymienia prawie wszystko jednak traktorka u nich bym nie kupił ;-) no już prędzej w Warszawie na Białołęce pomimo że klient "testuje" traktorki niemiłosiernie.
U Zakrzewskiego spotkałem się z kabinami są to kabiny firmy Naglak i mocowane są bardzo profesjonalnie do ramy nie tylko do błotników. Tury podobają mi się oryginalne lub te z Węgrowa tylko czas trzeba wstawić sprzęt do nich na conajmniej tydzień.

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: "Emigrant" z Warszawy

Post autor: piotrbpm » 18 wrz 2014, 21:46

A ja nie mam nic do tego pana ,piszę tylko że te traktorki które On ma były wcześniej gdzie indziej po niższej cenie .....A selekcji każdy może dokonać jak się deko zna na mechanice .
W firmie w której kupuję zawsze dostaję rzetelne info co jest do wymiany co trzeba zrobić itp .
Widać to na moich wideo naprawach że trzeba dłubać ,miałem różne lepsze gorsze to wiem .
Jeśli coś wyjdzie niespodziewanego wymieniają mi traktorek bez marudzenia tak było z np YM2210D .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: "Emigrant" z Warszawy

Post autor: amigorm1976 » 18 wrz 2014, 21:50

Albo niższej albo takiej samej kupując u nich regularnie pewnie ma rabat o przepraszam Rabat to stolica Maroka tak wiec mówiąc inaczej ma upust ;-) .

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: "Emigrant" z Warszawy

Post autor: petra » 18 wrz 2014, 22:38

Piotrze, ale oni właśnie w moim traktorze to wszystko zrobili, czyli wymienili oleje, filtry tylko zrobili to po prostu niechlujnie. Pomyśl, gdybyś zlecił np. firmie w, której pracuję / Carserwis dealer Fiata, Kia, Jeepa / wymianę olejów, filtrów itp. a mechanik nie dokręcił filtra paliwa i zgubił uszczelkę to byłbyś zadowolony? Ja miałem to wszystko zapisane, zlecone tylko z racji złamanej nogi nie mogłem za bardzo sprawdzić. Gdybym nie był w gorącej wodzie...to bym poczekał pół roku i na pewno wtedy nie odebrał ciągnika w takim stanie bo bym go najpierw dokładnie obejrzał i przetestował.
Teraz w ramach gwarancji naprawili mi wszystkie usterki i .... uszkodzili linkę mechanicznego stopu silnika. Byłem wściekły i zadzwoniłem do właściciela Bossa - na drugi dzień miałem kuriera z nową linką.
Czy uważasz że zarobek 5-10 tysięcy na jednym traktorze to mało? Gdyby nawet robili to o czym piszą to i tak mieli by niezły interes. Nasze te traktorki kupujesz tanio, tylko warunek - cały kontener czyli około 10-12 sztuk.
Prosty przykład - łożysko do przedniego koła w Oplu Astrze H kosztuje w serwisie 1500,- na allegro 500,-
Znajomy który ściąga je z dalekiego wschodu - po kosztach 200,- /a i tak pewnie coś zarobił/
My kupujemy jeden oni kontener!!!
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

bartekla
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2014, 22:28

Re: "Emigrant" z Warszawy

Post autor: bartekla » 18 wrz 2014, 22:52

No tak, wywiązała się gorąca dyskusja ...:)
Każdy sprzedawca czy pośrednik musi zarobić, ja to rozumiem i szanuję. Nie chciałbym tylko zostać oszukanym. Do Mrokowa mam blisko, raz tam byłem, rozmawiałem też kilka razy z właścicielem przez telefon i na razie zrobił na mnie dobre wrażenie. Do Węgrowa dzwoniłem, ale przez telefon nie bardzo mieli ze mną czas porozmawiać :( nie poddaję się i chcę się do Nich wybrać. Wrażeniami podzielę się wkrótce:)
pozdr.

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: "Emigrant" z Warszawy

Post autor: piotrbpm » 19 wrz 2014, 19:09

A skąd inf że na 1 szt da się tyle zarobić ?
Sprowadzić opłacić wszystko nie jest tak kolorowo i bogato...
Druga sprawa że trafiają się uszkodzone modele które wynikną już po sprowadzeniu i też trzeba oddać kasę klientowi lub zaproponować coś innego a tamten przeznaczyć na części lub naprawiać .
Chodzi o to że jeśli przegląd bądź naprawy były by traktowane oddzielnie i wystawione było by na to paragon faktura to było by inaczej ,w cenie (rzetelny przegląd) jest nie realne ...
Myślę że w tych działach ograniczę się do tego aby pisać o konkretnym modelu ciągnika który ktoś zamierza kupić i przedstawia konkret (link do aukcji itp) nic nie doradzać od kogo i jaki .
Lubię kupić ciągnik używać go i wiedzieć co jest do naprawy ,potem usuwam usterki i odsprzedaje z czystym sumieniem ....
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: "Emigrant" z Warszawy

Post autor: marekspectra » 21 wrz 2014, 08:44

A ja uważam że dyskusja o tym gdzie i u kogo kupilismy taktorki, z jaką spotkalismy sie obsługą, z jakimi problemami po kupnie, z jaką pomocą przy pierwszych problemach itp zasłiguje na odzielny temat. Ba ! nawet poeinna być sztandarowym tematem tego Forum ! Być może to miejsce to forum jest jedynym w którym klienci którzy są już "po "zakupie mogą podzielić sie swoimi doswiadczeniami z tymi którzy są "przed" . A że nie są to łatwe i proste decyzje wie kazdy kto kupował...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ