Hinomoto E1802 drążek zmiany biegów
Hinomoto E1802 drążek zmiany biegów
Witam Panowie. Wysypalo mi się to "jabłko" (?) przy drążku zmiany biegów. Nie wiem jak to wyciągnąć żeby wyjąć. Są trzy śrubki, odkrecam i nie wiem co dalej. Jest tam jakaś sprężyna 
Re: Hinomoto E1802 drążek zmiany biegów
Temat już dawny ale dla zainteresowanych dam odpowiedź: po odkręceniu śrub (wspomnianych trzech wokół drążka najeży wyciągnąć trochę siłowo dźwignię aż pokaże się sworzeń i go wyciągnąć. Opór stawia sprężyna i trzeba ten opór pokonać wyciągając drążek. Moim zdaniem może być problem z naprawa tego elementu, bo zazwyczaj po rozpadzie tego "jabłka" wodziki rozchodzą się we wszystkie możliwe strony. Samo wyjecie dźwigni nie pomoże, a konieczne będzie odkręcenie pokrywy skrzyni. Najpierw blacha osłony, potem właściwa pokrywa. Często dochodzi jeszcze jeden problem o którym napiszę w wątku: https://www.malytraktor.pl/forum/viewto ... 612#p36110
Hinomoto
