Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Hinomoto E1802 drążek zmiany biegów

Krusty
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2020, 15:31

Hinomoto E1802 drążek zmiany biegów

Post autor: Krusty » 18 sie 2020, 18:26

Witam Panowie. Wysypalo mi się to "jabłko" (?) przy drążku zmiany biegów. Nie wiem jak to wyciągnąć żeby wyjąć. Są trzy śrubki, odkrecam i nie wiem co dalej. Jest tam jakaś sprężyna :?

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 184
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Hinomoto E1802 drążek zmiany biegów

Post autor: ferszta » 30 maja 2026, 10:13

Temat już dawny ale dla zainteresowanych dam odpowiedź: po odkręceniu śrub (wspomnianych trzech wokół drążka najeży wyciągnąć trochę siłowo dźwignię aż pokaże się sworzeń i go wyciągnąć. Opór stawia sprężyna i trzeba ten opór pokonać wyciągając drążek. Moim zdaniem może być problem z naprawa tego elementu, bo zazwyczaj po rozpadzie tego "jabłka" wodziki rozchodzą się we wszystkie możliwe strony. Samo wyjecie dźwigni nie pomoże, a konieczne będzie odkręcenie pokrywy skrzyni. Najpierw blacha osłony, potem właściwa pokrywa. Często dochodzi jeszcze jeden problem o którym napiszę w wątku: https://www.malytraktor.pl/forum/viewto ... 612#p36110
Hinomoto

ODPOWIEDZ