Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Glebogryzarka separacyjna ustawienia

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Glebogryzarka separacyjna ustawienia

Post autor: wojtis1990 » 26 lut 2024, 20:07

No i ja sobie sprawiłem w końcu separacyjną. Cały teren wokół budowanego domu trzeba ogarnąć, coś pod grzędy przygotować a i może pojedzie się do kogoś na robotę.
Nigdy nie miałem do czynienia z glebogryzarką. Wiem tylko że jeszcze jest za mokro bo wszystko klei się pod butami. Szukam od dłuższego czasu informacji dotyczących ustawień separacyjnej i nic nie mogę znaleźć. Możecie mi z własnego doświadczenia podpowiedzieć jak powinno się pracować taką glebogryzarką ? Czy ona powinna być ustawiona w poziomie i opuszczona maxymalnie na tuzie ? Jak ustawić wał ? Zróbmy jakiś miniporadnik jak używać i ustawiać glebogryzarkę separacyjną żeby na przyszłość było łatwiej się odnaleźć nowym forumowiczom.

Bradomsko
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2022, 16:40

Re: Glebogryzarka separacyjna ustawienia

Post autor: Bradomsko » 29 lut 2024, 16:37

To powinno wyglądać tak że wał z zębami dotyka dołem wału wysokości ziemi, czyli tylko noże które są w dole wchodzą w ziemię, grzebień separacyjny powinien lekko tylko dotykać dna uprawy lub być minimalnie w górze aby kamienie miały jak się zsuwać na dno.
Wałek dogniata uprawę ale też podtrzymuje właśnie glebogryzarkę na odpowiedniej głębokości, ogólnie to ja w zależności od terenu delikatnie zmieniam ustawienia, ale to już wychodzi w praktyce

Bradomsko
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2022, 16:40

Re: Glebogryzarka separacyjna ustawienia

Post autor: Bradomsko » 29 lut 2024, 16:42

Jeżdżę tak żeby z prawej strony mieć uprawiony teren jeśli tylko jest to możliwe, bo uprawa wychodzi lepiej. Z lewej strony jest szeroka płoza podtrzymująca i ona zazwyczaj robi mi takie wałki ziemi.
Czasem jeżdżę tylko wzdłuż i jest fajnie a czasem wzdłuż i w poprzek jak jest duży i szeroki teren.
Moje Mitsubishi ma też lewe obroty wałka i to duży plus bo jak kamień zblokuje maszynę to lewe obroty i wypada bez zchodzenia z maszyny:)

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Glebogryzarka separacyjna ustawienia

Post autor: wojtis1990 » 02 mar 2024, 20:32

Po dokręcałem wszystkie śruby i czekam na lepszą pogodę. Próbowałem wjechać w łąkę ale jest tak mokro że po 5 metrach glebogryzarka weszła w ziemię i ciągnik w miejscu kręcił 3ma kołami. Zrobię zdjęcia i dopiszę swoje wnioski jak trochę obeschnie.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Glebogryzarka separacyjna ustawienia

Post autor: wojtis1990 » 28 mar 2024, 06:36

Wczoraj coś próbowałem ale chyba jeszcze jest za mokro. Po jednym przejeździe wał i pręty separujące się zakleiły i musiałem wydłubywać. Ciągnik mi się zatrzymywał bo ziemia nie miała jak wyjść z glebogryzarki. Jak podniosłem na tuzie to przerobiła 5 cm wierzchniej warstwy.

ODPOWIEDZ