Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Yanmar FX215 problem z temperaturą silnika

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Yanmar FX215 problem z temperaturą silnika

Post autor: k_sit » 10 sie 2016, 17:15

Jak po pukaniu ?. Ja mialem zalanego octem 3dni pracował w pługu potem spuszczenie osadu płukanko wodą i ponownie ocet i praca . Kuracje przeprowadziłem przez tydzień. Na koniec płukałem samą chłodnicę odkamieniaczem do czajnika . Po wypłukaniu zalałem mieszaniną calgonu i wody na miesiąc jak płyn nie zmienił barwy zalałem płynem do układu chłodniczego.
Z tymi kontrolkami załóż osobny temat. Podejrzewam przerwy w obwodzie lub zaśniedzenie na wsuwkach. Posiadasz elektrozawór do sterowania TUZ -em i jak ci się przyciął to wystąpiły takie objawy ,które opisałeś .

pawelgg
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2016, 20:47

Re: Yanmar FX215 problem z temperaturą silnika

Post autor: pawelgg » 11 sie 2016, 23:17

Aktualnie układ zalany czystą wodą. Dziś popracowałem dość długo z ładowaczem: wyrywałem dzikie drzewka rosnące na polu, trochę pojeździłem "bez sensu" i temperatura jaką maksymalnie osiągnąłem to ciut ponad pół na wskaźniku, jutro zapnę glebogryzarkę i zobaczę jak będzie to wyglądać przy stałej pracy. Cały czas jakieś syfy się wydostają z układu, woda nie jest czysta, jak jutro nie zaobserwuję że temperatura drastycznie rośnie to jeszcze raz płukanka i zalewam płynem i mam nadzieję że tak będzie. Panowie napiszcie (szczególnie użytkownicy Yanmarów) do jakiej wartości maksymalnej podnosi się wam wskazówka od temperatury? Dzięki Wielkie za wszystkie wasze wskazówki!:)
Chyba już jutro założę nowy temat odnośnie tego podnośnika, migania kontrolek itp. dziś znów to wróciło...

Napiszę jutro jak z tą temp. po pracy z glebogryzarką.

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Yanmar FX215 problem z temperaturą silnika

Post autor: toku74 » 12 sie 2016, 20:01

Tak na marginesie: płukanie wodą z kranu i nagrzewanie silnika z tą wodą mija się z celem. Właśnie z takiej wody bierze się kamień kotłowy. Jak już płukać to destylowaną.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Yanmar FX215 problem z temperaturą silnika

Post autor: RobFra » 13 sie 2016, 08:59

Zalać 10% octem i zagrzać mocno i długo (z 1h) podczas pracy. Spuścić zaraz po zagrzaniu. Wystudzić. Przepłukać karanówką ze szlaucha co się da. Zalać destylowaną i zagrzać. Spuścić, wystudzić i zalać płynem właściwym.

W pracy czajnik bezprzewodowy po kuracji octem 10% błyszczy się jak nówka. Tylko ten zapach...
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Yanmar FX215 problem z temperaturą silnika

Post autor: TooSlow » 13 sie 2016, 19:01

Przypomina mi to walkę z chłodnicą Poloneza :)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Yanmar FX215 problem z temperaturą silnika

Post autor: marekspectra » 14 sie 2016, 09:55

RobFra pisze:Zalać 10% octem i zagrzać mocno i długo (z 1h) podczas pracy. Spuścić zaraz po zagrzaniu. Wystudzić. Przepłukać karanówką ze szlaucha co się da. Zalać destylowaną i zagrzać. Spuścić, wystudzić i zalać płynem właściwym.
Cała procedura drukowanymi literami i grubą czcionką :) i raz na zawsze zapamiętać :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

pawelgg
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2016, 20:47

Re: Yanmar FX215 problem z temperaturą silnika

Post autor: pawelgg » 16 sie 2016, 21:07

Panowie, temat chłodzenia uważam za zamknięty i rozwiązany.

Podsumowując to co było zrobione:
-kilkukrotne płukanie czystą wodą
-woda + kwasek cytrynowy
-woda + ocet 3 butelki 0.5l
- ocet + kwasek
nie liczyłem wszystkich zabiegów ale naprawdę było to czasochłonne.

Temperatura jaka jest maksymalnie osiągana w pracy to trochę za połowę na wskaźniku (mniej niż 3/4)

Dziękuję wszystkim za pomoc!:)

GrzegorzK
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2024, 13:00

Re: Yanmar FX215 problem z temperaturą silnika

Post autor: GrzegorzK » 15 mar 2024, 13:21

Gdyby ktoś miał problemy z temperaturą to miałem podobnie. W zbiorniku wyrównawczym piękne różowe borygo, na klapce świeży minus -30 to nie zaglądałem pod korek i przyjąłem wersję sprzedającego że jest ok. Dopóki dłużej nie popracowałem i silnik porządnie się nie zagrzał. Termostat się otworzył i brązowa breja się przelała. Silnik łapał temperaturę. Zlałem płyn, przepłukałem wodą demineralizowaną i nowy płyn. Po tygodniu znów zlałem wszystko i świeże borygo. Przy okazji wyszło że korek nieszczelny wiec wpadł nowy. Teraz jest ok i nawet przy pracy z obciążeniem wskazówka temperatury nie rusza za połowę skali.
Mitsubishi MT22D plus kilka zabwek

ODPOWIEDZ