Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Traktorek z kosiarką między-osiową, czy warto kupić, proszę o pomoc.

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Piotr1436
Posty: 4
Rejestracja: 03 lis 2023, 17:48

Traktorek z kosiarką między-osiową, czy warto kupić, proszę o pomoc.

Post autor: Piotr1436 » 10 lis 2023, 14:28

Dzień dobry Wszystkim

Mam do Was prośbę potrzebuje opinii w kwestii zakupu traktorka Kubota bądź Iseki z kosiarką miedzy-osiową.

Pytanie, czy kosiarka między-osiowa ogarnie 2 w 1 czyli kosiarkę pielęgnacją i kosiarkę rotacyjną ?
Jestem trochę zielony w temacie ale chodzi mi o to, że kosiarka pielęgnacyjna wiadomo jest do pielęgnacji trawników gdzie trawa jest niska i nie ma wielkiej filozofii, natomiast kosiarka rotacyjna przewidziana jest do długich traw która tnie dużymi obrotami - efekt jest taki, że trawa jest poszarpana.

W moim przypadku sytuacja wyglada tak, że mam działkę rekreacyjną ok 2500m z ładnym trawnikiem (do tej pory trawnik ogarniał mały ok 15konny Still przystosowany tylko do tego)

ale aby nie robić tłoku w garażu chce go zastąpić poważniejszym traktorkiem ale takim który przejmie obowiązki po Still oraz poradzi sobie z nowymi obowiązkami.

Nowy traktor ma mieć ok min. 20 koni ma mieć możliwość podczepienia glebogryzarki, również separacyjnej, brony itp.

Nowy traktorek będzie wykorzystywany do prac działkowych - czyszczenie starych działek i zakładanie ogrodów

więc chodzi o wycinkę i przewóz drewna (ale nie jakieś wielkie ilości:), wykaszanie krzaków, długich starych traw, prace glebogryzarką w tym separacyjną, broną itp.. ale również koszenie niskich traw (ładnych trawników).

Z tego co widzę po ogłoszeniach przewidywany budżet na taki sprzęt to ok 25.000zł-40.000zł i taki mi odpowiada. Wpadły mi w oko trzy modele traktorków:

Kubota ST30 => https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-k ... bserved_ad

Kubota B2530 => https://www.olx.pl/d/oferta/kosiarka-tr ... bserved_ad

Iseki :) :) :) :D TXG237 => https://www.olx.pl/d/oferta/kosiarka-tr ... bserved_ad

Interesuje mnie traktorek w miarę mały abym sam mógł ogarnąć jego transport (mam przyczepę dwu-osiową 1,5DMC) taki o wym ok. max dł. 270cm, szer 125cm i wadze do 900kg.

Który z tych modeli będzie najlepszy, na co zwrócić jeszcze ew. uwagę, jeżeli nie te modele to które itp... ?
Bardzo proszę o opinie i wsparcie bo jestem raczej zielony w temacie.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2023, 06:53 przez Piotr1436, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Traktorek z kosiarką między-osiową Kubota, Iseki. Co kupić, proszę o pomoc.

Post autor: Mandrol » 10 lis 2023, 20:18

Cześć Piotrze.
Mogę się wypowiedzieś tylko na temat tej ostatniej maszyny, którą ujeżdżam od 2 lat.
Obrazek

Zakupiłem ją jako rezerwa taktyczna do mojego Hinomoto N200 na trawniki ale po pierwszym razie z separacyjną w bardzo nierównym terenie wróciłem do Hinomoto. Iseki zajęło się boiskami i nie żałuję bo daje sobie radę ze wszystkim. Od listopada 2021 roku zrobiłem 700mth ale co 150mth wymieniam olej w silniku a co 300mth olej w skrzyni i wszystko działa jak należy.
Po kolei:
Glebogryzarka separacyjna SB125cm o wadze ok. 270kg
Obrazek

Aerator 180cm o wadze 370kg
Obrazek

Wertykulator 150cm o wadze 300kg
Obrazek

Piaskarka o wadze 410kg o załadunku 700kg
Obrazek

Furmanka gnoju o wadze ok. 2000kg
Obrazek

Rozsiewacz nawozów o pojemności 300l
Obrazek

Koszenie boisk to bułka z masłem a kosz z górnym wysypem to poezja
Obrazek

Jedyny problem, z którym sobie nie poradził to opryskiwacz ważący 256kg plus 300l wody to jednak było za dużo na niego. Podejrzewam, że gdyby nie przedni TUR to miałbym ciężko z tymi wszystkimi maszynami. Weź to pod uwagę bo ten podlinkowany nie ma obciążników...
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Piotr1436
Posty: 4
Rejestracja: 03 lis 2023, 17:48

Re: Traktorek z kosiarką między-osiową Kubota, Iseki. Co kupić, proszę o pomoc.

Post autor: Piotr1436 » 11 lis 2023, 07:34

Fajny ten Iseki ale jest tak jak podejrzewałem,
jest za mały, za małe koła - za lekki, do prac na równych powierzchniach z tego co pokazujesz to sprzęt petarda ale u mnie będzie różnie bo teren może być nierówny lub położony na wzniesieniu.
Mam w tej chwili właśnie taka działkę do zrobienia ok 1-1,5Ha, teren nierówny i pochyły (ok 8%) wiec chyba bardziej będę celował w coś jak Kubota ST30 czy ktoś ma/miał doświadczenie z tym modelem? I czy kosiarka między-osiowa może być wykorzystywana jako kosiarka pielęgnacyjna i rotacyjna ?
Dzięki Mandrol za fotki i opinie👍

Marek999
Posty: 11
Rejestracja: 28 lis 2023, 09:40

Re: Traktorek z kosiarką między-osiową, czy warto kupić, proszę o pomoc.

Post autor: Marek999 » 08 gru 2023, 11:31

Witaj!
Zakup traktorka Kubota bądź Iseki z kosiarką między osiową to dobry wybór do prac na działce rekreacyjnej. Co do pytania o kosiarkę między osiową ogarniającą 2 w 1, warto zaznaczyć, że taka kosiarka może poradzić sobie zarówno z pielęgnacją trawników, jak i koszeniem dłuższej trawy, ale wyniki mogą się różnić w zależności od modelu. Spośród podanych modeli Kubota B2530 wydaje się być solidnym wyborem ze względu na swoje parametry i funkcje,
Pozdrawiam, Marek 😊

ODPOWIEDZ