Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Cześć wszystkim - Piotrek Mitsubishi MT14

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
pjoter
Posty: 14
Rejestracja: 14 paź 2023, 18:27

Cześć wszystkim - Piotrek Mitsubishi MT14

Post autor: pjoter » 19 paź 2023, 12:44

Cześć wszystkim!

Jestem Piotrek, mieszkam na Podkarpaciu.

Kupiłem niedawno chrupka - Mitsubishi MT14.

Nigdy wcześniej nie posiadałem traktora ani żadnych innych maszyn rolniczych, a posiadam 2 ha ziemii, którą przyszedł czas się zająć.

Do tej pory przyjeżdżały usługi żeby skosić raz, dwa razy do roku łąkę. Planuje wydzielić sobie kilka arów pod warzywa.

Czytając forum od ponad tygodnia jestem przekonany, że będę się mógł wielu rzeczy dowiedzieć i od was nauczyć.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cześć wszystkim - Piotrek Mitsubishi MT14

Post autor: wojtis1990 » 20 paź 2023, 05:50

Witaj. Na forum znajdziesz bardzo dużo ciekawych informacji. Pochwal się zdjęciami sprzętu.

pjoter
Posty: 14
Rejestracja: 14 paź 2023, 18:27

Re: Cześć wszystkim - Piotrek Mitsubishi MT14

Post autor: pjoter » 20 paź 2023, 15:20

Coś takiego jak na zdjęciach. Z tego co udało mi się ustalić jest to wersja 14d, z napędem 4x4.

Nie wygląda pięknie, blachy trochę pogięte, błotnik połamany przy odblaskach, ale za to silnik jest suchy, skrzynia jest sucha, ładnie biegi wchodzą. Sprzedający dał mi przegryźć kawałek terenu, więc wiem, że wszystko chodzi jak należy.

Niestety ma oryginalne mocowanie na glebogryzarke, które muszę przerobić na 3 punktowe. Samo zawieszenie znalazłem, ale nie wiem jak je zamocować do traktora, pewnie będzie trzeba samemu spawać jakieś uchwyty?

Nie wiem też jakie długie ramiona kupić.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cześć wszystkim - Piotrek Mitsubishi MT14

Post autor: wojtis1990 » 22 paź 2023, 06:27

Są na forum opisy montażu tylnego tuza. Do niektórych modeli występują całe zestawy do samodzielnego montażu, czasem trzeba trochę po kombinować i coś dospawać.

ODPOWIEDZ