Co dzisiaj robiłem... :)

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: jarekstryszawa » 16 mar 2022, 13:31

U mnie jest sytuacja taka, że część pól nie była uprawiana przez siakies trzy dekady i wysiały się tam liczne samosiejki. Najgorzej wyglądała sprawa na terenach, które kupiłem po gospodarzu, któremu się niespodziewanie zmarło i ziemia była po orce... Tam brzozy się stworzyły regularny las...

https://goo.gl/photos/rDxf3P9735NrsEXbA tak na przykład wyglądały z kolei pastwiska zostawione naturze na około 35 lat.

W miarę wolnego czasu rekultywuję takie pola, a pozyskane drewno spalam na własne potrzeby.
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: TooSlow » 16 mar 2022, 22:31

Daj znać jak będziesz potrzebował pomocy. Tydzień temu wymieniłem poczciwego Stihl MS 250 (rocznik bodajże 2009) na nówkę MS 251 i trzeba by dotrzeć maszynę. Wiem - zamienił stryjek siekierkę na kijek, ale nie moja wina, że każdy nowy model jest coraz gorszej jakości.

Ty załatwiasz nocleg i picie, paliwo i piła po mojej stronie :)

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: jarekstryszawa » 17 mar 2022, 07:38

Dziękuję- ale u mnie permanentny brak urlopu i praca z doskoku oraz w weekendy ;-)
Ale może latem się uda. Mam wolny kamping, mógłbyś sobie zrobić wypad w góry https://goo.gl/photos/znmhL24uhcMNboFc8
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: jarekstryszawa » 29 mar 2022, 08:01

Wczoraj po drodze do pola niestety nastąpiła awaria...
telefon do domu, szybkie holowanie Ursusem C335 na warsztat do znajomego, zmiana ciągnika na Ursusa i jazda do pracy, a wieczorem MT8.132.2 już naprawiony!
Trza uważać na takie defekty bo gdy to się zdarzyło na zjeździe przy załadowanej przyczepie to niechybnie rolka... Momentalnie sprzęt się składa- nawet holowanie musi być stale z przyhamowywaniem bo inaczej przód myszkuje. Do tego jeszcze mam słabe hamulce bo simeringi się pocą (już zamówiłem nowe zestawy simering plus oring i biore się za wymanę)- brrrr :?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

kamil_rc
Posty: 130
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:09
Lokalizacja: Wadowice

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: kamil_rc » 02 kwie 2022, 20:27

Dziś zrobiłem taka oto łyzke, chyba trochę będzie za duża do Japończyka ;p
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 04 maja 2022, 23:11

U mnie kumulacja ... ale niestety nie w totka :lol:
Obrazek Obrazek

Kilka tygodni temu wertykulator odmówił posłuszeństwa- więcej tutaj: https://www.malytraktor.pl/forum/viewto ... 517#p34502
Udało się go naprawić i odpalić. Niestety po przepracowaniu kilkunastu godzin 2 łożyska i uszczelniacz się posypały :(
Obrazek
Szybka rozbiórka i podmiana felernych łożysk oraz założenie nowego uszczelniacza i sprzęt gotowy do roboty 8-)
Obrazek

W międzyczasie wyjazd do klienta, żeby wykosić nieużytki kosiarką bijakową. Pierwszy przejazd i niebieski dym z okolic prawego łożyska. F#ck! Po 7 latach intensywnego użytkowania chiński produkt się poddał. Na szczęście udało się zakupić komplet dwóch łożysk wahliwych oraz uszczelniaczy i sprzęt już gotowy do roboty 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podczas odpinania bijakowej okazało się, że uszczelniacz na wałku WOM Hinomoto też już przeszedł w stan spoczynku. Przy okazji 2 łożyska do wymiany pomimo tego, że oryginalne "Made in Japan" nie okazywały jeszcze dużych oznak zużycia i zbytnio nie hałasowały ale licho nie śpi...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec, żeby było ciekawiej to rozciekł się jeszcze tylny podnośnik Iseki- też uszczelniacz postanowił po 5 latach przejść w stan spoczynku. Szybka wymiana obydwu i sprzęt gotowy do roboty 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że limit wymian na sezon wyczerpany i teraz będzie tylko z górki ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: marekspectra » 23 mar 2023, 19:51

Dziś wyjechałem po raz pierwszy w pole :) taka tam, podorywka pod ziemniaki. Ostatni taki rok.... idzie nowe. S-19 zmieni naszą spokojną okolice diametralnie. Geodeci już byli - ogrom pracy przed budowlańcami . Trzeba bedzie przywyknąc.... tylko ziemi szkoda :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: yanmarf17d » 22 kwie 2023, 20:32

Dzisiaj wypróbowałem chwytak i dzięki niemu można było na jeden kurs naładować więcej drewna
Obrazek Obrazek
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 23 maja 2023, 22:14

Wymieniłem olej i filtr w silniku mojego Iseki TXG237. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że ostatnia wymiana była 12 marca tego roku i od tego czasu nalatałem 200mth (powinienem wymienić co 150mth ale nie było na to czasu ;) )
Zastanawia mnie tylko jedno- 5-letni traktorek kupiłem z przebiegiem 148mth a ja 200mth zrobiłem w przeciągu 10 tygodni :o Od czasu zakupu w listopadzie 2021 roku zrobiłem 450mth z czego od początku marca tego roku 250mth ;)
P.S. Za 100mth do wymiany filtr i olej przekładniowo-hydrauliczny ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

admin
Administrator
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2013, 12:22

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: admin » 24 maja 2023, 09:36

Ja przez 13 lat zrobiłem.... 500mth :) Nie wiem, nie pytaj... Wczoraj za to ratowałem koledze "skórę" bo deadline :) , glebogryzarką przez 7 godzin niemal non stop - przygotowanie pod trawnik przy nowym budynku mieszkalnym... To cos tych mth dorobiłem :)

ODPOWIEDZ