Tokarzurban. Yanmar AF 30 Yanmar FX 255

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Tokarzurban
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2023, 12:14

Tokarzurban. Yanmar AF 30 Yanmar FX 255

Post autor: Tokarzurban » 12 mar 2023, 19:37

Witam. Od 12 lat jestem szczęśliwym posiadaczem FX 255, a od kilku tygodni AF30.
FX 255 używałem na prawie 2 h gospodarstwie w Beskidzie Wyspowym, ostatnie parę lat praktycznie używam tylko kosiarki bijakowej Traktormixa 140 i rotacyjnej Wiraxa 125 oraz w zimie pługa. Do AF 30 planuje dorobić pług do śniegu z prawdziwego zdarzenia, oczywiście hydraulikę i może przyczepkę z kiprem. Na razie próbuje AF doprowadzić do porządku, dokonałem wymiany filtrów, oleju, wymieniłem pompkę paliwa niskociśnieniową i udało mi się doprowadzić do tego że świeca płomieniowa działa bo przekaźnik szwankował. Coś mi jeszcze ciągle nie gra z zapłonem, bo super kręci a odpala czasem za trzecim, czasem za drugim razem. Do fx 255 mam pług do orki, kopaczkę do ziemniaków, służył mi bardzo dzielnie. Mam nadzieję że AF też stanie na wysokości zadania. Próbowałem fotki wrzucić ale za duży format robię, postaram się coś z tym zrobić.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Tokarzurban. Yanmar AF 30 Yanmar FX 255

Post autor: marekspectra » 13 mar 2023, 08:49

Witaj, fotki koniecznie, z tym ze nie wkleisz ich bezpośrednio do forum. Musisz wgrać je na fotosik czy inne google czy fb i do posta wkleić sam link do zdjęcia. Jest na forum instrukcja jak to robić. Możliwe ze nie długo będzie możliwość wgrywania fotek.
Traktorki pierwsza klasa. Zastanawia mnie to "nie palenie" To ciekawe.... Pokaz zdjęcia , cos więcej opisz może wspólnie cos wymyślimy

Witaj na Forym ! :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Tokarzurban
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2023, 12:14

Re: Tokarzurban. Yanmar AF 30 Yanmar FX 255

Post autor: Tokarzurban » 19 mar 2023, 12:29

Z paleniem , myśle jest taki problem że nie trzyma paliwa . Gdy trzy razy go podgrzewam to w tym czasie pompka nisko ciśnieniowa poda paliwo i pięknie łapie. Nagrałem filmik ale spróbuję jeszcze raz.

ODPOWIEDZ