Kubota GB18 prośba o pomoc w ocenie pracy silnika

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
tomasz3k
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2022, 12:42
Lokalizacja: Przywidz

Kubota GB18 prośba o pomoc w ocenie pracy silnika

Post autor: tomasz3k » 26 kwie 2022, 10:54

Witajcie,
Mój pierwszy post na forum, bo mam zamiar kupić Kubotę GB18 od traktorki.agro.pl z Radomska.
Niestety mam do nich 500 km (Przywidz / Pomorskie) i nie za bardzo mam jak tam podjechać by wszystko sprawdzić na żywo.
Sprzedawca podesłał mi filmy z pracy tej Kuboty i mam zastrzeżenia do pracy silnika, jakby coś hałasowało.
Nie jestem mechanikiem, a nie chciałbym kupić czegoś co trzeba będzie dać zaraz z powrotem na warsztat.

Proszę o pomoc, a jeśli ktoś trafiłby się kto się na tym zna i jest w okolicach Radomska chętnie sie dogadam by podjechał i sam ocenił stan faktyczny w moim imieniu.

Docelowo Kubota ma pracować przy domu w polu i z ładowaczem czołowym.

Poniżej filmy:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... vWOgh7dz7L

Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kubota GB18 prośba o pomoc w ocenie pracy silnika

Post autor: yanmarf17d » 26 kwie 2022, 12:05

To raczej charakterystyczny dźwięk pracy silnika kubota, który znacząco różni się od kultury pracy yanmara. Niepokoją mnie raczej jakieś dziwne dźwięki - wibracje przy przełączaniu wom i tylnego tuza
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

marcin94
Posty: 80
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:42

Re: Kubota GB18 prośba o pomoc w ocenie pracy silnika

Post autor: marcin94 » 26 kwie 2022, 12:52

Wydaje mi się, że te dźwięki, wibracje to wajcha od wałka WOM stuka o plastikową obudowę kiedy wałek jest wyłączony. Na filmie widać, że przestawia wajchę w inną pozycję i nie slychac tego stukania.

tomasz3k
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2022, 12:42
Lokalizacja: Przywidz

Re: Kubota GB18 prośba o pomoc w ocenie pracy silnika

Post autor: tomasz3k » 26 kwie 2022, 15:20

yanmarf17d pisze: 26 kwie 2022, 12:05 To raczej charakterystyczny dźwięk pracy silnika kubota, który znacząco różni się od kultury pracy yanmara. Niepokoją mnie raczej jakieś dziwne dźwięki - wibracje przy przełączaniu wom i tylnego tuza
Wydawało mi się, że Yanmar i Kubota produkują podobne silniki i ich charakterystyka jest conajmniej zbliżona, a tu ciekawostka.
marcin94 pisze: 26 kwie 2022, 12:52 Wydaje mi się, że te dźwięki, wibracje to wajcha od wałka WOM stuka o plastikową obudowę kiedy wałek jest wyłączony. Na filmie widać, że przestawia wajchę w inną pozycję i nie slychac tego stukania.
Faktycznie stuka o obudowę, ciekawe czy da się coś z tym zrobić.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kubota GB18 prośba o pomoc w ocenie pracy silnika

Post autor: yanmarf17d » 26 kwie 2022, 18:47

każdy silnik wydaje inne dźwięki i dla wprawnego znawcy można odróżnić, co za traktor się zbliża? Ostatnio miałem okazję posłuchać nowego małego mitsubishi i ten dźwięk jest taki jakiś głuchy, jakby to był traktor 100KM. Stare mitsu mają dźwięk zbliżony do yanmara.
jeśli są jakieś wibracje ,to trzeba zlokalizować i usunąć przyczynę ,żeby nie wkurzało :x
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

tomasz3k
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2022, 12:42
Lokalizacja: Przywidz

Re: Kubota GB18 prośba o pomoc w ocenie pracy silnika

Post autor: tomasz3k » 27 kwie 2022, 13:02

Jednak nie jestem przekonany zwróćcie uwagę na film w którym zmienia biegi w trakcie jazdy szczególnie na szosowym biegu do tyłu.
Słychać wyraźnie jakby taki dźwięk łańcucha.

Jest ktoś z Radomska kto mógłby podjechać i zobaczyć i sam ocenić?

Bradomsko
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2022, 16:40

Re: Kubota GB18 prośba o pomoc w ocenie pracy silnika

Post autor: Bradomsko » 27 kwie 2022, 19:30

Siemka, jestem z radomska u którego sprzedawcy masz ten traktor?
Nic nie obiecuje ze podjadę bo mam mało czasu ale trochę się znam z nimi i mogę podpytać albo przy okazji chwilę rzucić okiem

tomasz3k
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2022, 12:42
Lokalizacja: Przywidz

Re: Kubota GB18 prośba o pomoc w ocenie pracy silnika

Post autor: tomasz3k » 11 maja 2022, 23:17

Dzięki za kontakt. Traktorek wylądował w warsztacie jeszcze przed zakupem. Sprzedawcy też nie odpowiadał ten hałas i czekamy na efekty. Na razie siedzi w warsztacie i ni widu ni słychu.
Co do sprzedawcy to jest to METALBUD https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/HrwOW/

ODPOWIEDZ