Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

migmag
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2021, 14:54

Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: migmag » 20 gru 2021, 11:24

Zastanawiam się właśnie, jak to wygląda z "prawo jazdy" czy tam uprawnieniami na kombajn. Jak zdarzyłem przeczytać w kodeksie, do prowadzenia pojazdów wolnobieżnych potrzebuje prawko (B+E). Oczywiście na sam traktor można zrobić kat. T - a jak to wygląda z uprawnieniami?! Jak ktoś umie jeździć, to kurs na kombajn daje nam tylko praktyczna wiedzę jak obnosić się ze sprzętem? Czy w razie zatrzymania przez policję w trakcie kontroli będą zerkać na moje uprawnienia czy tylko na blachy ze mam prawko b+e?

Bradomsko

Re: Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: Bradomsko » 20 gru 2021, 12:04

Kiedyś rozmawiałem o tym z właścicielem szkoły jazdy, żeby jechać kombajnem po drodze potrzebne prawo jazdy kat b , żeby pracować na polu trzeba uprawnienia, w razie wypadku itp. tak samo jest z koparkami, jechać po drodze można z prawem jazdy, a żeby wykonywać pracę koparką muszą być uprawnienia

Bradomsko

Re: Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: Bradomsko » 20 gru 2021, 12:06

A kategorię T wpisują w prawo jazdy po zdanym egzaminie na b+e przynajmniej tak było nie wiem jak jest po zmianie przepisów

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: yanmarf17d » 20 gru 2021, 13:05

B+ E potrzebne jest wtedy , gdy np kombajnem ciagniesz przyczepę z hederem
Co do uprawnień koparkowych itp potrzebne są jeśli chcesz zatrudnić się na w/w stanowisku. Na własne potrzeby możesz pracować koparką bez ukończonych kursów.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Bradomsko

Re: Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: Bradomsko » 20 gru 2021, 14:08

Bez kursów czy kombajnem czy koparką na własnym podwórku tylko, jak byłby jakiś wypadek żaden ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania

migmag
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2021, 14:54

Re: Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: migmag » 20 gru 2021, 14:13

yanmarf17d pisze: 20 gru 2021, 13:05 B+ E potrzebne jest wtedy , gdy np kombajnem ciagniesz przyczepę z hederem
Co do uprawnień koparkowych itp potrzebne są jeśli chcesz zatrudnić się na w/w stanowisku. Na własne potrzeby możesz pracować koparką bez ukończonych kursów.
O! to jest cenna rada, dzięki :) tylko jak mi psiak wleci na pole to powiem: ee kolego jestem u siebie wiec smigam czym chce jak chce?

migmag
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2021, 14:54

Re: Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: migmag » 20 gru 2021, 14:14

Bradomsko pisze: 20 gru 2021, 14:08 Bez kursów czy kombajnem czy koparką na własnym podwórku tylko, jak byłby jakiś wypadek żaden ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania
Prawdopodobnie, gdybym chciał brać kombajn na leasing to raczej bez tych kwitów mi nie dadzą

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: Sqda BBa » 20 gru 2021, 14:53

migmag pisze: 20 gru 2021, 14:14
Bradomsko pisze: 20 gru 2021, 14:08 Bez kursów czy kombajnem czy koparką na własnym podwórku tylko, jak byłby jakiś wypadek żaden ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania
Prawdopodobnie, gdybym chciał brać kombajn na leasing to raczej bez tych kwitów mi nie dadzą
Nie widzę związku kiwty-leasing..... To że kupuje nie znaczy że będę go użytkował osobiście ;)

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: Gelo » 20 gru 2021, 15:12

tylko jak mi psiak wleci na pole to powiem: ee kolego jestem u siebie wiec smigam czym chce jak chce?
Czyje pole? Na teren prywatny psiak nie ma prawa wejść jak również kontrolować. Droga publiczna to już co innego.
Branson 4020

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: Luzak » 21 gru 2021, 14:05

migmag pisze: 20 gru 2021, 14:14 Prawdopodobnie, gdybym chciał brać kombajn na leasing to raczej bez tych kwitów mi nie dadzą
Leasingu nie interesują Twoje uprawnienia. Możesz mieć pracowników z uprawnieniami itd. Leasing tylko finansuje i interesuje ich tylko terminowa płatność raty. Ale biorąc leasing warto mieć wszystko zgodne z wymaganiami bo jeżeli dojdzie do wypadku czy np spalenia to ubezpieczyciel najpierw sprawdzi kwity. W przypadku gdy coś będzie nie tak to nici z odszkodowania. A wtedy leasing z dnia na dzień zażąda zapłaty za całość.

ODPOWIEDZ