Co warto hodowac

wodus
Posty: 20
Rejestracja: 21 cze 2021, 14:23

Co warto hodowac

Post autor: wodus » 12 gru 2021, 10:04

Witam! Panowie mam jakieś 2,5 ha ziemi z czego 2 ha na chwilę obecną dzierżawie, a na 0.5 ha mam zasiana kończynę. Park maszyn to ursus C-330, brony, kultywator, pług dwuskibowy do 30, przyczepa . Do świąt będę miał jeszcze kubote gt19 z gleba i turem. Myślałem o czosnku, czy ktoś ma jakieś doświadczenie? Dzięki za wszelkie pomysly

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Co warto hodowac

Post autor: TadeuszB » 12 gru 2021, 11:57

Po pięć suk yorka i buldoga francuskiego i jeszcze może dziwoląga jakiego co bachorom się podoba. Zbyt murowany i pieniądze z tego. wodus szukaj zajęcia takiego co głową mógłbyś pracować a ręce by tylko pomagały przy liczeniu pieniędzy. Różnica między polakami i żydami jest taka że Polak jak zaczął stawać na nogi dostawał szpadelek, grabki i samochodzik do wożenia piachu i zabawy a Żyd dostawał pieniążek. Więcej można sobie dopowiedzieć. Komentarz może nieco złośliwy ale mocno trafny.

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Co warto hodowac

Post autor: Gelo » 12 gru 2021, 15:59

Tadziu przestań, bo chłopaka wystraszysz.
wodus szukaj zajęcia takiego co głową mógłbyś pracować a ręce by tylko pomagały przy liczeniu pieniędzy
Widzisz ja siedząc przy komputerze dostaje kurw.....cy, choć muszę bo z tego żyję. Wiesz ile radości sprawia mi ogródek, albo wyjazd do lasu po drzewo, jakakolwiek fizyczna praca? Po pracy na komputerze, trzeba brać nasenne prochy, żeby usnąć, a po wyjeździe do lasu, mogę spać na stojąco. Jak wszystko ma to swoje plusy i minusy, praca na roli jest ciężka i mocno niewdzięczna. Rolnik zarabia dobrą kasę, mimo tego co się słyszy, ale dla mnie rolnik to człowiek który uprawia ponad 50ha pola. Przy 2ha nastawiałbym się na uprawę np. ziółek albo cholera wie co bo i tak fortuny nie zbijesz. Możliwe że w przyszłym roku będę podobny areał uprawiał, ale w moim przypadku będzie to owies, dlaczego? Dlatego że cena węgla to ok1500zł, cena energii będzie rosła. A owsem ogrzeję domek. Oczywiście odnośnie różnych poglądów odnośnie spalania zboża, chleba z owsa nie jadłem.
Branson 4020

wodus
Posty: 20
Rejestracja: 21 cze 2021, 14:23

Re: Co warto hodowac

Post autor: wodus » 12 gru 2021, 16:12

Nie no ja tak tylko dorywczo w ramach wolnego czasu, nie że z uprawy chce żyć;) Szukam pomysłu jak to rozsądnie zagospodarować:),
Z przedmówcami oczywiście zgadzam się w 100%.

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Co warto hodowac

Post autor: TadeuszB » 12 gru 2021, 16:28

Skaranie boskie tak zwane z Tobą Gelu, kto to słyszał żeby ziarno w piecu spalać, grzeszysz. Toż to przodkowie w grobach się przewracają.

jarekw
Posty: 27
Rejestracja: 07 paź 2017, 21:59

Re: Co warto hodowac

Post autor: jarekw » 12 gru 2021, 20:41

Posiej facelię. Pięknie kwitnie na niebiesko , jak masz pszczoły to przyniosą dużo miodu , reszcie zapylaczy też się spodoba jak nie masz pszczół to sąsiad z pszczołami będzie happy , przyorana poprawi strukturę gleby i zaoszczędzisz na nawozach które też podobno drogie.

kamil_rc
Posty: 130
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:09
Lokalizacja: Wadowice

Re: Co warto hodowac

Post autor: kamil_rc » 12 gru 2021, 21:09

Facelie opłaca się zebrać jak tylko dotrwa do żniw. U mnie z 2ha w tym roku było ok 700kg, ale uprzedzam z czyszczeniem jest trochę roboty.
Obrazek

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Co warto hodowac

Post autor: ferszta » 12 gru 2021, 22:15

Gleba, glebie nie równa. Do warzywnictwa - czosnek - inna potrzebna, a do borówki amerykańskiej inna. Dzierżawa utrudnia zagospodarowanie wieloletnie. Jakbyś miał 2,5 ha własnego to można spróbować wina, ale pewne warunki muszą być spełnione. Czosnek zdominowany przez Chińczyków - raczej się nie przebijesz. Jak masz serce do tego to można na takim areale popróbować lawendy, ale to tez wieloletnie. To luźne propozycje, bo nic nie wiemy o glebie.
Hinomoto

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Co warto hodowac

Post autor: Gelo » 15 gru 2021, 12:01

Skaranie boskie tak zwane z Tobą Gelu, kto to słyszał żeby ziarno w piecu spalać, grzeszysz. Toż to przodkowie w grobach się przewracają.
Wiedziałem że Ci się nie spodoba. Z drugiej strony ile żyta idzie na wódę i to nie grzech? Ale co tam Biała Podlaska to i tak Lubelskie ;) ;) ;)
Branson 4020

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Co warto hodowac

Post autor: Luzak » 15 gru 2021, 17:28

Gelo pisze: 15 gru 2021, 12:01
Skaranie boskie tak zwane z Tobą Gelu, kto to słyszał żeby ziarno w piecu spalać, grzeszysz. Toż to przodkowie w grobach się przewracają.
Wiedziałem że Ci się nie spodoba. Z drugiej strony ile żyta idzie na wódę i to nie grzech? Ale co tam Biała Podlaska to i tak Lubelskie ;) ;) ;)
A kto jest z Białej Podlaskiej? Obecnie moje najbliższe większe miasto :D

ODPOWIEDZ