Brak przeglądu = unieruchomienie traktorka

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Brak przeglądu = unieruchomienie traktorka

Post autor: RobFra » 11 paź 2021, 23:04

No tak, spotkało i mnie.
Nie, nie nie mam zarejestrowanego traktorka, aby był potrzebny przegląd BT i OC.
Serwis olejowy .... zrobiłem po niecałych 70h bo mi się zaświeciła kontrolka oleju. Nie, nie z winy oleju (choć go wymieniłem i filtr też), ale padł czujnik ciśnienia oleju. Też wymieniony i wszystko śmiga.
W sobotę, 5,5 roku po kupnie zabieram się za orkę... Zrobiona 1 skiba. Zaczynam 2 i traktor stoi.... Włączam blokadę dyfra i dalej stoi. Patrzę czy się nie zakopał po podwozie ... no nie. To o co kaman?
Lewa opona tył stoi w miejscu, a kręci się felga.............. Pół dnia roboty i dętka ustawiona jak trzeba i napompowana.
Przyznaję się przez 5 lat nie zmierzyłem ciśnienia w oponach. Mea culpa, mea culpa, mea culpa. Zeszło ciśnienie do zera.....
Jest sezon na prace z ziemią, ale jest i zima na przeglądy sprzętów. Jak ktoś chce to pisze jakie drobiazgi zaniedbał i co grubego wyszło?
Pozdrawiam braci małorolnych i tych większych
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Brak przeglądu = unieruchomienie traktorka

Post autor: TooSlow » 12 paź 2021, 01:03

A wiesz, że dzisiaj kosiłem działkę i zastanawiałem się jakie ciśnienie powinno być? Od zakupu Kuboty nie sprawdzałem ciśnienia w oponach, może dlatego, że opony popękane i boję się czy wytrzymają normalne ciśnienie :D

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Brak przeglądu = unieruchomienie traktorka

Post autor: yanmarf17d » 12 paź 2021, 09:55

A sprawdzałeś dętkę w tym obracającym się kole? Mogła w trakcie kręcenia mocno się przytrzeć. Pomiędzy dętką a felgą jest pełno błota i efektów korozji. Przy zmianie opon przednich musiałem czyścić i malować całe wnętrze. Dętki były w dobrym stanie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Brak przeglądu = unieruchomienie traktorka

Post autor: Gelo » 12 paź 2021, 13:55

po kupnie zabieram się za orkę... Zrobiona 1 skiba. Zaczynam 2 i traktor stoi
Jechałeś z pługami i nie czułeś że wiatru brak???
Branson 4020

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Brak przeglądu = unieruchomienie traktorka

Post autor: RobFra » 12 paź 2021, 21:59

TooSlow pisze: 12 paź 2021, 01:03 opony popękane i boję się czy wytrzymają normalne ciśnienie :D
Normalne ciśnienie to jest ok 1 atm. Można ciut mniej to większa siła uciągu będzie. :D
yanmarf17d pisze: 12 paź 2021, 09:55 A sprawdzałeś dętkę w tym obracającym się kole?
Kurcze no nie, ale nawet wentylnicy nie wciągnęło więc opona miała lekko. Ciśnienie było słabiutkie.
Pewnie przy 2 przejeździe był większy opór i wtedy "odkleiło" oponę od felgi.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

ODPOWIEDZ