Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

PrunusSubcordata

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
onetrack
Posty: 66
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:12
Lokalizacja: Malopolska

Re: PrunusSubcordata

Post autor: onetrack » 28 lut 2016, 21:01

Witam kolege zza wielkiej wody :o
Co do opon to według mnie wytrzymają na pewno.
Nie mam doświadczenia z takimi maszynami jak brony,radla etc. ale mysle ze
podczas pracy z zawaska brona będziesz sobie zadeptywal wystającymi kolami
uprawiana ziemie :?:
Nie wiem jak u ciebie z majsterkowaniem(czy masz jakies zaplecze) ale wstaw fotke tej brony
może daloby się dospawać bądź dokrecic po talezu lub po dwa i mialbys wlasciwa szerokość.
Pozdrawiam.

PrunusSubcordata
Posty: 19
Rejestracja: 09 sty 2016, 11:43

Re: PrunusSubcordata

Post autor: PrunusSubcordata » 07 kwie 2021, 22:28

Witam,

Nie udzielałem się na forum, ponieważ w 2017 roku mój traktor został ukradziony razem z broną talerzową Towner (ważyła chyba z 400 kg i dawała sobie radę z moją glebą). Przez te lata użerałem się z wypożyczaniem kosiarek, płaceniem za bronowanie.
W międzyczasie budowałem dom, rozorałem głęboszem spychacza glebę, sadziłem dwa razy winogrona. W 2020 mój najemny pracownik zlokalizował „jakiegoś” Yanmara w okolica. Jako, że w 2017 złożyliśmy raport o kradzieży i że wciąż respektowane jest tu prawo własności, to po zawiadomieniu szeryfa odzyskałem go w ciągu 2 godzin. Jeden błotnik zniszczony, drugiego brak, obity przód, rozbite światła, zniszczony fotelik i deska rozdzielcza, wymienione ramiona TUZ, no ale wciąż jeździ i działa. Szybko znalazłem oryginalne błotniki, które będę wkrótce montował, wymieniłem fotel. Deskę wytnę... z deski. Blacharką pokrywy silnika i przodem zajmę się później. Kupiłem sobie sprężynówkę i chcę dokupić bronę talerzową Towner (którą mi ukradli) lub Indusco. Pług też mi się przyda (miałem, też ukradli).

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PrunusSubcordata

Post autor: marekspectra » 08 kwie 2021, 12:47

Ciesze sie że udało sie odzyskac sprzet, i że znowu jestes z nami. Chetnie posłuchamy i zobaczymy co u Ciebie słychac.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ